Pošta, poštové služby, kuriéri...

31. května 2015 15:38
Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 05. ledna 2024 17:26

Vlm a hele, vlastně ještě jeden dotaz mám:

sousední dům (identický, taky malý BD se zahradou oplocenou, vstup na pozemek zamčenou brankou) mají před domovními dveřmi na fasádě jednu obrovskou schránku, kam jim doručovatelka háže všechno, co na to č.p. jde... první osoba z baráku, co jde kolem, schránku otevře a porozhází dopisy do schránek jednotlivců, co jsou uvnitř za domovními dveřmi (jako máme my teď)....

je tohle v pořádku z hlediska poštovního tajemství?? mně se to teda vůbec nelíbí a řekla bych, že pošta by do takové hromadné schránky ani nic vhodit neměla

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 05. ledna 2024 17:26

Kokoska v pohodě neberu si to osobně, už se mi párkrát povedlo že jsem přijala dopis klient zaplatil, já udělala vse potřebné,polepila a cpala mu ho zpět, takže já jsem vlastně průpopnik

Offline Kokoska
Avatar
28242 příspěvků moje polička 05. ledna 2024 17:29

Vlm

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 05. ledna 2024 17:36

RoSa to není nic proti ničemu,na dopise je adresa a jméno,na výzvě taky, neni tam nic o odesílateli .,nikde se to nevystavuje .Co je špatně, když doručovatel nenajdete schránku a výzvu dopisy nebo výzvy vystaví u schránek.Tchyni takhle nechávají doporučený dopis -balicek s kosmetikou.uz se ji i ztratil a když řekla doruč.proc to dělá,divila se co jí vadí, vždyť to bylo přece zadarmo

Offline Mini
Avatar
příspěvků moje polička 09. ledna 2024 23:09

Tak v patek dopis znovu uplne obycejne poslan V pondeli v poradku dorucen az do schranky :)))

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 10. ledna 2024 03:44

RoSa Na vlhkost se vykašli, na vesnicích mají schránky venku všichni. Já mám teda jednu schránku, kterou vyzvedávám jednou ročně a tam je ta vlhkost trochu problém....ale i s vlhkými složenkami si na poště poradili!

Jinak perlička, posílala jsem vánoční přání z Japonska, trochu se zpožděním, až 15.prosince, ale dorazila všechna (vyjma dvou do Prahy) do Štědrého dne, to jsem koukala. Přišlo dokonce i jedno speciální v barevné obálce se samuraji, o to jsem se fakt bála. 

Ovšem kamarád mi posílal PF 23.12. a ještě tady není....

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 12. ledna 2024 10:53

Zasa som natrafila na serióznych ľudí. Vykradnutá obálka s odstrekom Pana Dora Forever Love. Nech sa ti dobre nosí, hajzlík.

Offline barbucha blogger
Avatar
30563 příspěvků moje polička 27. března 2024 10:32

Doprčic co to s těma doručovatelskejma službama je? Zásilkovna mi přesměrovala balík před týdnem, dneska zase PPL... Za co platím to poštovný? Abych musela běžet do horoucí prdele, místo co bych si to vyzvedla prakticky u baráku, v místě který si já vyberu?!

A ne, není to přeplněný, jen se tam šoférům nechce moc zajíždět, ta dodávka vadí kolemjdoucím, který mají někdy kecy... ale od toho je ten šofér snad placenej, aby dodával tam kam má! A ne to nechal někde, kde to má jednodušší a při cestě... lemry líný mizerný, ať jdou radši prodávat banány když se jim rozvážet balíky nelíbí

Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 27. března 2024 10:56

barbucha mně se to teda dělo před vánocema, teď už ne... ale někdy pomůže přesměrovat si to zpátky na původně vybranou výdejnu

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 27. března 2024 12:16

barbucha Mně zapomněla Balíkovna poslat SMS, že si mám vyzvednout balík. Kdybych nešla našim poslat pohledy a nepodívala se na email  se sledováním zásilky, tak nic nevím. A zase diveníčko paní pošmistrové, japá je to možný? :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30563 příspěvků moje polička 28. března 2024 13:09

Kan 

Tady už je možný všechno.

Včera mi, aby se to nepletlo, balík přesměrovalo i DPD - a abychom to měli komplet, kurýr DHL co měl přisvištět dneska se neukázal ani nevozval. Patrně je mrtev.

Děje se něco? Prošvihla jsem nějakou přírodní katastrofu, propadly se všechny silnice nebo došla nafta? 

Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 28. března 2024 19:18

barbucha to je varovný prst - moc utrácíš!

Offline barbucha blogger
Avatar
30563 příspěvků moje polička 29. března 2024 12:14

RoSa 

Asi máš pravdu

Offline barbucha blogger
Avatar
30563 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 11:37

Já se na to fakt už... tak mi píšou z DHL že se nezdařil doručovací pokus ve čtvrtek - no to by mi ten kokot bejval musel ale zavolat! Ticho po pěšině, neozval se nikdo, ani hovor, ani sms... a bude mi tvrdit, jak se nezadařilo! 

Ve čtvrtek odpoledne - těsně před velikonocema... se lemplovi prostě už nechtělo nikam zajíždět! A teď abych si pro to mazala na poštu a to ještě ani nevím na kterou to strčil (možná zatím na žádnou, asi se mu pořád ještě nechce nic dělat)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. dubna 2024 15:36

barbucha to máš něco ze zahraničí, že jo? Od takových balíků u nás nechodí ani papírky nebo sms, natož aby to doručovali. Budeš to mít nejspíš na ukládací poště.

Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 18:46

barbucha na stánkách České pošty (přebírá balíky od DHL) se dá objednat opakované dodání, zdarma - taky se mi to stalo, obrovskej těžkej balík z Německa, tak se mi pro něj nechtělo vláčet do Preslovky...

Offline barbucha blogger
Avatar
30563 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 10:16

Evaeva RoSa 

Jo, je to z Německa (Breuninger). To hovado dneska nechalo avízo u nás v podatelně, mam to uložený na Plzeňský...  do zprávy u sledování dopsal že adresát nezastižen (a v podatelně učinil zápis o vyšší moci). Nezastižen, pročež uloženo na poště - ovšem 2.4.! To to měl přes velikonoce doma?! Jeho starý to nesedělo, takže to pak přece jen šoupnul na poštu? Běda jak to bude rozbalený.

Strašný, tyhlety lemry. Dneska si tam zajdu, stejně jdu domů po o., s těma doručovatelema už nechci nic mít.

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 06. dubna 2024 07:58

barbucha hele to mas jeste porad aspon to avizo, mne neprislo ani to..jeste ze mam postu za rohem. Balik tam byl, vsechno dobry. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30563 příspěvků moje polička 06. dubna 2024 09:51

SunEclipse 

Já to z nich už taky vyrazila, ale musela jsem na tu poštu balík byl rozlepenej, takže jsem nahlas zauvažovala o tom, jestli se to milostivý paní pošťákový barevně nehodilo... a přímo na pultíku jsem si to nafotila. Naštěstí byl svetr zavařenej v pytlíku a pravděpodobně netknutej. Velikost sedí, materiál fajn, jen si budu muset zvyknout na tu (asi magenta?) barvu - neni špatná, ale pro mě strašná divočina

Offline barbucha blogger
Avatar
30563 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:27

Přišla mi omluva od pošty. Zjištěno, že lempl vynechal doručování a rovnou to nechal na poště. No to mi sdělili novinku