Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 26. února 2022 13:14

KarjaMe spis napada, jestli jediny slova, na ktery slysel, nebyly ty od dalsiho psychopata za oceanem. A ted tam sedi polodementni starik, kteryho obcas musi vypnout, protoze zacne mluvit z cesty. A opravdu nejsem fanynka Trumpa. Je to tragicky, kdyz i tahle obrovska zeme vygeneruje do voleb takovy dve moznosti. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 26. února 2022 13:18

mirajo Víš co tohle musel být dlouhodobý plán už za Trumpa. Ani se nikde neobjevily v článcích spekulace, že by to bylo nějak i jen lehce ovlivněno výměnou prezdientu v USA, uvidíme časem, zda se někde něco nwobjevi. Ale asi je to jedno,nemyslím si, že by bral Trumpa vážně, vždyť to byl takovej šašek. 

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 26. února 2022 13:27

mirajo toto nevzniklo kvůli Bidenovi. Je to dlouhodobý plán už od Krymu. Putinovi se dá vyčítat mnoho věcí, ale zcela jistě ne netrpělivost. 

Včera mi říkal kolega, že ty signály byly jasně, od rozdávání ruských občanek až po mnohé vyjádření.

Jenže nikdo to nechtěl vidět.  

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 26. února 2022 13:32

euridike nezlob se na mě, jakože kdybychom na pískovišti s Putinem kamarádili, tak by nás teď nevzal po hlavě lopatickou?

Nelze se kamarádit s diktátorem, který utlačuje vlastní lid, korektní diplomatické vztahy jsou maximum.

Navíc si myslím, že on o to přátelství s Merkel opravdu nestál, považoval by to za další projev slabosti. To už je samozřejmě špekulace. Je to bývalý agent FSB, což je vnitřní bezpečnost - jako u nás STB, žádný odstrčený chudák chlapeček. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 26. února 2022 13:40

continuity Tak urcite to neni akt nahlyho pominuti mysli, ale velmi dlouho promyslena vec a cekal jen na "vhodnou" chvili.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 26. února 2022 13:48

continuity Jo píšeš to dobře,myslím,ze všechna ta , kamarádsovstvi a investice,, nám spíš ublížili.

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:09

mirajo spíš na hezké datum. Trump je určitě víc proruský než Biden. Z těch Trumpovych vyjádření se člověku taky pěkně zvedá dekl.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:10
Reakce na continuity:

euridike nezlob se na mě, jakože kdybychom na pískovišti s Putinem kamarádili, tak by nás teď nevzal po hlavě lopatickou?

Nelze se kamarádit s diktátorem, který utlačuje vlastní lid, korektní diplomatické vztahy jsou maximum.

Navíc si myslím, že on o to přátelství s Merkel opravdu nestál, považoval by to za další projev slabosti. To už je samozřejmě špekulace. Je to bývalý agent FSB, což je vnitřní bezpečnost - jako u nás STB, žádný odstrčený chudák chlapeček. 

​Ne, tak jsem to rozhodně nemyslela, to jsi mě nesprávně pochopila. A samozřejmě nemyslím, že on stál o přátelství s Merkel, spíš to, že Merkel s ním zřejmě uměla komunikovat lépe/efektivněji než ostatní. /Fakt by mě ani nenapadlo snažit se Putina jakkoliv "pochopit", natož ospravedlňovat, doufám, že to je jasné./

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:12

Kokoska já už to četla včera pred spaním, a teda nevyspala jsem se moc dobře. 

Já doufám, že Amíci prehodnotí svůj postoj k nezasahování a prostě ten bombardér sestřelí. Jinak nevím. 

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:15

euridike 

Reaguji na tohle, že Angela držela Putina alespoň trochu na uzdě je možné, ale nemyslím si, že by to pomohlo, kdyby tam byla pořád. Možná by se Německo rozhoupalo k některým věcem rychleji. 

ale v rámci EU a NATO jinak kvetly celkem viditelně přátelské a kolegiální vztahy /stačí vidět vztah Merkel a Macron/, čehož Putin asi dlouhodobě nebyl součástí. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:20

euridike jj, tvuj kolega mel pravdu, stin druhe svetove valky na nemecku lezi dodneska. proto se tak hrozne dlouho debatovalo i o blbych dodavkach zbrani. pro me to je tezko pochopitelny, ale moji kamaradi tady to opravdu tak maji a z verejnych debat to fakt je hodne videt.

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:24

Lilly_Ku naivne bych si myslela, ze prave kvuli roli ve 2. Svetove by mohli Nemci vyvinout snahu v zabraneni nastupu neceho podobneho.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:33

continuity 

Nemyslím, že ho "držela na uzdě", to fakt ne, jen říkám, že s ním zřejmě uměla komunikovat "lépe" než jiní politici. A souhlasím s tím, že jeho úmysly a plány rozhodně neměla možnost ovlivnit ani ona + možná by jako kancléřka reagovala lépe, rychleji než Scholz právě proto, že má mnohem zásadnější politické zkušenosti.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:35

Kokoska je to tak, ze pro spoustu lidi tady je neprijemny, ze by dodavali zbrane k zabijeni rusu. prave KVULI druhe svetove.

jako ja s tim nesouhlasim, ale zase moje narodni trauma to neni, my cesi zas mame jiny, no...

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:35

Kokoskame uz vcera napadlo, ze pokud to Putinovi nejde podle planu, tak muze zacit zvazovat horsi moznosti

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:35

Podporu Ukrajině vyjádřili i William a Kate.

Královská rodina byla vždy striktně neutrální a k aktuálním událostem se nikdy nevyjadrovali. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:42

Zpráva od hranic:

Čekáme na hranici a čekat budeme. Z druhé strany se předbíhá, takže to je nekonečné

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:46

Lilly_Ku ono je to pro nas asi dost tezko pochopitelne. Tim spis, ze jde o Ukrajinu, ktera taky bojovala za SSSR.