Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:06

continuity Taky jsem to cetla, smutny...

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:06

continuity mě Němci docela zklamali, zajímal by mě nějaký rozbor. Docela by mě zajímalo, zda se stále bojí zapojení do vojenského konfliku nebo je v tom něco jiného. Chvíli jsem i přemýšlela, zda Merklová neuměla držet Putina na uzdě. 

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:11

continuity Já jsem to četla a hledala i nějaké jiné zdroje, protože tomu se mi normálně nechce věřit. Hlavně, že to někdo řekl takto natvrdo. A to já teda nejsem žádná německá fanynka, vyrostla jsem s dědečkem, který za každým slovem dodával "ku...vy jedny fašistický".  I s tím swiftem mě zklamali. Jako chápu, že se jim nechce celej green deal pustit k vodě, ale přesto. 

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:13

Lamicka 

O tom jsem včera mluvila s kolegou politologem, ten je toho názoru, že právě kvůli stigmatu druhé světové války si rozmýšlejí pomoc ve formě zbraní. A s tou Merkel mě to taky napadlo, protože v době, kdy všichni jeli strategii, že s Putinem se nemluví a nejedná, tak ona naopak říkala, že s Putinem se má jednat, aby bylo jasné, jak uvažuje, co má v plánu + aby se necítil vyčleněn z evropského dění.

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:17

Taky toto je konec. Peklo zmrzlo.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:17

Němci jsou trapaci, drzej si temer století kolektivní vlny, pak samy wir schaffen das, ale když přijde na věc stáhnou ocas, aby asi náhodou se jich něco nebo oni někoho nedotkli. Budou čumět sami. 

euridike Tak to ti nevím, protože v několika rozhovorech bylo zmíněno, že všichni s Ruskem jednali až moc, někde bylo zmíněno že to tak zavedla vláda Baracka Obamy, jednání s Ruskem, delegace, návštěvy, propojení, investice....

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:18

V řádu dní prý bude rozhodnuto o vypnutí swiftu. Tak doufám, že to znamená do pondělí rána, když začíná bankovní den. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:21
Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:22

euridike zbraně tam Německo pry posílá. Úplně jsem to nezkoumala, ale někde jsem něco zahlédla. 

Jim se nechce do ekonomických obětí. O to je to strašnější.

Navíc s Putinem se jednalo až moc, vždyť se tam evropští státníci střídali jak na orloji. Musel mít z toho bohovskou srandu. A neustoupil ani o mm od svých plánů. Zirinovskij řekl 27.12. že 22.2. bude válka  a kdy začlo Rusko na Ukrajine? 22.2. poslali první jednotky na Donbas. 

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:27

Dadoo ukrajinští puberťaci natáčí videa toho, co se děje a posílají to přes sociální sítě svým ruským spoluhráčům at to ukážou doma. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:29

continuity to je skvely

úžasný nápad.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:32

continuity  euridike Německo teď poslalo zbraně a nějakou vojenskou jednotku na Slovensko ne?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:34

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:37

Karja 

Myslím, že všichni měli zájem udržovat dobré/standardní diplomatické vztahy s Putinem/Ruskem a dobré obchodní vztahy, protože ropa a plyn. Ale šlo víceméně o formální vztahy dané diplomatickými a obchodními potřebami, nikdo asi /kromě Běloruska, Číny, Sýrie/ neudržoval s Putinem /nechci psát s Ruskem/ přátelské vztahy, nikdo ho neuznával, nerespektoval, byl zván tam, kam to bylo nutné, jednalo se s ním, když to bylo nutné /což je pochopitelné/, ale v rámci EU a NATO jinak kvetly celkem viditelně přátelské a kolegiální vztahy /stačí vidět vztah Merkel a Macron/, čehož Putin asi dlouhodobě nebyl součástí. A konfliktem mj. Putin dosáhl i toho, že se ho teď znovu všichni obávají a dožadují se ho o pozornost a žádají ho, aby s nimi jednal...

continuity 

Jasně, s Putinem se intenzivně jednalo v posledních měsících, v poslední době, měla jsem na mysli spíš dlouhodobější horizont.

Garfie 

+ Německo včera poslalo vojáky + systém Patriot na Slovensko, ale rozmýšlelo si to dost dlouho, což lze pochopit - a jak píše continuity - velmi pragmaticky a racionálně zvažují ekonomickou stránku všech kroků, hlavně odpojení od SWIFT /s čímž už ale souhlasí Německo i Itálie./

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:39

Velmi zajímavá, a snad i nadějná, úvaha z Kecy & politika

https://www.facebook.com/groups/kecyapolitika/permalink/492622539177758/

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:44

Karja k tem Cecencum-pracovala jsem s nimi kdysi v ramci praxe...No vetsi silence jsem jakziv nezazila. Doted si vybavuju, jak jsme se spoluzackama celou noc sedely ve zhasnutem baraku a baly se, ze ti magori, co nam mlatili do oken vlezou dovnitr.

To, ze bezne vas za bilyho dne "omylem" namackli na zed, aby zazili "lidsky kontakt"...No skoda mluvit. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:45

euridike Jo, to dává smysl. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 26. února 2022 12:51

euridike Nevím jak continuity ale ja nasla v článcích či audiu že se s ním teda jednalo v dlouhodobejsim horizontu a on to spíše vnímal jako naši slabou stránku, ty nabídky spolupráce. Nemyslím jednání před tímto konfliktem. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. února 2022 13:00
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. února 2022 13:06

Podle Ukrajinskych uradu zemrelo 198 jejich a asi 3500 Rusu. Je to vubec mozne takovy pomer? Tech  "zinkovych chlapcu" sotva odrostlych je mi taky tak strasne lito.