Slovenská politická situácia

14. března 2018 18:07
Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 01. října 2023 06:43

To je zase ráno! :-(

Offline RoSa
Avatar
8213 příspěvků moje polička 01. října 2023 07:35

No to snad ne!? Jak se to mohlo stát?

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 01. října 2023 07:37

Ach jo!

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 01. října 2023 08:22

RoSaSlováci o svých preferencích neradi mluví, řekla bych že některou z Ficových stran - buď Fica nebo Pellegriniho volila půlka mé rodiny. Šimečka je pro ně nepřijatelný, protože: hrozí, že jejich děti budou muset narukovat a my to nechápeme, protože máme holky. Řekla bych, že ruská třetí kolona udělala svoji práci opravdu dobře. 

No dokud Fico Slovensko nevytahne z NATO, ještě bude cesta zpět. Ale fakt se bojím..

Paradoxem je, že toto uspořádání, co se nabízí, bude mnohem stabilnější, než jakékoliv s PS. 

Offline monr
Avatar
74 příspěvků moje polička 01. října 2023 09:12

po včerajšku mnoho z nás zvažuje sťahovanie, je to smutné, že sa Slováci nepoučia

Offline RoSa
Avatar
8213 příspěvků moje polička 01. října 2023 10:17

monr ale tim to nevyřešíte, když utečete!

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 01. října 2023 10:25

RoSa tiež si to myslím, počula som však od mnohých ľudí, že zvažovali a napriek tomu zostali. V každom prípade dvere sú otvorené, môžu vyskúšať žiť aj v inej krajine. Na ružiach však už nikde nie je ustlané. 

Offline monr
Avatar
74 příspěvků moje polička 01. října 2023 10:26

RoSa veď ja viem, len také zúfalstvo nastalo, a ešte aj teraz pozeráme relácie, a je nám do plaču.

som zvedavá, ako sa to celé vyvinie

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 01. října 2023 10:34

Ešte musím napísať, že môj manžel pochádza z Nemecka, konkrétne z Kolína, nemecká pracovná zmluva mu už dávno skončila, vlastne je už Slováčisko 20 rokov a do Nemecka sa nechce vrátiť. Vraví, že na Slovensku vedie pokojnejší život, páči sa mu tu, vlastníme dom so záhradou, ktorý by si údajne v Nemecku nemohol dovoliť.

Manžel je nekomplikovaný typ, dobráčisko od kosti,  je tu so mnou šťastný, ale musím podotknúť, že dôchodcovský vek by rád dožil na Madeire.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 01. října 2023 11:40
Reakce na continuity:

RoSaSlováci o svých preferencích neradi mluví,

​Z toho si nic nedělej, tady je to stejný - zejména ti, kdo volí Babiše a podobnou pakáž, se za to (právem!) stydí a nikdy to nepřiznají. Člověk hned ví, koho má před sebou, když dotyčný zarytě mlčí

Co se rukování týče, může se taky stát to co ve Švédsku, že na vojnu pomažou i holky... máme rovnoprávnost, no ni? 

Jinak k těm volbám... komu není rady, tomu není pomoci My se taky můžem těšit.

Offline RoSa
Avatar
8213 příspěvků moje polička 01. října 2023 12:42

tak u nás by ten výsledek taky nebyl kdovíjakej...

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 01. října 2023 19:01

Je to satiricky ucet, ale pobavil. :))) 

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 01. října 2023 21:15

2 rodiny z nasho okolia sa odstahovali uz v lete, lebo neverili, ze by volby mohli dobre dopadnut a nechceli to riesit pocas skolskeho roka. Co bude teraz neviem. 

V zazrak, ze by sa nezostavila vlada neverim, takze sa vraciam v Duolingu k pouzitelnym jazykom a kupim si nejake pohodlne topanky na jesen, ak by to viedlo ASPON k demonstraciam.

Akoze nerobim si o svojich spoluobcanoch iluzie, ale tak nejako som predpokladala, ze ak si zase zvolia skorumpovaneho populistu, tak to bude aspon NOVY skorumpovany populista a nie niekto, o kom je jasne, ze ma na rukach krv.

Zas som si aspon vydychla co sa cisto fasistickych stran tyka (Smer su tiez sice fasouni, ale nie z presvedcenia, len ak sa im to hodi).

Offline Kan
Avatar
6983 příspěvků moje polička 01. října 2023 21:21

slniecko Přesně, ta krev na rukou. Co za lidi ho volí?

Offline letfenixa
Avatar
7968 příspěvků moje polička 03. října 2023 14:03

Kan práve teraz 3 takých počúvam na zastávke autobusu,  tak som sa postavila za nich, nech si sadnem na opačnú stranu autobusu

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 25. února 2024 15:08

Ježiš ten Ficov prejav ma tak vytočil... Našla som to až ráno a doteraz som sa z toho nespamätala. 

A při tej příležitosti som zjistila, že sa Miro Trnka (zakladatel Setu, podobnost s Vlcek není náhodná) stahuje zo Slovenska, protože sa tie vyhrazky už nedajú vydržať.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 26. února 2024 14:26

continuity ja čakám na nejaké stručné zhrnutie, tie kydy v pôvodne verzii nie som schopná dávať už dlho.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 26. února 2024 22:25

slnieckotisíc a jeden důvod, přeci má Putin plné právo dělat na Ukrajině to, co dělá a my všichni bychom ho měli přestat démonizovat. A nesmíme zapomenout,že Rusko od začátku usiluje o mír, jen západ to hlavně na tom začátku překazil. 

Jakože to bylo asi nejstrašnější, co jsem za dlouhou dobu slyšela. 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 27. února 2024 07:24

continuity az jsi z toho zapomnela psat slovensky :))))

ja si ten projev pustila v nedeli k snidani s byly to dost krusny ctyri minuty. Hlavne predstava, ze se za rok muzeme treba vydat podobnym smerem i my?

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 27. února 2024 09:51

razorblade ále, blbnul mi z toho autokorekt zas. Půlku věty mi opravil do češtiny a neměla jsem na něj včera nervy.