Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 15:41

continuity No přesně.  (přidala bych teda ještě blicího smajlíka, ale nechci způsobit nevolnost citlivějším duším, navíc ono je to teda spíš k pos.ání, dámy prominou). Ten Faltýnek, to je neskutečný. A pokud jde o to rozvolňování: Jako proč nezopáknout chyby z minula, žejo, když se nám tak super osvědčily. Zase to pustíme hezky všecko najednou, abychom mohli zase po třech tejdnech zavřít komplet všechno včetně škol a buzerovat lidi, že za to může výhradně jejich neukázněnost. Jako chápu, že dost obchodníků a živnostníků balancuje na hraně a je mi jich hrozně líto (mám mezi nima i nějaký ty kamarády) ale furt mi přijde míň šílený to rozvolňování dělat postupně a s kvalitním vyhodnocením jednotlivejch kroků, než to pustit hned a co nejvíc najednou a pak to zase na x měsíců komplet zavřít a poslat tak úplně všechno ještě do většího hajzlu. Pardon za expresivní výrazy, muselo to ven.

Další věc mě teda pobavila, ale je to spíš takovej smích skrz slzy. Cituju  z irozhlasu: V úterý odpoledne vláda projedná plán ministerstev školství a zdravotnictví, podle něhož by se předškoláci a žáci prvního stupně od 12. dubna vrátili do škol na rotační výuku. Součástí scénáře je i pravidelné antigenní testování. Premiér Andrej Babiš (ANO) ale návrh kritizoval s tím, že některé úvahy nechápe. 

Možná kdyby pan premiér nebral maturitu jako čistě formální záležitost, kterou je vhodné udělit takříkajíc kontumačně, tak by třeba i občas něco trochu chápal... (teda i něco jinýho než podrazy a zlodějský kšefty) 

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 15:53

Garfie 

To je. 

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 15:58

Uff, už jsem lehce vychladla a pročítám to chystaný rozvolňování a je to snad o něco promyšlenější, než jsem původně, podle jinýho článku, myslela. Nicméně návštěvu papírnictví asi chvíli odložím, ať tam mají víc prostoru rodiče dítek školou povinných, když se teď školy možná fakt otevřou. Jsem zvědavá, kolik k tomu zase nasekají výjimek, takhle to zatím vypadá až podezřele přehledně a logicky...

Tímto se omlouvám za velmi emotivní výlev.

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 18:08

Ten Faltýnek, to je něco! To si musí zapsat, že tu společnost vlastní on, jinak by to zapomněl? Mě to přijde jako podvrh, to nemůže být skutečné!

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 18:14

Prosperina no naštěstí prošly školy v rotační výuce, jak to bude s testováním ví bůh, na Praze 9 se pilotně testovalo poolování PCR testy, což by bylo nejlepší a to se nestihne vymyslet. Jinak bych v promýšlení moc nedoufala, jednak máme poslední validní data z minulého čtvrtka - pak s tím zamichaly svátky a druhak se ta odborná skupina vyjadřovala k úplně jiným věcem. mám neodbytny pocit, že to zas vytáhli z klobouku podle toho, který srdceryvný příběh si AB přečetl na FB. ( ta Faltynkova zkratka mě baví, asi si ji na čas půjčím )

Byly dokonce diskuze, že by se školy otevíraly podle stavu v okresu, což by bylo ještě lepší. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 18:47

continuity hm, my co žijem ve stoce nejsme překvapení ani trochu

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 18:50

viktorka_od splavu ja jsem si o Faltynkovi nemyslela nikdy nic dobrého, ale zapisovat si takové věci mi přijde až arogantní - pokud to tedy není případ s IQ pod běžnou normou nebo těžkým alzheimerem. 

Jak říkala moje máma: žerou a ještě u toho mlaskaji. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 18:51

continuity jo, maminka má vždycky pravdu

Online andulka01
Avatar
10692 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 18:55

continuity protože se cítí být nepostihnutelny, bohorovny. Blbý je, že dostane trochu vynadáno od AB (to steče po hroši kůži), max ustoupí do pozadí, ale kšeftarit bude dál a dál. A protože stopro toho ví na AB dost, zákon na něj nedosáhne. 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 22:37
Reakce na continuity:

Ten Faltýnek, to je něco! To si musí zapsat, že tu společnost vlastní on, jinak by to zapomněl? Mě to přijde jako podvrh, to nemůže být skutečné!

​Mne to dneska pobavilo, protoze mi to pripomnelo moje detstvi, kdy jsem si do kalendare psavala: "ja - narozeniny"

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 22:44
Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 22:45

razorblade ale to ti bylo tak deset, ne?

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 22:51

continuity asi tak nejak. uz to ale nedelam!

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 22:51

razorblade Tssss, já si to píšu furt. Jsem teda stručnější - JÁ *

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 22:56

razorblade Když tě tu tak vidím, tak by mě zajímalo, jestli nevíš, jak říkají, že ke kadeřníkovi apod. s testem, jestli se budou muset testovat i očkovaní? V práci a na návštěvy do soc. zařízení se už totiž testovat nemusí.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 23:32

crazydaisy jej, to nevim, ale myslim, ze by to melo bejt stejny jako u tech navstev. nedavalo by to logiku, kdyby to melo bejt jinak. ale to je jen moje domnenka. :)

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 23:33

razorblade Díky, ale znáš to s tou logikou, že

Online Kan
Avatar
6980 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 08:15

crazydaisy Já taky, ale píšu „oslava"  Náš stolní kalendář je rok rodinného života v kostce, manžel tam píše moje směny, všechny preventivky, kdy jezdí popeláři. Já píšu dovolený, zkoušky syna a narozeniny širší rodiny, abych mohla pogratulovat.

Offline Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 08:22

andulka01  Přesně, Faltýnkovi se nic nestane, je bohužel nepostihnutelný. A s těmi zápisky, on je podle mě trošku narcistní typ, stejně jako třeba Klaus. Na rozdíl od něj mu ale docela vyhovuje být "šedou eminencí", prostě dost vysoko, aby mohl tahat za nitky, ale dost vzadu, aby na něj nebylo až tak vidět...

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 08:26

Garfie za šedou eminencí bych označila Kellnera, ale Faltýnka tam vytáhl Babiš, aby mu hlídal parlament. on je pořád normální zaměstnanec, ne politik. Nakonec, kdyby se v médiích neprobíhaly jeho přešlapy, tak o něm dnes nikdo nevi. On je politicky úplná nula, žádný svůj program nebo téma nemá. 

Mě by třeba zajímalo, jaký podíl na těch zapiskach mají úkoly zadané přímo Babišem. Řekla bych minimálně 50% a to se držím u zdi.