Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 18. března 2024 18:43

711990teď jsem četla průzkum stemu a opravdu zlomek volicu koalice považuje téma genderově rovnosti za důležité (vlastně to vyšlo nejméně důležité.). Takže ano na přímý dotaz odpoví,že podporují manželství pro všechny, ale prioritu by dali jiným tématům, když se rozhodují koho volit. 

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 18. března 2024 19:18

Mohučanka Taky máme v práci společný záchod, ale z chodby jsou dveře rovnou do místnůstky s wc (starý, původní hogo fogo nájemní barák, kde komunisti rozpříčkovali obrovské byty). Takže u nás nehrozí, že na záchodě na někoho narazíš. Ale my jsme na patře čtyři ženské a chlap a ten ještě bydlí přes chodbu, takže chodí radši domů

Pořád dobré, vzpomněla jsem si, že tady někdo musel během opravy wc v práci  chodit do křoví

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 19. března 2024 05:52

brrr jen vyvolejme Karoleena

Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 19. března 2024 07:41

continuity uprimne, pokud bych si z te nabidky mela vybrat jen 3 veci, tak si taky nevyberu prava sexualnich mensin, i kdyz vim, ze je to dulezite a potrebne resit.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2024 07:56

continuityto chápu, že to pro někoho není důležité. Ale ten zákon už ve sněmovně byl a hlasovalo se i něm, tak nechápu, proč být proti, když i z výzkumů veřejného mínění vychází, že společnost je jasně pro (i když to třeba není priorita).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 19. března 2024 08:02

Evaeva ja to pochopila tak, ze kdyby to pro volice bylo dulezite, tak budou politici hlasovat podle nich. takhle ale hlasuji podle sveho osobniho nazoru. 

Offline RoSa
Avatar
8192 příspěvků moje polička 19. března 2024 08:17

continuity ty "normální lidi" a "selský rozum" fakt vymyslel STEM?

Offline continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 19. března 2024 08:21

Evaeva

přesně jak píše viktorka_od splavu

Pokud to není pro voliče důležité,tak je jedno jak hlasovali. Já teda volební právo nemám a na Slovensku je jediná pro mě jakž takž volitelná strana, která to navíc v agendě má. Ale i kdyby neměla, ani tak bych svoji volbu nezměnila. 

Jenže když dotahnu myšlenku do konce, tak mi vyjde, že na konzervativním Slovensku podpora LGBT spoustu voliču spíš odradila (a teprve teď je to to správné morální dilema). 

Offline continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 19. března 2024 08:26

RoSa

No, sociologie upadá.

Zcela vážně,já mám ten graf ztažený už co vyšel, ale když jsem viděla některé parametry, tak jsem si řekla že to sem ani nejdu davat, protože je to fakt strašné. Ale když se tu zas otevřelo téma podpory sexuální rovnosti ve společnosti, přišlo mi to zajímavé. 

Ale možná je strašnější, že si to voliči vládní(!) koalice schopni vybrat jako preferencí. Očividně je lidí naskakujicich na populismus v populaci mnohem víc než si myslíme. 

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 19. března 2024 08:43

continuity RoSa ja jsem doufala ze jsou to nejaky hesla z kampane? Jestli ne, tak je to strasny

Offline rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 19. března 2024 09:12

Já si říkám co se řeší, pak vyjedu nahoru a ten graf. To je zoufalost normalni lidi

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2024 10:01

viktorka_od splavu continuity no asi to chápu, ale vlastně nechci znamenalo by to, že v parlamentu je úplně jiné názorové zastoupení než ve zbytku společnosti, což se mi nezdá. Spíš hlasovali podle toho, jak se rozhodlo v té které straně a to jsme zase u nějakého lobbingu v pozadí

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. března 2024 11:39

Evaeva 

Vládní strany a ANO avizovaly, že jejich poslanci hlasovali každý podle svého osobního uvážení, čemuž odpovídají výsledky, pouze poslanci SPD hlasovali podle dohody svého poslaneckého klubu. 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 19. března 2024 12:32

Evaeva mě by zajímalo, jestli někteří nehlasovali spíš než podle svého přesvědčení podle toho, co je průchozí. Myslím tím, že radši podpořili okleštěnou variantu, aby se schválilo aspoň nějaké zlepšení 

Offline continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 19. března 2024 12:55

OliveOylprvně se hlasovalo o tom pozměňovacím návrhu a pak o zákonu. Ve sněmovně to ani jinak nejde.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 19. března 2024 15:43

Mě teda docela překvapilo, kolik je v parlamentu "konzerv". Jako u KDU to člověk čeká, ale jich tolik bude i v takové ODS, to jsem nečekala. 

Ještě chápu neschválení Istanbulu, tam je to hodně zpolitizované, ale manželství pro všechny by schválit mohli. 

Ano, není to téma, podle kterého bych volila stranu, ale když už je to na stole, tak ať to schválí. 

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 19. března 2024 16:26

Ignis Hlavně je to na stole už TAK DLOUHO...!!

Offline stes
Avatar
7333 příspěvků moje polička 19. března 2024 17:22

Já jednoduše nechápu,proč obycejne manželství stejného pohlaví tak vadi. Nevypisujte konkrétní důvody, četla jsem....To byla jen tak řečnická otázka s velkým povzdechem.

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 19. března 2024 21:19

stes asi tak. Delaj, jak kdyby to bylo na ukor hetero manzelstvi nebo co. 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 20. března 2024 10:10

Aranel no přesně