Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 19. března 2018 20:58

Offline continuity
Avatar
33724 příspěvků moje polička 19. března 2018 21:07

barbucha 999 osobne vidim velky rozdil mezi narikanim, jak se mam bidne a resenim problemu, ktere se na mne vali. 

situaci u nas muzu alespon nejak ovlivnit, problemy v Syrii tezko. proto je za mne pochopitelne, ze vic kapacity, ktera mi zbyva, venuji tomu, co ovlivnit muzu. (a uprchlici z valecne zony nikdy nevadili).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. března 2018 07:21

continuity Já se teda obávám, že individuálně můžeš být prospěšnější zrovna té Sýrii, penězma samozřejmě nejjednodušeji, tam já mám pocit, že pomáhám, myslet si, že můžu udělat něco proto, aby zmizeli Zeman s Babišem, Okamurou a Filipem, asi propadám marnosti a frustraci.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. března 2018 07:40

Mutziputzi Pomohla som aj finančne ale aj oblečením. Teraz budeme posielať invalidný vozík čo ostal po mame. Pomôcť sa dá, ale dá sa aj prizerať a tváriť sa že sa nedá. Mňa trápi aj genocída na Rohingoch, chvíľu sa o tom hovorilo a teraz nič. Rada by som pomohla všetkým ale na to nemám bohužiaľ prostriedky. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. března 2018 07:46

paktofonika Přijde mi to správný,  "bližší košile než kabát", to je mi stydno

Online Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 20. března 2018 08:26
Reakce na Mutziputzi:

​teda alarm pravidelne ctu, ale s timhle nesouhlasim, ta pasaz o sekularnim pokrokovem regionu, kde spolu mirumilovne atd atp proste neni pravda. kurdove muzou mit milionkrat zensky bojovny jednotky, ale celkove je to hodne tradicni narod i na blizkovychodni pomery. naprosto urcujici roli hrajou kmenovy struktury, hlava rodiny, archaicky predstavy o cti a o tom, jak pomstit jeji zneucteni atd atp. pokud nekdo pise co vyse, tak si do nich spis projektuje nejaky svoje romanticky predstavy o utlacovanych bojovnicich za pravdu.

Ze erdogan nechce, aby mu prakticky prede dverma vznikaly zaklady pro samostatnej kurdskej stat, je uplne pochopitelny. nejsem zadnej fanousek erdogana, ale je fakt az nespravedlivy, jak je stylizovanej do uplne satansky role. Jak kdyby predtim celej ten region byl vzkvetajici demokracie. to je fakt naivni predstava, staci se podivat na to, jak dopadlo arabsky jaro.

Sorry za OT.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. března 2018 08:30

Lilly_Ku Doporucuju popis Levanty od Nassima Taleba

Online Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 20. března 2018 08:33

Mutziputzi je to kniha? nemuzu to najit

Edit: jinak ja nerikam, ze erdogan je super, spis, ze proste cela situace tam je zoufala, at se to probira ze kterykoliv strany, protoze tam ty vytouzeny demokraticky struktury ani neni na cem budovat (obcanska spolecnost...) a nez se to podari, bude to trvat spis desetileti. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. března 2018 09:22

Lilly_Ku Já teď nevim v který jeho knize to ne, myslim Zrádná nahodilost, pak zkusim vygooglovat, jestli to není někde extra, ale z Levanty pochází a popisuje to jako místo spíš evropskýho stylu života a formátu zřízení, spoustu knih co jsem četla a odehrávají se na blízkym východě v půlce minulýho století, to přesně jako sekulární stát, melting pot mnoha národů a vyznání popisujou, Kavárnička v Kábulu mj. mě napadá...

Online 999
Avatar
17584 příspěvků moje polička 20. března 2018 10:06

continuity Tak ona už to Mutziputzi napsala za mě: fakt mám pocit, že když posílám peníze na Člověka v tísni, pomáhám tím někomu, kdo to potřebuje víc než já... V Čechách toho nějak víc dělat nemůžu. Zeman byl zvolen demokraticky ve svobodných volbách. Nedosadili nám ho tam Rusáci, chtěla ho větší polovina národa. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 20. března 2018 10:25

domenica ten stin na tech bilych kalhotach je...takovy dost vystizny 

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 20. března 2018 11:02

domenica Zvednutý límeček u polo trika mi řekne vše co potřebuji vědět...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. března 2018 11:08
Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 20. března 2018 12:06

999 ono už to s těmi demokratickými volbami začíná být pěkně nahnutý. zajímá mě politický marketing a marketing obecně, tak už delší dobu sleduju aféru, která "právě teď" propuká ve velkým:

https://www.channel4.com/news/cambridge-analytica-revealed-trumps-election-consultants-filmed-saying-they-use-bribes-and-sex-workers-to-entrap-politicians-investigation

dřívější články, které jsou dlouhé, ale na více úrovních zajímavé a dodávají potřebný detail:

https://www.theguardian.com/technology/2017/may/07/the-great-british-brexit-robbery-hijacked-democracy

https://www.theguardian.com/news/2018/mar/17/data-war-whistleblower-christopher-wylie-faceook-nix-bannon-trump

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. března 2018 12:12

mitford sister Tak bylo by poměrně iluzorní si myslet, že se volby daj vyhrát bez marketingu, v kauze Cambridge Analytica, ale zřejmě nejde o marketing, ale o vyděračský a lživý praktiky. 

Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 20. března 2018 12:26

Mutziputzi tak to netvrdím, že...nechci se zastavit ale u toho, že prostě politický marketing byl, je a bude - a dál nejít.

to video z channel4 to logicky, z důvodu prostoru a přehlednosti, zužuje na něco, co na první pohled (bez kontextu) vypadá jak vydírání a lživý praktiky,  jak tvrdíš, něco ve stylu studený války - kurvy, prachy... a to samo o sobě už dělá aktuálně velký vlny.

ale ty články jsou opravdu zajímavý, jdou do detailu po tom, jak v tom figurují soc sítě (to asi taky nikoho nepřekvapí), ale třeba univerzity apod. a ani to není zase tak překvapivý ani pro člověka, kterej se o to nějak volně, neprofesionálně zajímá...jen jako celek to dává docela dobrou představu o tom, jak dnešní svět funguje.

Online Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 20. března 2018 13:30

Mutziputzi ja s tebou souhlasim, co se tyce afganistanu a iranu. Vyjadrovala jsem se jenom k tem kurdskym oblastem, tam je to proste trochu specialni.

Offline continuity
Avatar
33724 příspěvků moje polička 20. března 2018 13:43

999 tak já nerekla, ze tam peníze neposílám, ale nemyslím, ze by to cokoliv na osudu těch lidi změnilo, to tak jednotlivci, když budou mít hodně štěstí. Tady ( teda na SK), kde mám volební právo s k tomu mužů vyjadřovat, chodit k volbám, na ulici , v krajním případě do té politiky vstoupit, zrovna ten Facebook a zneužití údajů je téma, které často řeším i pracovně. Proste mám pocit, ze je to víc v me moci.

ale odmítám se cítit provinile kvůli tomu, ze systematicky přispívám jenom na lokální charitu a na lékaře bez hranic nebo Nepál jenom příležitostně.

Online 999
Avatar
17584 příspěvků moje polička 20. března 2018 14:05

continuity Odepsala jsem ti dlouhý post, ale omylem jsem ho smazala a znovu to psát nebudu. Ale když si přečteš moje komentáře na posledních dvou stranách, nenajdeš tam ani větu, která by tě měla uvrhnout do pocitu provinění.

A vůbec nejdrsnější věta obecně, kterou jsem napsala, je: Jo, žijeme tady s ním, ale celkově nám vlastně prd chybí... a na té si teda trvám...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. března 2018 14:29

continuity Ty peníze nejsou na to, aby si po skončení války koupili nový auto, ale aby se ho vůbec dožili, není nic jednoduššího než se podívat na stránky Unicef nebo Lékařů bez hranic, informace za jak mrzký peníz se dá konkrétně a kolika lidem pomoci, jsou dohledatelný...a když bych měla bejt teda upřímná, tak tu lokální charitu v zemích relativního blahobytu, kam se řadíme, má obstarávat stát, ne lidové sbírky.