Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. července 2018 19:37

alibi Děkuju.  Chci si ji pořídit, ale dnes mi v tom vedru nepřijde tak skvělá, jak jinak umí být. Tak si říkám, že babí léto a podzim budou pro ni lepším obdobím. 

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 20. července 2018 19:48

Dalia asi se nám každé na ní líbí něco jiného. v tom teple mi vyhovuje, jak přilne ke kůži . vyloženě si s ní sprchuju paže a kolem mě pak víří závany a ještě pak druhý den s nosem na kůži ji cítím 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. července 2018 19:52

alibi Už se těším, až se ochladí. Ta vedra všechny moje vůně doslova žerou. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 20. července 2018 20:12

Dalia Já ji mám ozkoušenou jedině ze vzorku, ale oslovila mě právě v letním horkém počasí.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. července 2018 20:25

Fleur Asi raději ještě více prozkouším. Také děkuji za reakci. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 20. července 2018 21:27

Dalia Možná by víc napsala janejane, ta Rose America nosí.

Offline catch
Avatar
206 příspěvků moje polička 21. července 2018 08:59

Vsimla som si, ze Notino prestalo uvadzat zlozenie parfemov. Momentalne pise len typ vone (drevita, orientalna, aromaticka, co je uplne na dve veci...) oproti povodnemu Hlava/Srdce/Zaklad. Dufam, ze je to len nejaky docasny problem. Vie niekto, preco je tomu tak?

 

Offline Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 21. července 2018 15:28

Dalia Rose America jsem si zamilovala v létě, sucho a teplo mi dělá efekt vypraženýho pobřeží. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. července 2018 16:44

Isca Já mám v RA dojem slaného větru. A když nad tím přemýšlím, tak Ti musím dát za pravdu. Vypražené pobřeží si v kontextu této vůně představit umím. Mně zpočátku asociovala spíše zatažený, větrný a chladnější den ... ale ano, i to teplo tam může být. 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 21. července 2018 21:32
Reakce na Dalia:

Prosím, kdo nosíte vůni Rose America, tak v jakém počasí/ročním období se vám zdá nejlepší? Mám pocit, že tropy jí příliš nesvědčí. 

Máte s ní někdo zkušenost v zimě?

​V zimě jsem ji nenosila, ani mě to nenapadlo a myslím, že by to nebylo ono. Ale kromě tropů, kdy jsem cítila že malinová šťáva chytá alkoholový odér a slaný vzduch témeř necítím, asi kdykoli. Takže ano, tropy ji v mém případě taky nesvědčí, chybí ji vzdušnost, lehkost, vůně mořského vzduchu a růžového keře a krásný a výrazný hřebíček.

Prostě teplo ano, tropy už ne

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. července 2018 21:41

janejane Takže podzim by mohl být? 

Jak píšeš o alkoholovém odéru, tak ten tam právě ve velkém vedru mám také. Takový navinulý tón, který mě malinko ruší. Naštěstí však vyprchá.

Jinak se mi ta vůně líbí pořád víc. Dostává se mi pod kůži jakousi svou nekonvenčností, pohodovým duchem a nespoutaností. Řekla bych, že je v ní i špetka drzosti. A zároveň je elegantní. 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 21. července 2018 21:48

Dalia Vyzkoušej i na podzim a pokud bys chtěla udělat větší vzorek, tak se ozvi.

Já právě s tím alk. odérem udělala nepěknou zkušenost a navíc mě taky rušil. V malém množství je příjemný.

A  hezká je  ve větrném počasí, to je pak dojem dokonalý

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. července 2018 22:06

janejane Moc děkuji za nabídku, ale nebude třeba. Mám ještě jeden plný vzorek z Vava. Zrovna opět zkouším, protože se trochu ochladilo a venku už dobré dvě hodiny prší. A Rose America voní moc hezky!

Ano, já si právě myslím, že větrné počasí je pro ni jako stvořené.

Offline SunEclipse
Avatar
3088 příspěvků moje polička 25. července 2018 19:35

nevíte některá, mívají na CDG nějaké zajímavé vůně, které tu nejsou běžně k dostání?

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 26. července 2018 14:27

o víkendu budu v Praze, kam mám kromě Ingredients a Guerlain Institutu zajít? wendulka poradíš pls? nebo někdo jiný?

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 26. července 2018 14:54

alibi 

Pokud tě zajímá značka Jo Malone a exkluzivky Armani Privé a Yves Saint Laurent, tak Douglas v Paladiu.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 26. července 2018 15:04

jerry děkuji za tip

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. července 2018 21:00

alibi Můžeš zkusit i Egoist Royal Parfums v Husovce, ale to se ti asi jako mimopražské bude nejspíš těžko hledat...

Jo a klidně zajdi v Pařížské do butiků Cartier, Louis Vuitton a Dior zkusit exkluzivky.

A v Bílkově 16, což je nedaleko Pařížské, najdeš Salon Eclat s vůněmi Terry de Gunzburg a Annayake. Mívali i Il Profumo, ale nevím, jestli ji stále vedou.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 26. července 2018 22:40
Reakce na alibi:

o víkendu budu v Praze, kam mám kromě Ingredients a Guerlain Institutu zajít? wendulka poradíš pls? nebo někdo jiný?

​Tak jako Pražačka, které přijde to naše parfémové centrum jako na dlani , doporučuji:

Vedle Ingredients zajít do několika butiků v Pařížské - Hermes, Cartier, Louis Vuitton, Dior, Prada.

Pak to vzít do Dlouhé - Madeleine (jakkoli to tam nemám ráda, pár zajímavých značek, byť s omezeným sortimentem, se tam pořád najde, takže k testování ok) a Institut Guerlain.

Pak přejít Staroměstské náměstí, Malé náměstí, projít do Karlovy a Husovy ulice, kde je Egoist Royal Parfums - je to tak 5 minut cesty a pokud se umíš aspoň trochu orientovat v mapách, je to brnkačka. 

https://www.google.cz/maps/place/Parfumerie+EGOIST+ROYAL+PARFUMS/@50.0858406,14.4180281,20z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x6d50944b7ddbd47a!8m2!3d50.084706!4d14.418177

Od věci není ani návštěva OC Palladium (Náměstí Republiky) - velký Douglas a butik Estée Lauder s širokým parfémovým sortimentem.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 27. července 2018 00:05

wendulka domenica děkuji za tipy. Budu mít omezený čas, jdu do centra s rodinou, a kdybych je moc zdržovala, byli by nevrlí :). Koukám, že tohle je na celodenní výlet jen pro mne. Ale co bude po cestě, tak omrknu.