Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline 999
Avatar
17549 příspěvků moje polička 02. srpna 2018 18:52

Luna Prosím tě, proč je u tebe Une Rose zlá královna :-). Já ji mám zrovna na sobě a připadá mi, spíš jako taková líná kočka, co se někde rozvaluje v záhoně...

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 02. srpna 2018 18:58

999 Neni to zla kralovna, jen pro nekoho, kdo ji nezvladne a ver tomu, z jich neni malo.  My jsme treba s UR naramny kamaradky.

Offline 999
Avatar
17549 příspěvků moje polička 02. srpna 2018 19:04

Luna Tak to jo 

A jak to myslíš, že ji nezvládne? 

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 02. srpna 2018 19:28

999 No, podle toho, co obcas zaregistruju, ze se ti libi, se nedivim, ze ti prijde pritulna a neskodna. Ale existuje nemale procento, ktere doslova porazi. Uz jsem se setkala i s pojmy jako hyperrealisticka az vyphotoshopovana ruze, ruzova smrt apod. I Turin ji tusim prisil privlastek jako divoka nebo zuriva teda co si matne vzpominam.

Offline 999
Avatar
17549 příspěvků moje polička 02. srpna 2018 19:40

Luna Díky za vysvětlení :-). 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. srpna 2018 22:11

Luna já bych se hned přidala do Prahy. Jinak to mám jak ty. Pokud jedem do Prahy, tak se nikdy nedostanu, kam chci já. 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 04. srpna 2018 11:26

Neviete náhodou, či tie 10ml balenia Atelier Cologne, ktoré majú na svojej stránke k niektorým vôňam sú rozprašovače, alebo rollony?

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 06. srpna 2018 18:34

999  Luna 

Přirovnání k zlé maceše - Une Rose mi připadá velmi výstižné a dokázala bych najít vztah mezi oběma růžemi.

Portrait of a Lady - dívenka v rozpuku, drzá teenagerka, která kryje svou nejistotu za černě orámovanýma očima, hromadou maskary na řasách, černě nalakované nehty, štíhlé bílé nožky v masívních botech typu glady, nedbale padající prameny vlasů s červenými odlesky, na první pohled bad girl. Proto se raději dívá stále do země, moc toho nenamluví, občas se hlasitě zasměje drsnému vtípku, slečna drsňačka. Když jí zvednu bradu, zachvějí se jí víčka a zpod řas málem skane slza, kterou rychle otře hřbetem ruky a honem mě pošle někam - to abych si nemyslela. Mám ráda tyto její vzácné chvíle něhy, která dokážu postřehnout a okolí o nich nemá ani tušení. Něžná drsňačka.

Une Rose - je ona macecha s dokonalým makeupem, vždy rudými rty vykreslenými do tvaru srdíčka, hlas sladce rozpitý po pár sklenkách červeného vína.  Ale pod tou slupkou uspořádanosti se skrývá bouře, možná i zlo, které dokáže zničit vše krásné. Když to s ní umíte, hrajete s jejími kartami, je více přímočará, než její vyvdaná dcera Portrait of a Lady. Miluje okázalý luxus a nesnáší svou divnou schovanku, která se jí nějak nezdá a stojí jí v cestě. Nemá slitování, ale je krásná, když si o to řeknete.

Nikdy jsem neměla obě v odstřiku dohromady, bylo by to zajímavé srovnání jeden den rande s macechou, jeden den s vyvdanou dcerkou. Upřimně POL mám raději pro její okamžiky něhy, sic stěží zachytitelné, pro okolí drzý fracek, nesnesitelná holka, nesnesitelná vůně. 

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 06. srpna 2018 18:36

A úplně jsem zapomněla na můj dotaz. Zastesklo se mi po Black Orchid. Znám pouze verzi EdP, vlastně jsem ani nevěděla, že existuje EdT. Může některá znalá aromačka poskytnouti mi rozdíly mezi těmito vůněmi. Moc děkuji.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. srpna 2018 18:01

woman27 Obě koncentrace jsou si hodně podobné a obě se mi velmi líbí.

Toaletka má akcentované květiny a ovocné tóny. Je vzdušnější.

Edp klade důraz na gurmánské složky, dřevo, pačuli a zemitě mechové tóny.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 18:47

Máte někdo, prosím, zkušenost s vůněmi značky

Martin Maison Margiela?

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 20:27

Miru trošku

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 20:28

slniecko 

No a jaké.?

Jak vnímáš jejich vůně.?

Působí kvalitně, mají výdrž, intenzitu.?

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 20:33

Miru nooooo.....takto.

Mne sa páčia. Sú také skôr ľahké a vzdušné, aspoň teda tie, čo som skúšala (untitled, Flower Market, Jazz Club, Beach Walk). Flower Market mám odstrek a možno by som unosila aj flakón.

Kvlitné áno, výdrž ťažko povedať, na mne ok.

Len mám dojem, že tie, čo som skúšala, by asi nebola celkom tvoja šáka kávy, lenže ja som ich skúšala aj podľa zloženia, možnože niektoré iné by boli hutnejšiie a intenzívnejšie, tieto z môjho zoznamu sú skôr pre úchylné svieženkárky .

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 20:36

slniecko 

...no, já asi hodně stárnu...

Potřebuju vůni něco jako je White Suede Tom Ford.

Tzn. vzdušnou, lehkou, stabilní, křehkou, silnou, zajímavou, svěží, chladivě teplou...

prostě originální svěženku.

Marodná jsem ale už sto let po pudrových pižmovkách.

Takže mě hodně láká vůně Blur...

Já zkoušela před časem Music Festival a dobré.! Správnej vodvaz

(ale už si vůbec nevybavuji výdrž či intenzitu)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 20:38

slniecko 

No, možná, když píšeš, že jsou jakoby vzdušnější, tak i vůně s relativně silnými intenzivními ingrediencemi by mohly být nositelné snadněji...

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 20:43

Miru White Suede je teda dosť originálna, tam neviem, čo by ju nahradilo...

Keď píšeš o púdrových pižmovkách, Sylvaine Delacourte tú prvú kolekciu si skúšala?

Blur a Music Festival sa mi ešte nepodarilo skúsiť, ale Jazz Club má také "hutnejšie ingrediencie" a je to pritom výslovne vzdušná vôňa, aspoň na mne teda.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 20:53

slniecko 

...nezkoušela. Ano, skoro všechny vypadají moc dobře.!

A jak jsou, prosím, sehnatelné ty vzorky.?

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 21:02

Na ich stránke a dokonca sú teraz v zľave za 4€/6 vzoriek a poštovné si neúčtujú.

https://www.sylvaine-delacourte.com

Offline Piňata
Avatar
64 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 08:49

Poznáte niekto náhradu za Violet Blonde od Forda? Vonia niečo podobne?