Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline moora
Avatar
7574 příspěvků moje polička 14. března 2021 09:59

Pinot Noir ja mam taky ty rovnou od zeme, na kminku jsem asi ani nikdy nevidela. Tak jestli to neni jiny druh/kultivar? To pak nevim, jestli tahle je mrazovzdorna

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. března 2021 10:08

MP Meri no pěkný teda, já tam byla asi po roce, potřebovala jsem dost květináčů..zu zahradní část já minu, tak to neposoudím, ale pokojovky vypadaly v cajku, no doufam teda, že jsem si něco nepřivlekla, to si mě nepotěšila! Tuhle jsem vybrala panč měla cedulku, že je pěstovaná a prodávaná s ohledem na prostředí, začla jsem cedulku zkoumat a už jsem kytku z pazour nedala

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 14. března 2021 10:20

Ounz  Já měla výlet tam jako svátek a opušťák (hlídání sviště), tak jsem to tam prolezla fakt důkladně, strávila jsem tam skoro dvě hodiny ... Tak jsem objevila dost nepěknejch věcí. Tu alokazii kontroluj hlavně spis spodek listu na svilusky. Držím palce, ať děla radost, já si ji přeju taky, tak mě mrzí, ze jsem se s ni zrovna minula, určitě bych po ni skočila taky

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. března 2021 10:25

MP Meri no byly fakt pěkný a vypadaly čerstvě..tak že by ještě jeden výlet?  
já sem ji hned po vybalení otřela a budu ji kontrolovat hodně teda, s těmahle informacema..

Offline Kan
Avatar
7098 příspěvků moje polička 14. března 2021 11:10

moora Je, je to juka gloriosa, snese lehčí mráz, v zahradnictví mi říkali do mínus dvaceti, ale nevěřte tomu, zmrzla mi v garáži. Bývá i v červené variantě. 

Ta zahradní je juka glauca a opravdu vyroste každému a snase hodně velký mráz. Ta první je strom, ta druhá keř. Mám obě.

Offline Kan
Avatar
7098 příspěvků moje polička 14. března 2021 11:13

Vilemina Ach, Midsomer, ty cihlový domečky, nízký stropy a cottage garden. Ale těch mrtvejch, co?

Offline Vilemina
Avatar
2269 příspěvků moje polička 14. března 2021 11:22

Kan jo, jo, úmrtnost v midsomerskym okrese je značná! Ale ty baráky!!!!! Koukám někdy na Spektru home na zahrady, kteryma provádí Monty Don, nebo na předělávky zahrad s Alanem Titchmarchem, jen se kocham!

Offline Pinot Noir
Avatar
24620 příspěvků moje polička 14. března 2021 11:31

Kan tak to budou ty moje. Ale vydrží nevydrží, zasadím je venku, další zimu už ty obludy stejně nemám jak přezimovat. Tchýně říkala, že je má od někoho, kdo je má  celou zimu venku, ale na jižním Olomoucku, tam je přece jen tepleji.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 14. března 2021 11:50

Taky jsem si byla vcera koupit zeminu a kvetinac.Za chvilku budu muset rozesadit lupiny.

Dari se jim holkam,jsem zvedava jak to pujde dal.

Offline notna
Avatar
6577 příspěvků moje polička 14. března 2021 16:05

moora Pinot Noir Práci na zahradě závidím. U nás je příšerné mokro. Nedá se dělat vůbec nic a i trávník začíná hnít

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 14. března 2021 16:16

Kdysi jsem se tu ptala na nějakou VELMI rychle rostoucí popínavou rostlinu k plotu a poradili jste mi ačokču. Nenapadá vás ještě něco jiného? Aby to nebyla zelenina, spíš něco okrasného . Podmínkou je fakt ta rychlost růstu.

Offline Victoria
Avatar
855 příspěvků moje polička 14. března 2021 16:20

vanilka Velmi rychle roste rdesno, nádhera to není, ale opravdu rychle roste.

https://www.zahradnictvi-spomysl.cz/rdesno-baldzuanske/

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 14. března 2021 16:26

Victoria 8m za rok! To potřebuju . Díky za tip

Offline Victoria
Avatar
855 příspěvků moje polička 14. března 2021 16:27

MP Meri Souhlasím s pocitem ohledně Chládka. Když jsem začínala před dvaceti lety zahradničit, bylo to nejlepší pražské a parádně vedené zahradnictví, které nemělo konkurenci. A bylo to hlavně zahradnictví. Dnes je to každým dalším rokem horší a horší. Plocha pro rostliny se zmenšuje, plocha pro mýdla, vína, omáčky, ubrousky a nejrůznější cetky se zvětšuje, a to ještě podpořeno pachem z restaurace. Rostliny nic moc, služby také ne. Také jsem tam byla nedávno v rámci "pobytu na svobodě", koupila si orchidej, pár zahradnických nezbytností a jela domů. To ale neznamená, že tam člověk nemůže natrefit na pěknou věc, ale ta jistota, která bývala dřív, už není.

Offline Victoria
Avatar
855 příspěvků moje polička 14. března 2021 16:29

vanilka Není vůbec zač. Mě se zdá těch 8 metrů trochu přehnané, ale při dobré péči (voda a trochu lepčí zemina), proč ne. Budete mít pak problém se ho zbavit:-)

Offline luciole
Avatar
1094 příspěvků moje polička 15. března 2021 01:07

vanilka 

Krásná a voňavá je taky akébie pětičetná.

Akebia quinata

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 15. března 2021 08:14

luciole díky

Offline 0zero7
Avatar
10799 příspěvků moje polička 16. března 2021 21:50

Uz je jaro!

Offline Biely kvet
Avatar
4035 příspěvků moje polička 16. března 2021 22:08

0zero7 Krásna monstera. 

Offline 0zero7
Avatar
10799 příspěvků moje polička 16. března 2021 22:16

Biely kvet Diky, loni jsem mu smikla dva listy, protoze sesychaly (nejakej zmetek to chytlo) tak mam radost. MP Meri krasne rostou, jsem koukala na IG!

A tady vzdycky pribydou super kytky!!