Vůně na babí léto...podzim

15. zaří 2014 17:24
Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 16:43

Nutně potřebuju novou podzimní, neboli "baboletní" vůni a tak uvítám radu - Pure Eve nebo Alambar? Nebo nějaký jiný lepší tip na vůni zajímavou, dobře držící a vhodnou i do práce? Mám pocit, že bych prostě moc chtěla něco nového a zajímavého...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 16:57

...založ nové vlákno..., a napiš, co máš na poličce, co nesnášíš, atp. ...

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 17:19

No on problém je spíš v tom, že já bych něco chtěla a nevím co... líbilo se mi Vendulčino Mojave Ghost, miluju 24 Faubourg a Epic, taky L´Ambre des Merveilles, vyjma Beige, 1932 a teď nově pětky nemusím Chanely, naopak mám ráda (téměř vše) od Guerlain...

Prostě moje aktuální přání je nějaká naprosto úžasná vůně, která by vystihovala babí léto (a taky počítačová gramotnost a obě volné ruce, abych uměla a zvládla založit téma

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 17:23

Já to přesunu vedle do Parfémové poradny. Chvilku vydrž.

EDIT: A je to.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 17:30

Děkuji převelice za odeslání na správné místo , no a teď ještě tu smršť tipů, ve středu jdu po dlouhé době sama (jako opravdu sama, bez zavazadla v šátku na břiše) mezi lidi do práce, tak potřebuju něco úžasného (zatímco já se asi bez toho mého mimina někam schovám, budu si připadat jako nahá )

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 17:41
Reakce na Tezulie:

Alambar není špatný, ale mnohem lepší ambra s teplou, přiměřeně sladkou skořicí je v Le Parfum Denis Durand Couture (M. Micallef) a navíc s "medovou" růží a pomerančovým květem. Narozdíl od Alambaru, jímž bys možná mohla bezprostředně po nástřiku přidusit nejen okolí, ale i dítko, není tak ostrá. Tahle značka bude v Royal Perfumery Prague na Václaváku, ale těžko říct, zda tam budou mít i ji a zda otevřou do středy.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 17:52
Reakce na wendulka:

Alambar není špatný, ale mnohem lepší ambra s teplou, přiměřeně sladkou skořicí je v Le Parfum Denis Durand Couture (M. Micallef) a navíc s "medovou" růží a pomerančovým květem. Narozdíl od Alambaru, jímž bys možná mohla bezprostředně po nástřiku přidusit nejen okolí, ale i dítko, není tak ostrá. Tahle značka bude v Royal Perfumery Prague na Václaváku, ale těžko říct, zda tam budou mít i ji a zda otevřou do středy.

Už si píšu... v nejhorším to zvládnu v té pětce od Tebe (náhodou a kupodivu ji teď najednou můžu nosit, fakt nechápu, dřív jsem to považovala za starou a nedýchatelnou vůni) a pořídím ji napříště. Přesto bych ale jako morální podporu brala něco, co můžu mít hned

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 18:09
Reakce na Tezulie:

A vyzkoušet Musc Ravageur (Frederic Malle) v Ingredients v Jáchymově ulici už jsi byla? Taky parádní sametová orientálka, složená ze skořice se špetkou hřebíčku, pižmem, vanilky, cedr a santalu (nikoliv kořenitého) a především tedy zase s požadovanou ambrou.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 18:51
Reakce na wendulka:

Já v Musc Ravangeur cítím ze začátku, koně, koňský hnůj, koňskou kůži, ale z někaké luxusní stáje, kde se smejčí několikrát denně a o koně je tam nejlepší péče, těch nejlepších odborníků z oboru. Asi tak po půl hodině začne být fakt luxusní, jemná, nevtíravá, ale přesto výrazná. Být mladá Onasisová tak jinou vůni nechci, prej je ve stáji u koní víc než doma.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 19:35
Reakce na 74SLena:

Jo, Musc Ravageur je taková přisprostlá. Nebo "sexy"? Každopádně jedna z nejsvůdnějších vůní co znám.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 20:23

Jooo, Musc Ravageur byla má láska na první přičichnutí, kterou jsem musela mít. Je báječny. Já tam teda koníky nemám, spíš takové lenošení po dobré večeři, svíčky, praskání ohně v krbu, dobré pití, káva a k tomu čerstvý domácí štrůdl a přislib nějakého toho kvalitního sexu. Už se těším, až nastane její čas, zkoušela jsem to v létě a nebylo to úplně ono.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 20:47
Reakce na Tezulie:

Wild Pears Montale

Portrait of Lady Frederic Malle

Champs-Elysées Guerlain

Tonka Imperiale

Spiritueuse Double Vanille

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 16. zaří 2014 12:52

Díky všem za tipy, Ingredients nakonec zkusím zítra (po práci jestli to půjde) a na Václaváku se otočím taky, třeba otevřou. Do práce se mnou tedy půjde 24 Faubourg a snad to společně zvládneme (jasně, že to není taková událost, jenže nová práce, noví lidé a po delší době doma, kdy komunikuju jen v módu " papej, nesahej na to, bacha na tu díru, umyj si ruce..." tak mám skoro trému )

Online Fleur blogger
Avatar
6071 příspěvků moje polička 16. zaří 2014 15:08
Reakce na Tezulie:

24 Faubourg je nádherná vůně, s tou se budeš cítit dobře a dodá ti sebevědomí!

Offline barbucha blogger
Avatar
30523 příspěvků moje polička 16. zaří 2014 19:37
Reakce na Tezulie:

S 24 Faubourg neuděláš chybu - ale jestli se ti líbí styl Hermés a No.5 taky, tak zkus třeba někdy Caleche.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 26. zaří 2014 13:49
Reakce na Fleur:

24 Faubourg je nádherná vůně, s tou se budeš cítit dobře a dodá ti sebevědomí!

Já už se sem jen vracím s poděkováním za vaši podporu, protože jsem to s 24 Faubourg opravdu zvládla, cítila jsem se skvěle a navíc jsem i sklidila pochvalu (hned první den), takže paráda. No a jinak si taky trochu postěžuju, protože jste mě nalákaly na Ingredients a ten Musc Ravageur mi teď pořád leží v hlavě a prostě ho nutně potřebuju

No a navíc ještě Portrait of a lady, který jste tu taky zmiňovaly a který jsem tam taky zkusila, a pak i Ubar a  Ambre 114 a... prostě ach jo

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 26. zaří 2014 14:06
Reakce na Tezulie:

O to pilněji budeš muset pracovat, abys rychleji mohla realizovat své potřeby.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 26. zaří 2014 14:40
Reakce na jerry:

O to pilněji budeš muset pracovat, abys rychleji mohla realizovat své potřeby.

No to se snadno řekne, problém je, že já "čebuju" (jak říká Zuza) každou chvíli něco a tak tu realizaci moc nadějně nevidím, to bych musela v práci i nocovat

Online Fleur blogger
Avatar
6071 příspěvků moje polička 26. zaří 2014 20:00
Reakce na Tezulie:

Není kam spěchat. U některých vůní jsem naopak byla ráda, že jsem neměla prostředky na okamžitý nákup, protože pak stačil větší vzorek či odstřik, abych pochopila, že stejně nejsou pro mě .

V tomhle počasí si krásně užívám LHB ve všech koncentracích (a to si pak říkám, že vlastně ty ostatní vůně ani tak moc nepotřebuji).

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 26. zaří 2015 19:28

Ja som toho roku tak nejako dostala chuť na Daturu Noir a som sama prekvapená, ako sa mi hodí k babiemu letu.