Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Paní Ef
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2021 15:31

A ten mák normálně vysít do záhonu a pokvete letos? Minulý rok jsem nakoupila rostlinky a sežrali mi je slimáci (přežil jeden, z kterého jsem udělala kokedamu).

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. března 2021 15:44

Janulik03

ty umis potesit.

Offline Janulik03
Avatar
16676 příspěvků moje polička 05. března 2021 15:45

Zarinya s radostou

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. března 2021 15:47

Paní Ef ten mak aby byl letos by se asi musel zasit na podzim,pisou,ze vysit-duben,cerven nebo zari,rijen.

Ja ho rozsypu mezi travu na takovy placek a dej se vule bozi.

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 05. března 2021 16:04

Zarinya Asi vám zkazím radost, ale to s mákem a trávou nebude fungovat. Mák, aby vzešel, potřebuje čistou hlínu a trochu prostoru. Když ho zasejete mezi trávu, tak nevzejde. Proto, když se zakládá louka, tak mák tam je následující rok po vysetí louky (když s ostatními semeny dopadl na čistou půdu), v dalších letech, když se rozroste i tráva, tak už tam nekvete, právě proto, že ta semena z prvního odkvetnutí nedopadla na čístou půdu.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. března 2021 16:11

Victoria jeee dekuju,ja to beru jako dobrou radu nez zkazeni radosti.

To by me nenapadlo ani omylem,protoze mak vzdycky vidam v trave.

No ja budu strasna zahradnice.

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 05. března 2021 16:19

Zarinya

Ono taky záleží, co kdo myslí trávou, že:-) Níže odkaz, kde to přesně vysvětlují

https://www.chilternseeds.co.uk/item_951A_papaver_rhoeas_true_wild_form

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. března 2021 16:28

Victoria ja si to v anglictine neprectu.no nevadi ted je to zatim jen takovy zapal nadsenosti,ono se na takovou dalku moc pestovat nic neda.

Lupinu tam zasadim a mak rozsypu a uvidime co z toho za dalsi rok bude,v nejhorsim jsem jen trochu podporila prodejce semen.

Az se tam nastehuju tak to budu brat vazneji.

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 05. března 2021 16:32

Zarinya tak to se moc omlouvám:-) Já jen chtěla dokumentovat, že jsem si to nevymyslela. Přesně to píšou, do čisté zeminy bez plevele, ne do trávy. 

Já vás úplně chápu, moc toho teď nemáme, tak zahradničíme, jakýmkoliv způsobem... anebo o tom aspoň sníme,že:-) Já mám už krabice semen a stovky cibulí lilií, jakmile je jen trochu tepleji, jdu se hrabat v hlíně. Když mám kovidový splín, jsu projíždět zahradnické eshopy, s kytkama je vždycky hned líp!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. března 2021 16:35

Victoria je to tak.

omluva netreba a brzke zahradniceni zavidim.

Offline Paní Ef
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2021 17:46

Victoria Zarinya takže to nasypu do záhonu a budeme vidět, jak říkala moje babička

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. března 2021 17:56

Paní Ef asi tak.

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 05. března 2021 17:58
Offline Paní Ef
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2021 18:36

Victoria tak ty jsou! A teď ještě potřebuju tuhle černuchu a tyhle chrpy 

Offline Janulik03
Avatar
16676 příspěvků moje polička 05. března 2021 18:50

Victoria Paní Ef prestante tu davat linky na taku krasu prosim. Nemam to uz pomaly kam davat a nutne to potrebujem. 

Tie maky

Offline letolet
Avatar
551 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:06

baltik ten nerovnomerny vzrůst vypadá zvláštně :) Nebo je to seto postupně? U nás je to zatím jak když strihne, tak jsem zvědavá, kdy a jestli se bude sklízet.

Offline Kan
Avatar
6970 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:27

Victoria máme stejného dodavatele.

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:34

Victoria Díky za odkaz! Teda takovou pěknou květinovou farmu mám na dosah ruky a nevím o ní... Myslím, že maminka dostane k MDŽ květinové předplatné

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 05. března 2021 20:25

Paní Ef pěkný výběr, a pěkný začátek, časem toho určitě přibude:-)

Kan ano, jsou fajn, tyhle podniky je třeba podporovat. Loni v létě jsem od nich koupila tulipány a pryskyřníky, tak se moc těším, jak se povedou. Já to mám zruky, tak jsem se tam podívat nebyla. Při založení farmy je inspirovala právě níže zmíněná Floret.

eM jsem ráda, že jsem vás inspirovala.

Janulik03 já také všechno potřebuju, pokud jde o kytky, i hodně je pro mě málo,takže chápu:-)

Leots vyšli s prodejem semen farma Loukykvět, jsou tedy už dost probraní, ale nabídka je moc pěkná.

https://www.loukykvet.cz/obchod/semena

Ale chce to už předpěstovávat, alespoň to je moje zkušenost. Doby, kdy jsem si myslela, že rozhodím a ono pokvete, tak ty už jsou dávno pryč.

A pokud mohu ještě provokovat, tak pokud se chcete pokochat a neznáte, tak úžasná je Floret (světová celebrita v propagaci pěstování květin), doporučuji její Instagram. Před několika lety ještě posílala semena i do Evropy, teď už to nejde.

https://www.floretflowers.com

https://shop.floretflowers.com/collections/seeds

Offline Kan
Avatar
6970 příspěvků moje polička 05. března 2021 20:35

Victoria Já na ně přišla taky omylem, hledala jsem v srpnu bílé jiřiny a narazila na Primakytky. Taktéž to mám dál.