Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 22:07

0zero7 Já mám vyhlidlou spoustu kytek, co bych chtěla, místo i podmínky mám, ale už cca rok bojuju s invazí třásněnek a je to hodně moc špatný a namáhavý. Když jsem těch cca 100 kusů sprchovala a stříkala chemií asi po desátý, tak jsem vystavila nemilosrdnou stopku na nový kusy. Naopak sem to stáhla na 80, což i tak je dost, jelikož každá postřiková akce je proces bez přehánění na 3-4 hodiny a je to fakt svinská práce a konec je bohuzel v nedohlednu ... no nic, to jen takovej povzdech.

Offline 0zero7
Avatar
10790 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:20

MP Meri 80!!!!

trasnenky hodne spatny teda! Au au

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 05:13
Reakce na 0zero7:

​super. Dekuji. Prendam do hliny!

jinx drizim lyrate palce! Taky Po ni koukam ale zatim jsem se neodhodlala. Chtela bych desne moc bird of paradise! To bych I misto udelala!

​kup si ji, je opravdu krasna. Taky bych ji chtela. A k ni dum s patiem v Kalifornii :) 

Offline 0zero7
Avatar
10790 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 05:47

jinx tak ten taky! Nejlepe San Diego a nebo SanFran! 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 06:50

0zero7 presne tak :)

Offline Katka
Avatar
57 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:10
Reakce na MP Meri:

0zero7 Já mám vyhlidlou spoustu kytek, co bych chtěla, místo i podmínky mám, ale už cca rok bojuju s invazí třásněnek a je to hodně moc špatný a namáhavý. Když jsem těch cca 100 kusů sprchovala a stříkala chemií asi po desátý, tak jsem vystavila nemilosrdnou stopku na nový kusy. Naopak sem to stáhla na 80, což i tak je dost, jelikož každá postřiková akce je proces bez přehánění na 3-4 hodiny a je to fakt svinská práce a konec je bohuzel v nedohlednu ... no nic, to jen takovej povzdech.

​Třásněnky jsem v kanceláři hubila taky dlouho. Sprchováním a postřiky jsem je vždycky jenom rozveselila. Nakonec mi fakt pomohly ty tyčinky Careo.

Tenhle zelenec byl takový ubožážek, celý sežraný, a teď se krásně rozrostl

Offline černá káva
Avatar
1913 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:30
Reakce na Stinvlka:

0zero7 Jakože Strelitzia? Tak to je fakt monstrum, na  jedné fotce jí tam v rohu kousek kouká Mám ji ze semínka asi 25 let, květ žádný, listy jako sloní ucho, ale mám k ní jakýsi vztah, když mi vyrostla z miminka

No, ale celkem nic moc nežádá. Ideálně by bylo asi ji letnit někde ve stínu venku, ale už mi to nejde, je moc těžká. Tak jednou zarok likviduju puklice a svilušky systémovým insekticidem. Hnojím velmi střídmě a přesazuju až leze z květináče. Jestli máš chuť, klidně si ji pořiď. Kdyžtak si pak koupíte větší byt  

​Prosim Tě, kterým to fungicidem hubíš puklice? Ja je mela dosud jen na oleandrech a nejvice se mi osvědčilo je hubit ručně. Zed jsem je objevila na anturii, která vubec neni a nebyla blizko nich. Jenze jsou drobné a ploché a setřít prsty nejdou a nechci poškodit stonky.

Děkuju. 

Offline Stinvlka
Avatar
příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:46

černá káva Používám insekticid Mospilan v kombinaci se smáčedlem - např. Silwet (nenahrazovat Jarem). Léty osvědčená účinná zbraň, je to systémový přípravek, nepoužívám tedy na rostliny, které pak konzumujeme. Není na puklice registrován, ale ručím za to, že zabírá! Používám silnější koncentraci, než je uvedeno na mšice a postřik ideálně po týdnu, až dvou opakuji. Pukice pak samy opadají. Jenom jsem si to ještě nenechala patentovat

Jo, krásné na tom je, že Mospilan je velmi levný. Takový Substral - Careo má stejnou účinnou látku a je asi desetinásobně dražší

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:49

Katka To Careo je fajn, ale jak říkám - mám kolem 80 kytek, umíš si doufám představit, jakou by to stálo raketu, když ještě vezmu v potaz, že do větších květináčů se mají ty tyčinky píchat po dvou

Těm nejzasaženějším kytkám jsem je párkrát koupila, ale vždycky to pomohlo jen na chvíli, ta mrchy se vždycky vrátily, nebo se možná mezitím namnožily na jiné kytce a pak se zase rozšířily ... v tom množství se to těžko identifikuje. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 19. ledna 2021 18:59

Prosím máte zkušenost s obchodem Semeniště.cz? 

Offline Katka
Avatar
57 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 19:24
Reakce na MP Meri:

Katka To Careo je fajn, ale jak říkám - mám kolem 80 kytek, umíš si doufám představit, jakou by to stálo raketu, když ještě vezmu v potaz, že do větších květináčů se mají ty tyčinky píchat po dvou

Těm nejzasaženějším kytkám jsem je párkrát koupila, ale vždycky to pomohlo jen na chvíli, ta mrchy se vždycky vrátily, nebo se možná mezitím namnožily na jiné kytce a pak se zase rozšířily ... v tom množství se to těžko identifikuje. 

​Umím :-) Nějaký ten tisic jsem za to teda utratila. Do těch největších květináčů jsem dávala ty tyčinky i tři,  kancelář mám ne moc hezkou, tak jsem si tam udělala trochu džungli. Ale teda je fakt. že 80 kytek tam nemám :-)

Offline Kan
Avatar
7065 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 19:29

Katka To je nádherná kytka, já bych teda řekla, že je to panašovanej potos, zelenec říkám něčemu jinýmu. Fakt krásná a šplhá po kokosové tyčce sama, nebo musíš přivazovat?

Offline Katka
Avatar
57 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 19:38
Reakce na Kan:

Katka To je nádherná kytka, já bych teda řekla, že je to panašovanej potos, zelenec říkám něčemu jinýmu. Fakt krásná a šplhá po kokosové tyčce sama, nebo musíš přivazovat?

Nj, tak jsem to teď hledala, a fakt, potos :-) Nepřivazuju ho, jenom ty výhonky do sebe zamotávám, ale jak už je teď  vetší, tak se sune vlastní vahou dolů,  přemýšlím, že mozná nastal čas ho nějak sestříhat.

Offline Kan
Avatar
7065 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 19:46

Katka Nařízkovat! Za tohle ti lidi urvou ruce.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46118 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:34

Katka potos je moc krásnej. jediná kytka, které se u nás přesně takhle skvěle daří. zelenec

(ilustrační foto) naproti tomu mám hnusnej a ožranej od koček

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:22

Kan Katka

Ano urvou, zde je zájemce.

Pro ostatní sestavím excelovou tabulku nebo je můžeš přibalit k zavinovacim šatům z COS nebo olihnim z Lidlu, jak se tu posilaji

Offline Katka
Avatar
57 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:42

Já vám ho klidně rozstříhám Ať nemusím nosit do práce mačetu, abych se prodrala k pracovnímu stolu. On už má totiž pár dětiček:

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:44

Zdatná robátka

Offline Katka
Avatar
57 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:44

@Mlha

Olihně z Lidlu neznám, ale pár přebytečných šatů z COS bych našla, tak to můžu balit jako dárek pro zájemce

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:47

Katka Olihne z Lidlu jedou ve vařícím vlakne.

Ale s COS satama pozor, jak to zmíníš, za chvíli už ti budou psát, jestli nemáš xs