Váš další parfémový nákup?...aneb aktuální parfémová přání/plány

20. února 2015 17:54
Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 14. června 2020 18:35

Evanilla 

Angélique Noire je nádherná, mám ji moc ráda. Jako někdo, kdo má s migrénou své zkušenosti, doufám, že tě už zlobit nebude a budeš si ji jen a jen užívat. 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 14. června 2020 18:41

Yvraine Opravdu je výjimečná, mám Baiser de Russie, což je taky zelená vanilka, ale Angéligue je trochu drsnější a temnější. Děkuji a přeji ti taky klid a pohodu bez toho zla.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. června 2020 21:21

Evanilla Já mám ještě původní Moscow a Angeliku v odstřiku. Mám ráda obě a přijdou mi dost rozdílné, takže určitě využiješ obě. Já nikdy nemůžu říct, že mám migrénu z vůně, ale někdy potom tu vůni taky nějakou dobu nemůžu nosit.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. června 2020 09:24

Evanilla Angélique Noire mám ráda, ale pro mě je to vůně jen na občasné nošení. A spíš do chladnějšího počasí - začátek jara, podzim. 

Přeji, at je Ti s ní dobře a už Tě nezlobí.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. června 2020 10:41

Evanilla Přeju ti, ať ji dáváš, protože mně s ní stačila kdysi 1noc plná probouzení a bylo mi zle. Přitom ji též považuju za krásnou vůni.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. června 2020 16:21

Dalia Já jsem jí také nosila spíš v zimě a moje kamarádka v létě, ve 30 stupních u nás na chalupě. Tam se mi zalíbila mnohem víc, protože v tom horku se krásně rozložila. Od té doby léto .

Korsičanka Škoda, občas nic nenaděláš.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 15. června 2020 16:56

Renusatko 

Angélique Noire v létě... hmm... to musím vyzkoušet, vůbec by mě na léto nenapadla. Jaká je v teple? Já ji nosím vždy jen o adventu a o vánočních svátcích, mám ji vysloveně spojenou s Vánoci, v téhle době nenosím nic jiného. Hrozně mi evokuje vánoční atmosféru a pečení perníčků. A nejsem sama... manžel se dvakrát nachytal ve stylu: "Jé, ty jsi pekla perníčky? Aha... tak nic."

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. června 2020 17:09

Yvraine V létě mi z ní víc vystupuje ovoce a andělika (neznám teda tu Paulovu, jen tu naši). Možná ji v létě chybí ten nádech vánoc, to koření.

Jako vánoční jsem měla zařazenou Tonku Imperiále a potom jsem si ji omylem dala v teplém dni. Najednou přišla spousta pochval a v tom teple byla zase úplně jiná. Do té doby jsem ji nosila jen v mínusových teplotách.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. června 2020 17:16

Renusatko Tak to budu muset vyzkoušet. Zatím jsem se AN neodvážila v horku vytáhnout. A píšeš, že i Tonka je hezká v teple? Pro mě to dosud byla také taková adventní vůně. 

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 15. června 2020 17:17

Renusatko 

Tonka Imperiale spolu s Iris Ganache přichází na řadu v lednu . Jsem hrozná konzerva, musím očividně začít víc experimentovat. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. června 2020 17:28

Dalia Yvraine Já to úplně chápu. Všechny ty vůně jsem měla taky zařazené jako zimní, vánoční. Možná i kvůli té asociaci vánočního cukroví. Nakonec je nosím i celoročně, protože v tom teple jsou úplně jiné. Víc se rozvinou a jinak.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. června 2020 17:34

Yvraine Renusatko No třeba IG si taky v horku neumím představit, ale naopak například Bois d Armenie mi v teple voní. Jo, taky jsem konzerva a bojím se experimentů, čímž zřejmě o dost přicházím. Napravím to.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 15. června 2020 17:57

Renusatko mne se z AN v teple udelalo dost spatne :(

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 15. června 2020 18:41

Renusatko Určitě, jsou o dost jiné, přes ty podobné charakteristiky. To já taky nemám nikdy jako spouštěč migrény vůni, ale problém je, že pak si ji s tou nevolností můžu spojit a už to nejde. I to byl jeden z důvodů, proč jsem měla takovou pauzu - nosila jsem dokola parfémy, které mě při migréně obtěžovaly co nejmíň a neměla jsem chuť ani nic nového pořizovat. Bylo to totiž týden co týden, co mi bylo zle, že jsem byla několik hodin vyřazená z provozu, naštěstí většinou odpoledne a večer.

Dalia Taky spíš myslím na chladnější počasí, i když třeba ten zmíněný ruský polibek je v létě snad hezčí než v zimě. No a teď když jsem Angélique zkoušela, bylo taky teplo a dobré... A děkuji

Korsičanka To ti věřím, a mrzí mě to, ale nějak tak podobně jsem to měla s Portrait of a Lady. Voněla jsem se s ní mimo jiné na spaní a pokaždé hororové sny Šla z domu. Uvědomila jsem si pak, že pro mě ty těžší orientálky nejsou.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 16. června 2020 09:20

Iris Ganache ani Tonku som veru v teple ešte neskúšala. Ale pre mňa sú letné vône Oriental Brulant, Shalimar a Myrrhiad A zas mnohé kvetinové vône môžem nosiť len v chladnejšom počasí, lebo v teple na mne zhnijú.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. června 2020 09:52

sisa.b Takže tu Tuberózu budeš mít asi až na zimu? Mmch Shalimar já taky teď a extrait je fakt úžasnýJeště musím zkusit EdP v řádném nástřiku

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 16. června 2020 09:54

Korsičanka to veru neviem, ale Narcotic Venus je moja jarná a Vjolu môžem okrem leta celoročne.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. června 2020 10:03

sisa.b Já jsem si odvezla od mužovy dcerky dnešní odstřik, protože jí leží v dolní chladné koupelně(aspoň!) a vůbec ho za 2roky po podarování nepoužila A najednou mi voní krásně

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 16. června 2020 10:09

Korsičanka no to verím mala by som aj ja nejaké kožené vône skúsiť, veď mi voňajú.

Ešte som zabudla napísať, že Rose d'Arabie je moja letná vôňa

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. června 2020 10:16

sisa.b Hu, ta by mě asi zabila:) Ale to většina tvých oblíbenkyň