Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline eM
Avatar
1378 příspěvků moje polička 05. března 2021 20:36

Victoria No to teda! Už tam plánuju jarní cyklovýlet, jen co budeme moct do sousedního okresu :) A probírám se jejich e-shopem, najdu si něco na předpěstování, abych mohla začít, úplně mě svrbí prsty...

Online Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 06. března 2021 11:53

Moje orchideje, 

Ta zluta je uzasna,kvete nepretrzite od lonskeho dubna. Vinovou jsem koupila vcera a macim si lupinu a zitra pujde do kvetinace.

Online Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 06. března 2021 11:54

Ja jsem ujeta na ty puntikovany orchideje.

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 07. března 2021 00:19

Potřebovala bych poradit. Mám místo u plotu tak akorát na bobkovišeň a možná tam i nakonec bude. Ale chtěla bych tipy i na něco jiného. Mně nějak došly nápady. Je to jižní strana, slunečná. V záhonu mám nějaké květiny a chtěla bych je tam dál. Ale zároveň tam chci vysadit něco jako clonu k sousedům. Máme kousek odtud zahradní sezení. Pokud vás
něco napadne, budu ráda

Offline Pinot Noir
Avatar
24418 příspěvků moje polička 07. března 2021 07:38

EDITH4B mně se líbí blýskavka/blýskalka:

https://www.zahradnictvi-flos.cz/photinia-fraseri-red-robin-blyskavka-fraserova-red-robin.html

Ale zkušenost ještě nemám, mám ji zasazenou od loňska, jen můžu potvrdit, že byla zelená celou zimu a nově rašící listy jsou jasně červené. Bobkovišeň je fajn, ale je taková temná, pořád stejná a taky se mi zdá, že je všude. Od tohoto si slibuji barevnou proměnlivost.

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 07. března 2021 10:18

Pinot Noir photinii mám hned vedle, už třetím rokem. Nadchla mě v Toskánsku. Mají tam z ní živé ploty skoro všichni. A zbytek má živý plot z vavřínu. Ten mám taky kousek vedle a daří se mu krásně. Potom mám ještě dva brsleny a jednu bobkovišeň. Právě, že toho mám hodně, dochází mi nápady.Přinejhorším tam dám něco z toho co už mám. Ale chtěla bych něco jinýho

Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 07. března 2021 12:37

Prosím o radu, čím osázet na léto osázet květináče na terase. Celý den tam svítí slunce. Loni jsem měla petúnie, a moc se mi neosvědčili.... děkuji

Offline Pinot Noir
Avatar
24418 příspěvků moje polička 07. března 2021 12:41

EDITH4B tak to se těžko radí, když všechno máš

Co cesmína? Roste asi moc pomalu, co? A má to být neopadavé? Mám ještě pajasmín třeba, nebo tavolu kalinolistou, ta se mi moc líbí barvou listů i květem. Ale opadává, no. 

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 07. března 2021 14:54

Pinot Noir ideálně neopadavý. Cesmína je krásná, ale píchá, vzadu v zahradě mám mahonie, to mi asi stačí... A ještě jsem neřekla, že bych ráda aby to šlo krotit tvarově, aby to nebylo moc rozložité. No je to se mnou těžký. Přemýšlela jsem i nad něčím jedlým, ale nic mě nenakoplo. Asi to bude tak, že zajedu do zahradnictví a co mě osloví, vezmu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 07. března 2021 15:07

olte nemam rada muskaty-ale jako jedine se mi na takovem stanovisti osvedcily

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 07. března 2021 15:12

Toto je místo, kam potřebuju vysadit ten keř. Místo toho kmenu k plotu...

Offline Resch
Avatar
152 příspěvků moje polička 07. března 2021 15:29

olte pár stránek zpět jsem se ptala na osázení truhlíků na jižní terase a padlo plno nápadů .. nastal druhý problém a to, co vybrat

tak jsem to dohledala .. dotaz na straně 318 (přišlo mi to nedávno, co jsem se ptala a ono dvacet stránek )

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 07. března 2021 15:42

EDITH4B neopadava je kalina prazska, ale ona je takova zvlastni. Z tech neopadavych by se tam hodil muchovnik. Krasny je i vilin, ale taky opada. Paala jsi, ze ti tam roste vavrin, tak to by se tam mohlo darit i fikovniku. 

Offline Resch
Avatar
152 příspěvků moje polička 07. března 2021 16:11

Jdu s dotazem - před Vánoci byla na Rohlíku v akci "Zachraň mě" Vánoční maxihvězda, přišla v obr krabici, opadávala už jenom při pohledu, ale máme březen a já má doma celkem fešandu, která přežívá spíš naši nepéči, ale co s ní dál? Dá se dát na terasu ven? A kdy? Vzhledem k tomu, že jsem čekala, že dopadne jako její menší kamarádky a nepřežije, jsem zaskočená a nepřipravená 

Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 07. března 2021 17:56

viktorka_od splavu  muškáty právě taky moc nemusím, ale asi na tohle stanoviště budou fakt nejlepší   Resch  děkuju, podívám se

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 07. března 2021 18:27

Ginger Díky za tipy. Fíkovník mám a kalinu naproti taky ... Nad tím muchovníkem ale přemýšlím, jen nevím jak snáší řez a tvarování. Nechci aby to bylo moc košatý, mám tam vysazené nějaké letničky a okrasné trávy.

Offline Pinot Noir
Avatar
24418 příspěvků moje polička 07. března 2021 18:52

Ginger Muchovník je opadavý, ne?

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 07. března 2021 18:56

Pinot Noir 

Jj, opadavý. A ty bobule nejsou moc chutné

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 07. března 2021 18:57
Reakce na Pinot Noir:

Ginger Muchovník je opadavý, ne?

​Teď sem s tím jduVyčetla jsem že je opadavý...

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 07. března 2021 18:57

kocoureksuggy mně ty bobule teda chutnají