Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 11. října 2022 23:03

continuity ale to bylo uz od zacatku, tanky jo, tanky ne, gepardy jo, ale svycarsko neda munici a my nevime, tady mate helmy... ted teda trochu pridali, ale jeste snad v srpnu se dost cukali. Ja chapu, ze diky 2.svetovy meli nejak nastaveny pravidla, ale jsou situace, kdy pravidla muzou jit do tmy.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 11. října 2022 23:45

continuity Já ti chci už dlouho napsat, jak moc mě těší, co tu píšeš, ty věci jako, je jasný, že Ukrajina vyhraje. Já jsem věčnej životní optimista s tou poloplnou sklenici, ale ty jsi pro mě analytickej mozek, který nejde přes emoce, ale přes fakta. Tak mám radost, že to vidíme stejně :-),

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 11. října 2022 23:53

999  Já se přidávám, pod tohle bych se mohla podepsat. 

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 11. října 2022 23:54

999 

Tohle z mé hlavy úplně není, na tu válečnou strategii jsem krátká, ale mám myslim dobře sestavený seznam lidí, co sledují. Zejména na Twitteru, dobré rozbory má ještě Wirnitzer z dennikun. 

Když to píše Svárovský, tak mu verím, i když jako politika ho moc nemusím. 

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 11. října 2022 23:55

Kokoska tak na začátku to bylo jak bylo. Teď už je to přece dávno jinak. 

Offline slniecko admin
Avatar
17621 příspěvků moje polička 12. října 2022 00:33
Reakce na continuity:

​Především by pak bylo reálné ostřelování civilních cílů na území NATO a to by se mohlo ukázat, že podpora verejnosti až tak silná není. 

​Skúšať by to mohli, ale reálne by na to nemali. A podpora by bola inde pri prvej rakete odtiaľ. Keď si spomeniem na to sledovanie flightradaru z jari, čo všetko bolo vo vzduchu (a to bol vidieť len ten zlomok, čo mal zapnuté respondéry) - už to teraz nesledujem - tak si nemyslím, že by mali akúkoľvek šancu niečo zasiahnuť.

Problém je, že Západ sa stále nevie vymaniť z predstavy, že na druhej strane funguje akákoľvek racionalita. Konieckoncov ja som presvedčená, že jadrovú hlavicu doteraz neodpálili len z dôvodu, že to nie je tak jednoduché - podľa mňa, ak by mali v poriadku infraštruktúru, už by nejaká letela - a v podstate z toho aj čerpám väčšinu svojho kľudu v tomto smere. Že to neodpália nie preto, že by tým stratili akúkoľvek - nech je už v tomto momente akokoľvek iluzórna - vyjednávaciu pozíciu, ale že napriek tomu, že hlavíc majú tisícky (ak ich nerozpredali cez ebay ), tak je to nad ich sily.

Je fakt, že to v akom strašnom stave a marazme (chvalabohu) sú, bolo asi šokom pre všetkých - dokonca aj pre nás tu, čo sme nástupom Covidu našli prázdne sklady štátnych rezerv - nieto ešte pre kohokoľvek zo štandardnejšej krajiny.

Minule bol v Denníku N taký článok, kde nejaký tuším nemecký stratég zvažoval, kam by šla rádioaktivita, ak by to odpálili a automaticky rozmýšľal nad najvhodnejšími taktickými miestami na frontovej línii. Chytala som sa za hlavu. Predpokladám, že pri tak masívnom bombardovaní civilných cieľov teraz sa chytá za hlavu on.

Offline slniecko admin
Avatar
17621 příspěvků moje polička 12. října 2022 00:35
Reakce na Sweet Potato:

slniecko Když na nebi těžko stavět zeď.

​O čisté nebo žiadajú od začiatku. Keby sme im dokázali zabezpečiť protivzdušnú obranu - a že NATO na to má, už by bolo dávno po vtákoch. Na zemi by ich už dávno vytlačili.

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 12. října 2022 07:50

slniecko Čo sa týka eskalácie konfliktu, russko sa zatiaľ chová veľmi predvidavo a racionálne. Prečítaj si niečo o jadrovom odstrašení. Eskaláciu smerom k civilným cieľom už předvídali ako možnosť analytici pred časom. 

Naopak za neracionalne považujem uklidňovat sa tým, ze nepriatel je úplný babrák. Sú na tom horšie ako si všetci mysleli, ale ich hlavný problém je příšerná logistika. 

Offline Karja
Avatar
36018 příspěvků moje polička 12. října 2022 10:56

continuity Přesně, já s tím jako už počítám se vším co pises! 

Offline Marbuša
Avatar
955 příspěvků moje polička 12. října 2022 13:15
Reakce na Garfie:

999  Já se přidávám, pod tohle bych se mohla podepsat. 

​Já jsem míň optimista - nebo jsem spíš víc ustrašená - každopádně děkuji, že sem @Continuty dáváš příspěvky, pomáháš zorientovat se v tom a taky si tu často potvrdím, že mám na věc stejný náhled.

Offline Sweet Potato
Avatar
34887 příspěvků moje polička 12. října 2022 13:21

continuity To uklidňování se, zesměšňování, vtipy je pro veřejnost naopak velmi důležité. Odpovědní nahoře ho předpokládám neprovozují.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 12. října 2022 14:46

continuity no, davno... jeste v cervnu se psalo, ze se nejak nemuzou rozhodnout co a kdy. Ale tak hlavne ze se to snad pohnulo.

Offline Černá kočka
Avatar
1326 příspěvků moje polička 12. října 2022 16:18

Kokoska Vzdyt on se ve skutecnosti nikdy nezmenil, pronesl sice par odsuzujicich vet smerem k Putinovi, ale nikdy se za to, ze s  nim predtim kolaboroval neomluvil (namatkou za posledni rok a pul dostavba Temelina s pomoci Rosatomu, zpochybnovani vysetrovaci zpravy o Vrbeticich, navsteva Nejedleho za statni penize do Moskvy, skartace tajne zpravy o Vrbeticich, jo a Sputnik nam nutil).

Offline Černá kočka
Avatar
1326 příspěvků moje polička 12. října 2022 16:23

A Cestmir Strakaty z Reflexu udelal rozhovor se Zwyrtek-Hamplovou. Svoje dojmy tu nemuzu ani napsat, protoze bych za ten slovnik dostala dozivotni ban.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 12. října 2022 19:01

Černá kočka jo, ta je taky dobrá. Bože, do čehos to duši dal!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 12. října 2022 22:13

Sweet Potato tak vtipy jsou určitě fajn, ale takový to plácání se po ramenou že rusovi určitě brzy dojde matroš/lidi/odhodlání... tak to je hodně hloupý a pokud to někdo dělá schválně tak tomu určitě nepomáhá. že se toho chytají pak další z blbosti.. nenaděláš nic

Offline Sweet Potato
Avatar
34887 příspěvků moje polička 12. října 2022 22:44

Dnes večer se mne Oděssan, který vyrostl v Mongolsku, část života strávil v Německu a teď žije v Turecku, zeptal: "A proč vy Češi chcete ten Kaliningrad?"

Offline RoSa
Avatar
8251 příspěvků moje polička 12. října 2022 23:08

proti: Sýrie, Nikaragua, Severní Korea, Bělorusko... a Russko...

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 13. října 2022 04:17

Sweet Potato  Já pořád čekám, jestli se mě někdo zeptá tady, ale zatím pořád nic, ani Polka, která má syna ve stejné třídě jako já.