Laboratorio Olfattivo

16. srpna 2014 00:36
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. října 2015 14:15

ozaj, keď sme pri tom, čokotyčinka + kosatec...dá sa to nejako porovnať s Iris Ganache?

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 15. října 2015 15:28
Reakce na slniecko:

Dík, jsem zřejmě sto let za opičákama. Ale já moc to sladké nevyhledávám.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. října 2015 17:39
Reakce na slniecko:

Fakt nic. Tohle mě úplně minulo.

Jinak s Iris Ganache se podle mě srovnávat nedá vůbec nejen kvůli té kůži/semiši, ale i ten samotný kosatec a ty gurmánské tóny jsou v Daimiris jiného druhu, co jsem ji nedávno znovu přezkušovala.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. srpna 2016 22:48

Alambar

Óda na královnu ambru. Ucházejí se o ni tři králové z Orientu a s hlubokou úklonou předkádají své cenné dary -  suché kakaové boby, jemně umleté na prach, usušenou kůru stromu skořicovníku a lahodně vonící tobolky vanilovníku. Královna blahosklonně děkuje pokynutím hlavy, tyto dary, a nakonec i jejich pohledné dárce, může u dvora docela dobře potřebovat.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. srpna 2016 23:34
Reakce na blackviolet:

Alambar je asi jedna z nejlepších ambrovek vůbec, jaké jsem zkoušela, akorát to suché prachové kakao na začátku v něm mě vždycky rozkýchalo.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. října 2016 21:07

MyLO

Má jít o slunečnou vůni, inspirovanou bílou lilií, ale rozhodně nevoní jako klasická bílokvětinovka. Má klasicky svěží citrusový úvod s jiskřivým růžovým pepřem. Z citrusů, které mají do bio daleko, dominuje kyselá mandarinka. Nicméně už po pár minutách začne s kosatcovým pudrem a rtěnkovým akordem (růže s kapkou fialky) nabírat mnohem zajímavější směr.

Teprve za nimi se po delším rozvonění schovává lilie s květinově krémovými tóny. Je krotká jako jehňátko, vznáší se na obláčku sněhobílého pižma s balzamickou ambrou a je oproštěná od jakékoliv zeleně. V základu pak už jen nepatrně vanilkově zesládne. Sice není tak komplikovaná jako Lys Mediterranée, nicméně coby letní lilie bude možná mnohem snáze nositelná i pro ty, kteří liliovky až dosud nemohli nosit.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. listopadu 2016 19:32

Nun

Název vůně je palindromem a zároveň jménem starověkého egyptského boha. Byl zosobněním prvotních vod chaosu a považován za jakéhosi „tvůrce lidstva“. A podle mýtů z těchto pravod povstal právě v podobě lotosu. A zhruba v tomto duchu se nese i samotná vůně. Otevírá se svěžími citrusy s trpkou, přesto však máslovou hruškou.

Po rozvonění vyniknou jemné vodní květiny tak, jak je můžete znát např. z Omnia Crystalline. V tomhle případě jsou akorát doplněny trochou krotkého jasmínu a zlehka prohřáté ambrou. Jinak disponuje podobným dřevitým základem se špetkou bílého pižma. Na léto určitě nebude špatná, nicméně když uvážíte, kolik oproti ní stojí bílá Omnia, tak mi přijde její uvedení na trh docela zbytečné.,

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. května 2018 19:17

Vanhera

Temná vanilka? No srovnáme-li ji s tou Lutensovou, tak ani moc ne. Za to je podle mě zpracovaná mnohem delikátněji. Luca Maffei totiž použil absolut madagaskarské vanilky. Její lahodná smetanová vůně se postupně začne vynořovat s osvěžující spršky bergamotové štávy a obláčku chladivého kardamomu, drceného pepře a jemně štiplavé skořice. Zároveň je šikovně zkombinovaná s mléčným santalem, který ji společně s dřevitou ambrou a hebkým bílým pižmem v základu dodává kašmírovou hebkost.

(www.followyourplate.com)

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. března 2019 17:12

Sacreste

Černý flakon se k vůni tentokrát velmi hodí, jelikož Sacreste je temnou pryskyřičnatou kostelní kadidlovkou s chladivým kardamomem, drceným pepřem a "koženým" labdanem. Teprve v další fázi zjemní semišový šafrán studenné kamenné kadidlo v ní se tak stane přítulnějším. Ambrově dřevitý základ pak lehce udržuje v napětí zemitě peprný guajak. Podtrženo sečteno, Sacreste není ve své kategorii špatná vůně, ale v podstatě podle mě nepřináší nic zásadně nového.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 08:03

Tonkade

"A ti, kteří hudbu neslyšeli, považovali tančící za blázny," řekl údajně Friedrich Nietzsche. To celkem sedí. Tonkade je totiž jakýmsi imaginárním tancem sladkého a tajemného, které vedle sebe navzájem krouží. Gurmánskou je zde tonka s vanilkou, vytvářející efekt tabulky bílé čokolády se sušeným ovocem a jemným popraškem surového kakaa, jenž přináší pačuli. Od většiny vůní tohoto typu se však originálně odlišuje pikantním kardamonem, vmíchaným vařečkou z ostrouhanotužkového cedru. Po rozvonění ji pak v další fázi prohřeje kašmeran, aby v základu na ambrově potemnělý taneční parket vplulo hřejivé kadidlo. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 13:50

wendulka Doufala jsem, že by nemusela být tak gurmánská a sladká...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 15:16

Fleur 

No když vidím tvojím Sumu Oriental, zase o tolik sladší není. Nicméně nepopírám, že kdyby se místo kašmeranu přitlačilo víc s pačuli, bylo by to za mě ještě lepší.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 22:46

wendulka Ona i ta Suma Oriental je už pro mě na hraně, nosím ji asi nejméně často a znovu ji nejspíš nepořídím.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 22:50

Fleur 

Škoda, protože se mi na Tobě náramně líbila.

Ale chápu. Jakmile necítím stoprocentní souznění, už také znovu nepořizuji bez ohledu na názory okolí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 22:52

wendulka Já jsem se v ní cítila dobře do okamžiku, než začala dělat zle mé sestře. A od té doby vždycky pečlivě zvažuji, s kým se potkám a komu by potenciálně taky mohla vadit, už to prostě není ono.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 22:56

Fleur 

To je mrzuté, ale pochopitelné.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. července 2022 20:26

Vanagloria

Oproti předcházející Tonkade ubrala na gurmánskosti. Hořce semišový šafrán zasypává ananas a tlumí jeho kompotovou sladkost. Bíločokoládová tonka se smetanovou vanilkou krémově uhlazují balzaicky sametové kadidlo, které se v základu zachumlá do obláčku bílého pižma s mikroskopickými vločkami skořice.