Maria Candida Gentile

13. ledna 2016 18:13
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. prosince 2016 23:05

Lankaran Forest

K vytvoření téhle vůně Mariu údajně inspirovala návštěva parku Lenkoran, nacházející se na hranicích Azerbajdžánu s Íránem. Tento park prý okouzlil už samotného Alexandra Velikého během jeho válečného tažení, že nad ním vyhlásil svou ochranu. Marii zde zaujala vůně stromu, který se jmenuje parocie perská, jinak též známý jako železný strom.

Upřímně nemám vůbec ponětí, jak taková parocie voní. Já v Lankaran Forest cítím hlavně čerstvě oloupanou, lehce nakyslou mandarinku a citrón, posypaný zázvorem a pak už jen vlažný černý čaj, který popíjíme pod stromem, usednutí na spadaném listí, rozhodně žádný les. Na léto jako svěženka jistě nebude k zahození, ale Maria má podle mě sakra na víc.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. ledna 2017 19:11

Elephant & Roses

Nenechte se zmýlit názvem. Ke slonům pobíhajícím v růžovém poli má tahle vůně hodně daleko, tedy pokud nepočítám, co provedla na kinomě. Bezprostřední minuty ihned po nástřiku jsou provázeny mocným úderem tymiánu. Obvykle s touhle složkou ve vůních nemívám problémy a líbí se mi, ale tady vytváří na mé kůži přesně ten „pizza efekt“, o němž se zmínila slniecko. Nicméně pak začne polevovat a puškvorec se semišově meruňkovou vonokvětkou konečně odhalí jemně kořenitou růži s pryskyřičnatou ambrou. A tady už se mi začíná libit. Se santalem, zemitými a živočišnými tóny v základu totiž vytváří dojem velkého růžového keře v zahradě. Je trochu zaprášený, takže jej pokropíme vodou a celkově zalijeme, aby hlína, v níž je zakořeněný, trochu změkla. V téhle fázi už je ovšem bohužel docela intimní podobně jako Sideris, takže mým favoritem zůstává i nadále Rrose Sélavy.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. května 2017 15:33

Sideris: první sprška s sebou přináší nasládlou bylinnou zeleň s mentolovou štiplavostí a pro mě, která nesnáším hašlerky, je to na hraně. Potom je zeleň vykázána, zatímco jednotlivé složky se usadí a začne koncert pro med vytékající z plástve a pár kapek růžového oleje. Kadidlo je přítomné od samého začátku, spolu s myrhou obkružují sladký střed vůně jemnou pryskyřičně kouřovou stopou. Vůně stále houstne a na šátku zůstává po několik dní v podobě lehce zakouřené vanilky. Vůně je výrazná, silná a přitom neskutečně něžná a přítulná.


Miru ve své recenzi píše o vůni z doby, kdy jako malá holka v bílých šatkách chodila s baičkou do kostela. Já se s ní až dovnitř kostela nedostanu: stojím před ním a představuji si tu malou holku v bílých šatkách, jak sedí po mši v dopoledním sluníčku na kostelních schodech, čeká na babičku, která se zapovídala se sousedkami, a přitom v puse převaluje příliš velký medový bonbón,občas ho povytáhne mezi dvěma prsty a zkontroluje jeho velikost a jantarovou barvu proti slunci, prsty jí voní voskem, růžemi, vanilkou a otevřené kostelní dveře vydechují kadidlem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. května 2017 19:16
Reakce na Fleur:

Já mám se Sideris jediný problém, že je na mně hrozně tělová. Jinak mi přijde skvělá.

Děkuju za krásnou recenzi.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. května 2017 19:30
Reakce na Fleur:

Dokonale vykreslená scéna, jak z italského filmu, 60. léta, Fellini nebo Tornatore... 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. května 2017 20:09
Reakce na wendulka:

Wendulko, Domenico, díky! Některé vůně mají silný evokační potenciál, to pak stačí jenom zavřít oči a přivonět si...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. května 2017 09:30
Reakce na Fleur:

Ta recenze je uzasna...  /Mne u toho jeste do usi znela varhanni hudba, takze moje predstavivost si to opravdu uzila./

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 08. května 2017 10:00
Reakce na euridike:

Tak to mě těší.

A zásluhu má na tom Wendulka, která mi poskytuje nové impulzy v podobě vzorků. Mnohdy tak pro mě objeví úplné poklady, o nichž jsem vůbec netušila.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 23. června 2018 17:08

Hanbury

Nádherná čistě dámská vůně z přírodních surovin. Hořké pomerančovníky v zahradě jsou obsypány medovými květy, mezi nimiž se začínají objevovat první zralé plody. Pod pomerančovníky rostou žluté narcisy se zelenými stonky. Nedozrávají tu někde jahody? To jen opodál kvete sazaník. Posadím se na lavičku a vdechuji vůně, kterými mě zahrada obklopuje.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 23. června 2018 17:21

ModestMourek  Krásný popis, se kterým souhlasím do posledního písmenka 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. června 2018 18:28

ModestMourek Moc pěkné! Vůni neznám, ale po přečtení mám chuť vyzkoušet.  Zatím se mi líbily všechny vůně této značky, které jsem dosud poznala.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 23. června 2018 18:29

Martula Děkuji. Doufám, že se mi naskytne příležitost vyzkoušet další vůně této značky. Jsem na ně hodně zvědavý.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 23. června 2018 18:48

Dalia Děkuji. Určitě vyzkoušej, až budeš mít příležitost.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 06. ledna 2019 22:45

Hanbury 

Jarní rozkvetlá zahrada, sluneční paprsky otvírají kalíšky květů na keřích mimózy a zahřívají rašící květiny. Vzduch je prosycený pudrovým pylem a kořenitým medem z pomerančových květů a vše se utápí v měkkém žlutém světle. Omámení tou krásou si sedáme do trávy, otáčíme tvář ke slunci a usmíváme se. Je tady jaro!