Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 19. března 2020 21:34

A666 

A jak mu teda vysvětlili to opevnění v Lánech? Dyk k němu nikdo nesmí... chudák, musí se cejtit tak sám!

moora 

Čtu "strýčka nádora" a nepřijde mi to divný

Ale neviděla jsem dneska žádnej projev anžto jsem v podvečer usnula, a cajk! 

Offline continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 19. března 2020 23:20

barbucha

Ke mne prikvacily děti a místo pohádky si vyžádaly zprávy

Začínám mít starost o jejich duševní zdraví. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 19. března 2020 23:24

continuity 

Pozdě. Nemělas dopustit, aby se vo něčem tak strašným vůbec dozvěděly... nezávidim ti ty bezesný noci, tišení usedavýho pláče... 

Offline continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 19. března 2020 23:28

barbucha Spiš bojím, že starší jednoho dne potká na chodbe sousedku důchodkyni a ujistí ji, že se zas nic tak zlého neděje, protože na to umírají jenom starší lidi. To pak začnou bezsenné noci mě. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 19. března 2020 23:29
Offline Vilemina
Avatar
2264 příspěvků moje polička 20. března 2020 06:58

Dcera mi včera preposlala projev Čaputový a teda mi i slza ukápla, povzbudivy, poděkovala všem, skvělá baba! Milouše jsem dala asi minutu, slovní průjem opět...

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 20. března 2020 10:26

Vilemina ...kopnu do novinářů, kopnu do Hrušínskýho, kopnu do Koháka (protože jsem si to přečetl u mlátičky Ondráčka na sociálech)... k posrání

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 20. března 2020 10:33

Vilemina Aranel zase víme, že to nejspíš nebyl Macháně

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. března 2020 10:35

Němcová sto bodov!

Prezident? Projev?

Miloš Zeman svůj stín nepřekročil. Místo slov státníka k národu v těžké chvíli jsme slyšeli obvyklý mix servility k čínským komunistům, chvály Andreje Babiše a zlostných výpadů proti polovině z dolních deseti miliónů. Mám pár poznámek:

1) Epidemii nemáme zlehčovat, strachu nemáme propadat a máme být odvážní, vyzývá prezident. Naprostá většina lidí se bez těchto rad hravě obešla a zatím situaci zvládá obdivuhodně. Všechny citlivé profese od zdravotníků po obchod riskují své životy. Jsou mimořádně obětaví a odvážní, nic nepodceňují.

2) Na schůzce s bývalým a současným ministrem zdravotnictví se prezident dozvěděl, že největším problémem je výrazný nedostatek ochranných prostředků. Opravdu to netušil? Občané ČR to vědí a pomáhají to řešit. Prezident děkuje Číně, že nás "zachraňuje". Já děkuji zejména všem dobrovolníkům od švadlen po hasiče, kteří na Čínu nečekají a šijí roušky. Bez této rychlé a spontánní akce, by situaci nešlo zvládnout. Dělají to zdarma: tomu se říká solidarita a pomoc. Číně za dodávky platíme: tomu se říká obchod.

3) Opozice má mlčet. Prý on sám, když byl v opozici a vláda řešila krizi, razil heslo " Když teče do lodi, musí všichni k pumpám". Bylo to jinak: místo mlčení mluvil o spálené zemi a chtěl vázat stranické knížky ČSSD do kůže lidí z ODS. Opozice dnes mluví za ty, kteří nemají přístup do médií a potýkají se s ohromnými problémy. Kdyby se ozvali, vláda by na ně zaklekla. Když teče do lodi a někdo pumpuje vodu dovnitř místo ven, musí od vesla. Sám na to nepřijde, někdo mu to říci musí. Bylo by tragickou chybou, kdyby mlčel.

4) Miloš Zeman kope do novinářů a vyzývá, aby lidé více poslouchali odborníky. Očekávám, že vyzve premiéra, aby skončil s permanentní mediální exhibicí a nechal prostor kompetentním a schopným.

5) Prezident má potřebu mluvit o hercích, kteří jeho slovy "nemají kšefty". Posílá je do domovů důchodců. Myslím, že by tam rádi a ochotně šli. Stačí, když hlava státu přesvědčí odborníky, aby přestali seniory ochraňovat a zrušili zákaz návštěv v těchto zařízeních. Bylo by však lépe, kdyby se prezident více zajímal o kšefty svých nejbližších spolupracovníků. A kdyby se neklaněl Číně za to, že svět zavirovala a ode všech za to nyní tvrdě kasíruje.


Miroslava Němcová

Offline RoSa
Avatar
8192 příspěvků moje polička 20. března 2020 10:43

barbucha

jo,  šmejdi!

(hele, jak to bylo s tou Sibylou a žlutym nebezpečim?)

https://www.forum24.cz/rise-stredu-obraci-svuj-prusvih-ve-svuj-triumf/

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. března 2020 11:02

RoSa 

šmejdi strašný

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 20. března 2020 11:03

barbucha Němcová je skvělá. Trefné, jako vždycky. Ta by se mi moc líbila jako příští prezident.

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 20. března 2020 11:04

Případné ještě stručnější shrnutí od Martina Veselovského:

Projev pana prezidenta v rychlosti:

Novináři špatně

Čína moc dobře

Principál divadla špatně

Opozice špatně

Vláda celkem dobrý

Odborníci dobře

Herci špatně a měli by jít do domovů důchodců potěšit seniory

Měli bychom být vstřícní a lidští

Konec hlášení.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. března 2020 11:12

bram 

Mně taky. Škoda, že u nás nemá ženská šanci projít... zejména u tý divný sorty Zemanovejch a Babišovejch voličů. Ti by to nedali ani Gustě Fučíkový.

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 20. března 2020 13:54

Offline RoSa
Avatar
8192 příspěvků moje polička 20. března 2020 15:04

Sweet Potato

ty žlutky komunistický by sem ten materiál měli lifrovat nepřetržitě a ZADARMO!

a tohle tady ještě nezaznělo: http://blog.aktualne.cz/blogy/vendula-zahumenska.php?itemid=36148

Offline RoSa
Avatar
8192 příspěvků moje polička 20. března 2020 15:11
Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 20. března 2020 15:54

RoSa docela to smrdi... proc by cinani humanitarni pomoc pro krajany v italii skladovali v lovosicich? :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. března 2020 16:00
Reakce na RoSa:

Sweet Potato

ty žlutky komunistický by sem ten materiál měli lifrovat nepřetržitě a ZADARMO!

a tohle tady ještě nezaznělo: http://blog.aktualne.cz/blogy/vendula-zahumenska.php?itemid=36148

​Nejvíc mě sere, že ten kokot slibuje odškodnění, jako by to byl jeho nápad.

Přitom je to povinnost podle zákona.

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 20. března 2020 16:01

RoSa Četla ksem to a vůbec nevím, co si o tom myslet. Hodně divný. Bohužel jasné je jediné - ty respirátory budou někde ležet zamčené.