Komplimenty

09. srpna 2014 04:19
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 15:07

Já jsem dnes dostala kompliment od syna na Mexičana. Přišel a ptál se čím to voní kočka.No Salimarem, protože pořád leze někde po mně. Prý je to zajímavý a můžeme to nosit pořád.

alibi Korsičanka U nás doma nesnesu vonné svíčky já, vůbec. Dělá se mi z nich zle od žaludku. Náš mladej donesl nedávno celé balení těch malých čajových a je to skořice a jablko. Musela jsem mu je zakázat a všechny které dostanu, tak posouvám hned dál. Minulý týden jsem jednu chtěla dát kamarádce a ta hned hlásila, že u nich to nesmí domů kvůli manželovi. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 15:14

Renusatko Hezký kompliment.

Vonné tyčinky jsou u nás také problém. Já je těžko snáším, syn je má rád. Občas si nějakou v pokoji zapálí, ale naštěstí ne často. 

edit. - četla jsem nepozorně, Ty píšeš o svíčkách.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 15:20

Renusatko to chápu. Já si musím dávat pozor, které vybírám. Nesnesu všechny. Zrovna ty čajovky jabko skořice bych určitě nevzala. Ale levanduli klidně. ta větší z IKEA - palivové dřevo vanilka - už včera dohořela a vadit mi nezačala.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 15:21

Jsem ráda, že přítel má rád svíčky, u nás to totiž jede ve velkém - vosky, svíčky, praskající svíčky s dřevěným knotem... Vlastně jsem od něj taky dostala jeden kompliment na vůni - "když jsem k tobě poprvé přišel a u tebe doma to tak nádherně vonělo..." Ale on snad jako by mě znal od pradávna, koupil mi dárek k svátku poté, co jsme spolu poprvé mluvili (???) - no nakonec mi ho nedal, protože jsme se už do té doby neviděli, ale byla to svíčka. Nemohl vědět, jaké mám koníčky

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 15:22

Dalia já třeba nesnesu Františky. Táta je občas o vánocích zapaloval. Dělají mi zle stejně jako prskavky. Je mi po nich slabo a divně.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 15:29

alibi Já jsem si spíš myslela, že je to třeba tak malé a levné, že je neucítm, protože to bude vonět méně. Stály totiž pár korun. No bohužel.

Já jsem kdysi dostala svíčku Brise a normálně jsem se po zapálení složila, ještě jsem tenkrát byla doma sama s dětma a naštěstí ten starší zavolal sousedku. Od té doby si to hlídám a zkoušela jsem různé, ale spíš to bude nějakou látkou než vůní, protože mi to dělají fakt všechny s vůní. Loni mi kamarádka donesla spoustu různých od Yankee candle, super voňavé kombinace a já je nemůžu zapálit.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 15:30

alibi Františky

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 15:40

Renusatko Ale i s těmi svíčkami Ti rozumím, protože mi začaly taky vadit. Hodně jsem jich kvůli tomu rozdala. Čajovky mi tedy nevadí, ale ty drahé, jako třeba Yankee, ano. Přitom aroma lampa nebo difuzér mi nevadí.

alibi Františka jsme léta letoucí neměli. Pamatuji si ho z raného dětství. Z čeho on vlastně je? Nevíš?

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 17:25

Renusatko tak to je opravdu vážné

Dalia s Yankee mám podobnou zkušenost. Dlouho dobré s pak averze.

ad František, myslím, že je to různé. Dřevěné uhlí, piliny a sušené byliny, pryskyřice. A táta koupil jen jedno balení, bůhví z čeho , když jsem byla na VŠ , a do smrti ho kvůli mně nevypotřeboval. Přitom santálové tyčinky mi nevadí. Ani pálení pryskyřice. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 17:44

alibi Pryskyřici jsem ještě nikdy nepálila. To musí krásně vonět!

Ty navoněné svíčky, já nevím ... mají v sobě něco, co vnímám úplně bytostně jako špatné. Právě především ty Yankee. Určitě je už kupovat nebudu.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 17:57

Dalia My jsme dostali pryskyřice právě od alibi , jeden rok před vánoci. Nádhera to je. To mi taky nevadí, ale ani František na kamnech mi nikdy nevadil.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 18:12

Renusatko Jak se ta pryskyřice doma pálí?

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 08:17

Me Yankee a podobne svicky taky nedelaji dobre. Vcera jsem zkusila svicku ktera je kombinace sojoveho a kokosoveho vosku, voni jemne po ruzi a zatim v pohode. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 10:33

clothilde Myslím si, že hlavní problém je právě parafín, protože sojový vosk mi tolik nevadí. 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 10:45

clothilde Dalia parafínem to být může, to jistě ano. u mne je to asi kombinace. apriori mi parafín nevadí. ale v kombinaci s nějakou chemickou vůní už ano. alespoň tak si vysvětluju ty Yankee. přitom v IKEA Osynlig je parafín a ty mi zle nedělají. No v Dotekslunce naskladnili Kimmy Candles a LOOOPS Kerzen, tak na ty jsem hodně zvědavá

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 10:51
Reakce na Dalia:

Renusatko Jak se ta pryskyřice doma pálí?

​třeba na rychlozápalném uhlíku

https://alibi-notes.webnode.cz/l/ocista-per-fumum/

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 11:06

alibi Děkuji, i když nevím, co je rychlozápalný uhlík a kde se to dá koupit.

Hele, Libu, a když vyrábší mýdla, tak používáš nějaké EO na navonění? 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 12:06

Dalia ano, používám je raději než "parfémové kompozice" (ale ani těm se nevyhýbám)

ad uhlíky - já je kupovala v e-shopu vykuřovadla Rymer, ale asi to půjde koupit i tam, co mají vodní dýmky :)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 12:14

alibi Děkuji.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 13:24

Dalia lze i ve vice vybavene trafice.

alibi a neni citit ten uhlik do toho?