Vůně na babí léto...podzim

15. zaří 2014 17:24
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. června 2017 16:04

Na babí léto a podzim mám letos v plánu Néu. A z těch, které už na poličce mám, se obzvlášť těším například na Angélique Noire, Mon Précieux Nectar, Angel Muse ... a kdoví, co mi ještě cvrnkne do nosu.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 07. června 2017 16:10
Reakce na Dalia:

Nestraš s podzimom, veď ešte poriadne ani neskončila zima  

Mne by sa na jeseň celkom hodil Grand Soir, no ešte je to ďaleko

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. června 2017 19:01
Reakce na Ayuri:

Však jsem ráda, že je to ještě daleko. Jen ať jaro trvá co nejdéle!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 07. června 2017 23:44

Ja zvažujem na jeseň Galbanum od 1907...ale čo mi dovtedy ešte poprepína, to netuším....

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 07:50

A už je tu babí léto, vrcholná sezóna pro LHB.

Dnes mám na sobě zbytek letitého odstřiku Au Thé Rouge od Bvlgari a jsem mile překvapena tím, že se vůně nezkazila a má velmi dobrou výdrž i sillage. Rooibos a vlašské ořechy k mému podzimu také patří. Budu se muset poohlédnout po celém flakónu, zda někde nemají ty nové šarže za rozumnou cenu.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 08:42

Letos mi k babímu létu z poličky nejlépe ladí Fate. Jak mám parfémy převedeny na barevné představy, tak Fate je pro mě v barvách podzimního listí se slunečními odlesky, navíc se zázvorovým čajem s trochou medu a skořice.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 10:50
Reakce na Martula:

Nie, nie, Fate je antracitová. Medovo-zlatá je Poeme.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 11:17

Tak u mě je to pořád stejné - babí léto, normální leto i celý rok = Shalimar, Fate... a to ostatní. 

Parfémy taky vidím v barvách (a slyším v tónech) a pokud jde o Fate, tak tam mi tu barevnost naprosto vyjadřují staré vizuály Opia (konec 70, začátek 80 let). To je naprosto přesné a vlastně není divu, Fate je pro mě novodobým Opiem... i opiem.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 11:21
Reakce na domenica:

Souhlasím..Fate je novodobé Opium, obzvlášť v koncentraci extrait, kterou mám. A barvy, které u Fate vidím, jsou pro mě spojeny s podzimním listím: rezavě hnědá, tmavě zelená, vínová.

Ty reklamy na Opium jsou skvělé.

Rozdíl, který u Fate x Opium vnímám: Opium = femme fatale, Fate = čarodějka z lesa.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 11:40
Reakce na Martula:

Mně právě ve Fate ta "femme fatale" zůstala. Je pro mě pojítkem s minulostí a s velkými parfémy, které jsem milovala. Nejen s Opiem, se kterým má společného opravdu hodně, ale zároveň i s Magií Noire, mým signature parfémem, svého času. Tam je to ale asociace nepřímá, spíš přes pocit dokonalé vůně, ne, že by si byly podobné de facto.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 12:08

Fate je studený súmrak na ceste do neznáma.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 19:46
Reakce na slniecko:

Fate je studený súmrak na ceste do neznáma.

Zdá se, že si s tebou Fate nepěkně zahrává

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 23:08
Reakce na slniecko:

Fate je studený súmrak na ceste do neznáma.

I to. A je to nádherné. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. října 2017 12:23
Reakce na Martula:

Ale mne sa páči...len asi sa na mne rozkladá nejako inak .

Apropó, asi budem potrebovať celý flakón Grain de Soleil...na toto babie leto je ako uliata...a neviem sa odhodlať, lebo odstrek mám z vintage verzie....

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 15. října 2017 09:23

Pozdní babí léto - to jsou pro mě především slaměnky a vůně v létě usušených květů. Nejraději sahám po Beloved, bílé Habanitě a jak jsem kdysi měla QVLP spojené s koncem léta, momentálně se přesunula do léta babího.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 15. října 2017 09:24
Reakce na slniecko:

Grain de Soleil jsem zapomněla - to je vůně optimismu a velká sběračka komplimentů.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 23:36
Reakce na Martula:

Souhlasím..Fate je novodobé Opium, obzvlášť v koncentraci extrait, kterou mám. A barvy, které u Fate vidím, jsou pro mě spojeny s podzimním listím: rezavě hnědá, tmavě zelená, vínová.

Ty reklamy na Opium jsou skvělé.

Rozdíl, který u Fate x Opium vnímám: Opium = femme fatale, Fate = čarodějka z lesa.

Tak jsem se v posledních dnech konečně dostala k přímému porovnání koncentrací Fate edp a čistého parfému a též potvrzuju, extrakt je moderní variací na staré dobré Opium. Skořice, kořenitá růže, narcis a hladké kadidlo s kůží - lahoda.

Celý flakon bych asi neunosila, ale na odstřik bych si dala říct.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 11:50
Reakce na wendulka:

Tak to znie, že by sa asi aj mne páčila Ako vnímaš rozdiel vo výdrži na tebe?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 12:03
Reakce na sisa.b:

No, nic podobného na poličce nemáš, tak nevím. Záleží na tom, jak moc se ti zamlouvá nebo nezamlouvá edp.

Výdrž mi přijde zhruba stejná, akorát čistý parfém vnímám trochu prostorověji.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 12:04
Reakce na wendulka:

To som teda prekvapená, až taký rozdiel  Mňa od nákupu edp odradila práve slabá...alebo skôr žiadna siláž,  a potom aj tá zvláštna premenlivosť, niekedy bola nádherná, inokedy mi v nej čosi strašne vadilo. Akoby som skúšala dve odlišné vône.