Parfémová Vídeň

19. července 2015 22:16
Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 28. října 2017 10:49
Reakce na Fleur:

To mi tě je fakt líto, Mílo:( Ale užila sis výstavy a příště víš, kam nezavítáš. Majitelé kamenek vůbec netuší, jak ženou zákazníky do e-shopů, které-alespoň v zahraničí-jsou vděčné za nákup A v horizontu několika let k nim nikdo kromě znuděných boháčů a movitých Arabek ani nepáchne!

Cervanek
Avatar
28. října 2017 12:09
Reakce na Miru:

Diky za tip na vystavy  Urcite si zajedu - mam to vlakem za 3,5 hodiny z domova - tedy pohodlneji a rychleji nez do Prahy i s mini zpozdenim, ktere vlak cestou nabere diky stavebnim pracem na trati.

Rozcarovani v Naegele u. Strubel i v le P. se nedivim - zazila jsem neco podobneho - bud tupy vyraz nebo az moc plasticky a neprirozeny usmev gendrove smisenych prodavacu ci podavacu te dnes jen “velke tovarny” na prodej ci spis vydej vonavych pokladu oproti minule dobe. (skoro jako notino) Sla jsem se zde jen tak podivat. Stacilo mi to ale jen jednou ze dvou po sobe jdoucich sobot

Srdce a nadseni prodavajicich jako v Le Dix-Neuf a jinde zde rozhodne nevladne.

vse je v lidech a nastavenem systemu

Oproti Praze vsak parfemova Viden ma pro me obrovskou vyhodu v rychle dostupnosti pesky, protoze jsou vsechny parfembutiky takrka na jednom miste a kolem i spousta jinych lakadel k posezeni, pozkouseni a ke koukani, s atmosferou naseho byvaleho hl. mesta a az na tri slusne se chovajici zebraky s miskou ci hrnkem nevidim valejici se bezdomovce jako kolem hl.n. v Praze a z Vaclavaku mam dnes divny pocit.

(A tak dobre kafe a chlebicky od Trzesniewskeho dnes i za lepsi peniz  v Praze zatim nenajdu.)

OMLOUVÁM SE, NEREAGUJI NA Miru  ale na Fleur  - překlikla jsem se

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 28. října 2017 14:05
Reakce na Fleur:

Na Vídeň jsem rozhodně nezanevřela, jenom mě to opravdu zaskočilo .

Tak to by mě taky zaskočilo.  I když si vzpomínám, že několik lidí zažilo opakovaně rozčarování při nákupech u Chanelu. 

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 28. října 2017 14:27
Reakce na Cervanek:

"Oproti Praze vsak parfemova Viden ma pro me obrovskou vyhodu v rychle dostupnosti pesky, protoze jsou vsechny parfembutiky takrka na jednom miste a kolem i spousta jinych lakadel k posezeni, pozkouseni a ke koukani, s atmosferou naseho byvaleho hl. mesta a az na tri slusne se chovajici zebraky s miskou ci hrnkem nevidim valejici se bezdomovce jako kolem hl.n. v Praze a z Vaclavaku mam dnes divny pocit."

Chápu, že z pohledu návštěvníka Prahy, který vystoupí z vlaku, vyleze z nádraží a jde parkem směrem na Václavák, to není zrovna příjemný vstup do jinak krásného města a je ostuda, že tomu tak je. Ono obecně, okolí nádraží metropolí  obvykle nebývají zrovna výstavními místy města.

Jinak já, nejen jako pražská rodačka a milovnice města , si na parfémovou Prahu stěžovat nemůžu. V posledních letech je to báječné. Vše co mám ráda je rychle dosažitelné, každý den chodím buď přímo kolem nebo se to nachází ob blok dva opodál... Vše se soustředí v okruhu pár desítek metrů kolem Staroměstského náměstí. Ingredients v Jáchymově ulici především, a pak třeba procházkou po Pařížské... Cartierovy vůně včetně exkluzivek, Diorovy exkluzivky, Prada a její vůně, Hermes a široké portfolio parfémů, a pak třeba na skok do Dušní (Odin, Roads). Na druhé straně přes Staroměstské náměstí pak na začátku Dlouhé Madelaine a Guerlain... "Chybí mi" v podstatě jen Chanel a Divine.

(Skvělé, vyhlášené chlebíčky mají u nás na Letné, .  

ty u Trzesniewského musím příště určitě vyzkoušet )

Offline zdensy
Avatar
1046 příspěvků moje polička 28. října 2017 14:36
Reakce na domenica:

A skvělou kávu Pod lipami

Offline zdensy
Avatar
1046 příspěvků moje polička 28. října 2017 14:44
Reakce na Fleur:

Bavím se, Fleur, fejetonové sloupky v nějakém týdeníku

Cervanek
Avatar
28. října 2017 14:50
Reakce na domenica:

Moniko díky za tip na chlebíčky, které miluji od dětství, pravda na Letnou nemířím, vždy jdu na opačnou stranu.

Vyzkouším při příští cestě.

Jinak situace ve vídeňském Chanelu, (který bych v Praze též uvítala) se zlepšila a to nejen v obchodě samotném, ale i na telefdonické dotazy.

Obecně bych řekla, že pokud daná parfumérka má svého pána jako v Ingredients, ve le 19 či 1907 - je kontakt se zákazníkem bližší než v těch "průmyslových výrobnách".

U Cartiera nebo i Dioru, kdekoliv ve světě se k zákazníkovi na vůně chovají hezky, protože tak jak tak nejsou zde žádné velké návaly lidí. A zvlášť u Cartiera pookřejí, když tam vůbec někdo vleze (aspoń mé zkušenosti z Vídně, z Prahy, Wu-Xi v provincii Jiangsu) 

Trochu to vrže u Hermese - ale zde opět většinou majitel neprodává a majitel si ani nevybírá své zaměstnance.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 28. října 2017 14:56
Reakce na Cervanek:

Souhlasím.

Nechceš vlastně někde povyprávět o zkušenostech a zážitcích z Číny? 

Cervanek
Avatar
28. října 2017 15:02

Mohu jen doporučit. Chlebíčky jsou pásky z "moskevského" chleba, tedy žitného a na něm skvělé čerstvě udělané pomazánky. Pár míst je vevnitř, kde bývá dost plno a pár stolečků je venku. K tomu se pije buď pivko nebo víno.

Cervanek
Avatar
28. října 2017 15:07
Reakce na domenica:

povykládám a ráda i s obrázky - srovnán si myšlenky,

je to naprosto jiný svět (teď jsem ponořena do jednoho panelového PC a musím jej do týdne přeložit, takže pak¨

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 28. října 2017 15:46
Reakce na Cervanek:

Super, budu se těšit.

A ty chlebíčky vypadají skvěle.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 29. října 2017 10:27
Reakce na Fleur:

Je mi naprosto jasné, že příjemný parfémový zážitek to zrovna nebyl, ale já jsem si podobně jako Miru představila, jak to vyprávíš naživo s tvojí typickou intonací a gesty a ....

Tak příště už to bude, doufám, jedině lepší.

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 18:52

Nahlídla jsem pro inspiraci, chystám se v neděli na pravidelnou miniaturkovou burzu.

Na parfumerie se tentokrát nejspíš vykašlu, ale určitě ráda najdu dobrou kávu, Sacher a ty chlebíčky, ty mě teda taky lákají Cervanek 

Ve Vídeňském Chanelu jsem byla jen jednou před více než 10 lety a po nabyté zkušenosti už nejspíš žádné podruhé nebude. Odnesla jsem si současně s láhví osmnáctky hořký pocit klienta druhé či třetí kategorie. Když srovnám, jak se ke mě chovají v Praze např. u Diora nebo u Cartiera, vnímám propastný rozdíl. Ač bylo evidentní, že jsem tam přišla nakoupit a JEN se rozhoduji, co přesně si odnesu, chovaly se přesně jako prodavačky v nezapomenutelné scéně z Pretty Woman. Pro vás tu nic nemáme. Jela jsem tam vlastně JEN kvůli jejich butiku a přesto jsem měla chuť odejít (a vrátit se za půl dne s deseti taškami a se slovy "nakoupila jsem jinde").

Ale je to o lidech, možná už tam ty samé dámy s nosíkem nahoru dnes nejsou.

Cervanek
Avatar
19. dubna 2018 19:22

Mitzi v nedeli je u Trzesniewskeho zavreno mam ten pocit, o vikendu je jenom v sobotu a to az do odpoledne, nevim do kolika. Chce si to zadat do googlu Broetchen Trzesnewski nebo jenom Trzesniewski - jsou opravdu vynikajici. A naproti je

hospudka

Reinthaler Beisl s echt Wiener Schnitzlem z teleciho s tim lehkym bramborovym salatem a vedle kavarna Cafe Hawelka. 

Mahlzeit 

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 19:26

Cervanek Těším se, ať už tam najdeme cokoli, hlavně pohodu  

Loni 7.5. nám lilo a přesto jsme si to taky užili

Cervanek
Avatar
19. dubna 2018 19:32

Mitzi chapu, Viden ma atmosferu a hezky to tam voni Vidni - preji pekny den

Ale v nedeli je Trzesniewski myslim zavreny - ti ostatni maji otevreno,

take stoji za to odskocit si na Naschmarkt, ten je ale jinde anebo do Cafe Central - 3 kroky od Albertiny 

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 19:39

Pokud objevím něco, co bude stát za zmínku, určitě se tady pochlubím  

Cervanek
Avatar
19. dubna 2018 19:47

Mitzi tesim se a diky, kazda informace, doporuceni a zkusenosti se hodi 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 22:56

Mitzi Chanel se před nějakou dobou přestěhoval a od té doby se to tam zlepšilo, prodavačky už nejsou protivné. 

Ale v neděli je tam zavřeno stejně jako v parfumeriích.

Naschmarkt má taky v neděli zavřeno. Trzesniewski v centru (Dorotheergasse) má, myslím, otevřeno i v neděli.

Před Sachrem stojí o víkendu fronta turistů.

Cervanek
Avatar
19. dubna 2018 23:09

Mitzi je to tak, jak pise blackviolet Trzesniewski ma otevreno i v nedeli i o svatcich, nabizi 22 druhu pomazanek.a je v centru im 1. Bezirk na Dorotheergasse (kam si chodim i ja - mam to kousek do parfumerek), dale je na Westbahnhof a nove v Donau Zentrum.  Cena jednoho chlebicku 1,30 €