Parfémová Vídeň

19. července 2015 22:16
Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 11. května 2016 18:30
Reakce na blackviolet:

Tímto děkuji blackviolet za skvělý itenerář , díky kterému se několik uplynulých dnů ve Vídní stalo opravdovým zážitkem - nejen parfémovým. A jelikož se mi chuť vrátila rychleji než čich, využili jsme tentokrát i jiné nástrahy. Ještě jednou díky .

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 11. května 2016 18:45

Parfémově jsem byla nejvíce nadšena z obchůdku Maison de Parfum. Skvělá nabídka značek, jednoduchá, čistá prezentace, flakóny naleštěné. Personál velmi vstřícný a milý. Opravdu jen jediná chyba a to jsou vzorky. Škoda, protože tam bych si ráda něco vyzkoušela. A také z Duft und Kultur, tam jsem zakoupila alespoň svíčku od Fragonardu.

Přidám ještě dva tipy - parfumerii Douglas na KärntnerStrasse 17 nejen s kompletní nabídkou značky Jo Malone.

A pokud si chcete odpočinout trochu více (a mít jistotu, že dlouho nevstanete), tak Figlmüller na Wollzeile 5 to jistí .

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. května 2016 23:22
Reakce na cinkja:

Tak to mě těší, že jsem ti zpříjemnila pobyt .

Ano, Figlmüller s řízky většími než talíř.

Velký Douglas na Kärtnerstrasse má velký výběr. Kromě Jo Malone třeba Toma Forda nebo Armani Privé. Acqua di Parma je v 1. patře.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 12. května 2016 00:24
Reakce na cinkja:

To vypadá na krásný výlet pro všechny smysly! 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 09. června 2016 17:44

V butiku Chanel mají ode dneška Chanel Boy. A povedla se .

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 09. června 2016 18:19
Reakce na blackviolet:

Vůni Boy jsem zastihla v Paříži a taky na mě udělala dobrý dojem (na rozdíl od prodavačky na 31 Rue Cambon). Zjednodušeně řečeno: začátek tak trochu ve stylu Jersey, pokračování tak trochu ve stylu Sycomore, včetně schopnosti příjemně osvěžit. Přitom je sytá a hezky drží.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 09. června 2016 18:44
Reakce na domenica:

Ano, tak nějak. Přitom ta levandule mi připadá hladší a v drydownu je krémový santal a vůně má pro mě opět ten typicky chanelovský ocásek a klasickou eleganci. Dokonce se mi zdálo, že v ní cítím i chanelovský kosatec.

V každém případě na mně není vůbec pánská, ale tipuju, že na pánech bude víc fougère.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 21. července 2017 23:29

Dneska představím jeden originální butik, kde se prodává móda, doplňky, ale taky třeba porcelán a - to, co je pro nás nejzajímavější - parfémy. Majitelkou je paní Song, původem z Koreje, která je sama módní navrhářkou, a ve svém butiku v puristickém stylu nabízí svou módu i kousky jiných avantgardních designérů.

K butiku se dostanete z našeho známého náměstí Schwedenplatz přes most Schwedenbrücke a první ulicí doprava do Praterstrasse. Hned na jejím začátku po levé straně v čísle 11-13 je butik Song.

www.co-vienna.com

Také výběr parfémových značek svědčí o neotřelém vkusu majitelky.

V první řadě je tady značka WienerBlut v nových flakonech z roku 2015, ke kterým přibyla  začátkem července nová limitovaná vůně Unheimlich v 50 ml flakonu z tmavého skla.

Z dalších značek tady najdete Astier de Villatte, Coolife, Meo Fusciuni, Urban Scents, Liaison de Parfum nebo Comme de Garçons.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 26. července 2017 19:14
Reakce na blackviolet:

Wow, to vypadá skvěle. Nepamatuješ si, prosím, cenu Unheimlich?

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 26. července 2017 19:23
Reakce na Krehutka:

Unheimlich mají i ve Vavawoom,ale na cenu jsem se neptala. (ikdyž myslím, že to byla podobná cena jako ty flakóny 100ml, ale limitka je v 50ml provedení)

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 26. července 2017 19:29
Reakce na janejane:

Aha, to mě nenapadlo, budu se tam muset zajít podívat. Vím, že tam nemají celý sortiment WB.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. července 2017 23:04
Reakce na Krehutka:

Unheimlich je padesátka a má stejnou cenu jako ty ostatní stovky - 160 euro.

Je taková divně zajímavá, hlavně kožená a líbí se mi.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 26. července 2017 23:15
Reakce na blackviolet:

Ježíšmarjá kožená, to se mi asi bude líbit. Zítra jdu do Vavavoom.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. července 2017 23:25
Reakce na Krehutka:

Určitě vyzkoušej. A napiš dojmy. 

V Song bohužel nevedou vzorky .

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 28. října 2017 08:26

Jela jsem do Vídně jenom na otočku a hlavním cílem byl Raffael s Brueghelem v Albertině, nicméně jsem si na manželovi vymínila předem jednu krátkou návštěvu s jasně definovanou náplní (Kismet ) v parfumerii. Pro jistotu jsem si dostupnost značky Lubin ověřila u znalkyně nejpovolanější (díky, Blackviolet ).

Potom jsem manžela dovlekla do parfumerie Nägele & Strubell na Graben.

Podle rady jsem bleskově zařídila zákaznickou kartu a hrnula se nakupovat. Měla jsem ale smůlu na prodavačky. První z nich, velmi milá a zdvořilá, se na můj dotaz po vůních značky Lubin smutně zatvářila a pravila, že ji už nevedou. Oponovali jsme jí tím, že i podle webových stránek by ji měli mít v sortimentu, načež nás odkázala na prodejnu Le Parfum za rohem. Zviklalo mě, že ani na regálech jsem Lubin nikde neviděla. Manžel zaťal zuby a statečně mě doprovodil i tam, ačkoliv stísněná prodejna nacpaná ženskými a prosycená stovkou vůní, mezi nimiž poletoval výmluvný prodavač, mu evidentně nedělala dobře. Jedině silný déšť a poryvy větru, které během vteřiny obracely deštníky na trychtýře, ho přiměly vstoupit dovnitř. Tam jsme se dozvěděli, že Lubin vedou v té prodejně, kterou jsme před chvilkou opustili.

Takže potupný návrat do Nägele & Strubell, kde se asertivně dožadujeme Lubina. Naše prodavačka si přivolává na pomoc kolegyni, ta pohotově zamíří do rohu prodejny, sehne se až úplně k zemi a tam v nejspodnějším regálu jsou vyrovnány krabičky s vůněmi Lubin. Chci si připomenout GinFizz a L, ovšem nemají k nim testery. Poprosím o Kismet, sáhne k podlaze, vytáhne neuvěřitelně zaprášenou krabičku, ani ji neotře,  šoupne do jejich papírové taštičky, zalepí přelepkou a hotovo. Ptáme se, už spíš ze sportu, jestli nemá k vyzkoušení nebo vzorek jiné typově podobné či zajímavé vůně. Vrtí hlavou, že ne (samozřejmě, Kismet je jedinečný ). U pokladny přijde druhé překvapení. Uplatňuji sice bonus čerstvého přírůstku jejich věrnostního programu v podobě slevy v hodnotě 10 euro, ale i tak mě vůně stojí víc, než jsem čekala (v jejich e-shopu ji mají za 125 euro, v kamenné prodejně za hezkých 150). K nákupu nedostanu jediný vzorek, jenom účtenku. Obávám se, že moje zákaznická věrnost se touto jedinou zkušeností s obchodem právě vyčerpala .

A poučení: příště pojedu do Vídně na déle než půldenní otočku, manžela vyměním za kamarádky, co mají rády vůně, a hezky si projdeme ten itinerář od Blackviolet.

Ale obě výstavy byly skvělé, doporučuji!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 28. října 2017 08:27

Moc se omlouvám, nejde mi zrušit to zvýraznění jako u odkazu.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 28. října 2017 08:30
Reakce na Fleur:

Tak krásné počtení!

Ať píšeš o čemkoliv, je to prostě svátek

(protože já si u toho ještě pokaždé představím ten tón, ten TÓN, jakým jednotlivou větu, slovo pronášíš, případně i výraz obličeje..., a je to nádherný zážitek...)

...piš, prosím, častěji...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. října 2017 10:17
Reakce na Fleur:

Tak to jsem tedy v šoku. Takhle negativní zkušenost jsem tam zatím nikdy neudělala. A ta zaprášená krabička . Ono je to asi především o lidech. Vzhledem k tomu, že to není obchod jen s parfémy, ale především s kosmetikou, některé prodavačky přehled o jejich vůních nemají, což je samozřejmě vůbec neomlouvá. Nejlepší je v tom případě si říct konkrétně, od čeho ten vzorek chci, to funguje.

Taky mě překvapil ten cenový rozdíl. Žila jsem v domnění, že ceny jsou stejné v kamenném obchodě i e-shopu.

A korunou všeho to hnusné počasí .

Příště to může být jedině lepší .

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 28. října 2017 10:17
Reakce na Miru:

Díky !

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 28. října 2017 10:20
Reakce na blackviolet:

Na Vídeň jsem rozhodně nezanevřela, jenom mě to opravdu zaskočilo .