Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:01
Online brrr
Avatar
10056 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:01

Sweet Potato Já jsem četla, že ano, že jsou Němci připraveni podpořit ten SWIFT, ale nejdřív si to musí spočítat (prohlásil ministr financí).

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:02

Sweet Potato je to i v novinách 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:03

Dcera v Londýně rešeršuje události. Řekla jsem ji, ať horké zprávy posílá rovnou i mně. 

Prý máme mnohem lepší zpravodajství. Britové se prý starají jen o angl mluvící země. 

Ukrajina logicky rezonuje mnohem víc v našem prostoru, než v Británii. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:05

brrr tak ať počítají rychle

Bože, na základe čeho se rozhodovali doteď?

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:06

Sweet Potato Já teď čtu to samé o Francii, tak že by nakonec Čína naznačila, že to s tím krytím zad Rusku tak žhavý nebude? 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:12

Karoleena no je to trochu ostuda, že je Čína nakonec důraznější než Evropa.

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:14

Dadoo Ještě před sedmi lety když máma řekla že je z Česka, tak jí chodili kondolovat jak je ta válka strašná... No holt Česko/Čečna, zeměpisné vzdělání nula, zájem o svět mimo impérium nula. O Britech si nedělám iluze, maj se dobře, ve třetině světa si svou rodnou řečí objednají oblíbený koktejl a snídani, prostě vidí svět úplně jinak!

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:16

Cinanum bych az tak neverila. Sice se tvari jako moderni pokrokova zeme, ale vime svy.

Online brrr
Avatar
10056 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:18

Kokoska Přesně,taky myslím, že v tom bude nějaký háček. Nebo spíš hák.

Offline Lenka22
Avatar
1655 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:23
Reakce na baltik:

a nemame nejakou moznost jako obcane jak dat politikum vedet, ze my jsme ochotni sve pohodli obetovat, at proste prerusime vsechny ekonomicke kontakty s Ruskem?

​já osobně píšu přes twitter na všechny strany - Olfafu Scholzovi, Franzi Timmermansovi, ruským ambasádám v Praze, Dublinu, Londýně, každýmu, kdo má twitter. Taky sportovním institucím, aby zrušili závody a vůbec všechno, co mě napadne. Musím se zbavit té frustrace a aspoň nějak se vyjádřit.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:23

Call with my Italian counterpart @luigidimaio. Full solidarity with Ukraine. My colleague assured me that Italy will support banning Russia from SWIFT.

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:25

continuity Kdyby to bylo předchozí (proekonomicky orientované) vedení Číny, tak bych tomu i věřila. Teď asi úplně ne. Ale je možné, že ani současná Čína si nebude moci dovolit podporovat koflikt v Evropě a dotovat ekonomicky zaostalé Rusko. A co když Čína ucítila šanci na větší ovládnutí Evropy? Takže ne, těm bych nevěřila vůbec.

Offline Lenka22
Avatar
1655 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:29

možná je to naivní takhle někam twitterovat, ale myslím si, že to na ně vytvoří tlak. Když jim napíše stovky a tisíce lidí, tak na to začnou pohlížet tak, že teda lidi jsou silně proti, a že musí něco udělat.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:30

andulka01 no jasně, že to nedělají nezištně. To jsem zas nepadla včera z višně Ale dělají to, a je možný, že na Putina zo bude mít vliv.  už se mění postoj Německa i Itálie ke swiftu. Myslíš, že vyslyšely prosby Zelenskyho? 

Hahaha. 

Někde jsem četla takovou studii o Číně, zkusím to dohledat. Ale v základu, Číňani nejsou válečníci, vyhovují jim ty obchodní války a ekonomicky vliv. Proekonomicky jsou orientovaní pořád,vedou obchodní války, využívají ekonomická zbraně. 

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 25. února 2022 20:36

continuity tvl. Teď nevím jak to popsat, ty mi dycky otevřeš větší rozhledy, nebo jak to říci, já normálně uvažuju asi dost lokálně. Ale teď jak jsem tě četla, jako by se mi svět otřásl (i hnusem, že na to nejdem jen s bílou holubicí na rameni) ale prostě máš recht. Jakoby ekonomickej duch oběhnul celou planetu ve vteřině. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 25. února 2022 21:06

Dcera Putinova mluvčího veřejně vystoupila proti válce s Ukrajinou.

Ajajaj, jak to je s tou podporou?

Offline Sweet Potato
Avatar
34884 příspěvků moje polička 25. února 2022 21:08
Online rysamona
Avatar
868 příspěvků moje polička 25. února 2022 21:23

continuity zrovna teď je na TV Noe pořad o Číně, dva sinologove a šéfka AI a taky malý vstup jedné spisovatelky -ted napsala knížku o Číně ale jméno samozřejmě zapomněla a přesně jak říkáš ať Čína dělá co chce za vším hledej peníze. 

Online rysamona
Avatar
868 příspěvků moje polička 25. února 2022 21:27

Jo a koukala jsem na zprávy na NOVA( jsme na horách a nic jiného tu nejde) ale byl tam rozhovor s Vondrou. Naprosto striktně odstřihnout ekonomicky Swift atd) a komplet ve všem. Nějaký green deal a úspory prostě neřešit. Nějakou dobu vydržíme i bez ruského plynu atd. Ale taky zmiňoval že mi tu zkušenost máme s Rusaky jinou než západní Evropa a je to na té reakci prostě znat