Acqua di Parma

05. zaří 2014 01:59
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 04. března 2018 20:17

Note di Colonia I

Bergamot a pomerančové neroli doplní sladká fialka a zeleně bylinková levandule, nakonec i trocha pačuli.

Sofistikovaná kolínská v nadstandardní kvalitě.

 

Note di Colonia II

Citrusový úvod s pomerančem, grapefruitem a kardamomem, ale citrusové tóny jsou brzy překryty hlavně guajakovým dřevem a oříškovým vetiverem. Krásná dřevitá vůně s celodenní výdrží, vlastně bych ji ani nenazvala kolínskou.

 

Note di Colonia III

Jestliže má NdC II daleko ke kolínské, č. III je od ní ještě dál. Začátek je sice svěží  s mandarinkou a zázvorem, ale kadidlo podbarvené jemným jasmínem a hlavně balzamická myrha a kožené labdanum nás nenechá na pochybách, že se ocitáme v orientu. Sladká krémová tonka pak pryskyřice uhladí a posune vůni z pánské strany do unisexu.

Unisex jsou ale v každém případě všechny tři. Dobře udělané vůně z kvalitních surovin v krásných flakonech. Jen ta cena je značně přemrštěná.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. března 2018 07:16
Reakce na wendulka:

Profumo (2008)

Je-li Shalimar klenotem Guerlainu, potom je Profumo tímtéž pro značku Acqua di Parma, neboť se jedná o jejich nejlepší vůni (i přestože prodělala reformulaci). Prvotní okamžiky jsou hořce citrusové a květinově mýdlové, kdy ylang vyluzuje ty své tropické banánové, přesto tentokrát příjemné tóny. Jasmín je „slunečný“ jako v Promesse de l´Aube, májová růže je zase jak vystřižená ze Chanel No. 5. Ale o květiny v této vůni nejde nebo alespoň přestane o ně jít velice brzy, neboť do popředí se dostanou kouřové tóny labdana, hřejivá hořkoslaná ambergris a nádherné „sametově“ zelené tóny chypre s několika zrníčky pudrové vanilky. Tady už k dokonalosti víc netřeba.

(http://natale2012.acquadiparma.com)

​Nádherný popis, Vendulko! 

Po vyzkoušení této vůně už prahnu dlouho. Jen se obávám, že bych zkusila a pak bych začala toužit po celém flakonu. 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. března 2018 23:31

Dalia No jo, to už je "riziko našeho povolání".

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 08. března 2018 10:26

wendulka Dalia 

Já tuto vůni s velkým "V" vnímám takto a určitě se na čas stane mou signature.

Profumo (Acqua di Parma) - připomíná mi „Diamant velký jako hotel Ritz“. Když odhlédnu od děje, přesně tento název bych dala této dámě, která vstoupí a okamžitě zaplní celý Ritz. Mohlo by se zdát, že tato dáma použila lehce Shalimar, Pětku, přepudrovala se nejdražším pudrem a ještě, aby to bylo dost výrazné, narychlo stříkla Coco a Modrou hodinu. Všechny tyhle asociace se vzájemně prolínají, defilé jasmínu, růže, jemného pudru, velevzácného mýdla a dost.
To by byl „pejsek s kočičkou“, je to originál, nabere druhý dech a rozvoní se do vzácné klasicky chypré vůně, trochu kouřového tajemna a pár zrníček vanilkového lusku.
Tak a toť vše, už jen vůně luxusu, elegance, všechny složky pomalu ustupují do pozadí, aby znovu vystoupily, asi jako herci při závěrečném defilé na jevišti. Chvíli intenzivní, vzápětí jemná, dramatická Ofélie, temperamentní Carmen, elegantní prostořeká Coco a přesto svá, jiná, než ostatní. Vznešená, věřím, že dveře se před touto dámou otevírají samy s úctyhodným respektem.
Ztělesnění luxusu, „velká“ vůně a jsem přesvědčena, že mě nebude vláčet, ale bude to má vůně, která mi dodá sebevědomí, aniž by ubila mou ženskost.
Zkrátka - tu musím mít.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. března 2018 12:44

woman27 Krásný popis!  Profumo mě láká velmi. Ale ta cena! 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 11. března 2018 23:13

Nutne potrebujem Profumo aspoň vyskúšať. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. března 2018 06:58

milacka To já taky! Ale zároveň se vyzkoušení bojím, protože tuším, jak by to dopadlo. 

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 15:03

Blu Mediterraneo Cedro di Taormina

Když dva dělají totéž, není to totéž. Spojením citrusů, cedru a vetiveru může vzniknout krásný Cèdre Atlas (Atelier Cologne), stejně jako příšerný Cedro di Taormina. Cedr je zde štiplavý a nakyslý a navíc jej doprovází vetiverový akord Terre d'Hermès, který nesnáším.


Blu Mediterraneo Fico di Amalfi

Podobná vůně jako Figuier Ardent (Atelier Cologne), ovšem povedenější a méně sladká. Po nahořklých citrusech následují mírně sladké fíky a po nich krásné mléčné zelené listy, které však přechází na podivně kyselé cedrové dřevo. Škoda, že závěr není hladší. Výdrž se i ve vedru pohybuje kolem 3 hodin.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 01. prosince 2020 11:55

Colonia Intensa 

Neroliově a bylinkově zelená a hutná se svěžím zázvorem a citrusy. Začátek vypadá jako typicky pánská kolínská, ale nezůstane to tak. Sladký benzoin se spojí se zakouřeným dřevem a kůží, ještě trochu zeleného pačuli a hladkého pižma a máme tu vůni, které je snad i škoda říkat kolínská. V každém případě velmi povedená.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. června 2021 22:01

Bergamotto di Calabria La Spugnatura 

Pro tuto verzi je získávána bergamotová esence starou technikou la spugnatura vtlačením ručně oloupané kůry do mořské houby a následném vymačkání esence do terakotové nádoby. A je pravda, že tento bergamot voní opravdu výjimečně. Kolem něho krouží ještě pár dalších citrusů jako pomeranč a grapefruit, také trochu zeleně a květin. Bergamot stále v popředí, později trochu zaoblený dřevem a pižmem.