Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. května 2020 22:04

Ounz právě tím přelitím. když je to květináč a miska, volím misku podle toho jak moc vody kytka potřebuje a na první pohled pak vidím jestli je prázdná a suchá nebo ještě mokrá/stojí v ní voda... no ale když ten květináč strčím do toho okrasnýho obalu, nepoznám nic. a zkoušet prstem hlínu se mi neosvědčilo, já to prostě nepoznám, se mi stalo že zvrchu je tvrdá a zdá se suchá ale pak vytahuju uplně shnilou kytku která vespod stojí ve vodě..

toto mám na mysli

a díky

Offline Biely kvet
Avatar
4031 příspěvků moje polička 29. května 2020 22:05

viktorka_od splavu Macošku aj kaktus máš krásne!

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 29. května 2020 22:11

viktorka_od splavu Chápu..může to být i zeminou a mně se teda osvedčila drenážní vrstva z takovýho toho keramzitu drobnýho..nebo naředit zem perlitem. Jinak já zkoušim prstem, pořadně dloubnu..mám obaly i misky, dle toho, co zrovna mám a sedí velikostně  a chtěla bych postupně nakoupit nějaký pěkný..

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 29. května 2020 22:40

viktorka_od splavu Dolu drenážní vrstvu, málokterá kytka rada stojí ve vodě. A hlínu zkoušet tak aspoň na první článek zaborit. Pokud je vlhka, nezalevat, většina kytek má rada vyschnutí substrátu a až pak zaliti.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. května 2020 22:42

MP Meri to bych musela chodit zalívat s motyčkou:-) vždyť ta hlína v květináči je hutná, tam nezabořím prst do hloubky, nebo to mám nějak okopávat čico?

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 29. května 2020 22:44

viktorka_od splavu Tak to bude asi základní problém, hlína má bejt kypra a mekka. Tak je asi stará nebo na hovno, tak jako tak bude chtít vyměnit :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. května 2020 22:45
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. května 2020 23:05

MP Meri sakra a co je zas toto?! 3 tydny nova kytka a nezalivam, fakticky

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 30. května 2020 01:35

viktorka_od splavu dej si drenážní vrstvu, ale ne ke kytce, postav na vrstvu keramzitu ten vnitřní kvetinac. U nás zalévá jako blazen muž. Už jsem mu asi jenom 100x vysvětlila, že to zalévá moc (a já to chodím vylevat). A toto s tím keramzitem trochu pomáhá. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 30. května 2020 06:09

continuity U nás taky, já už mu zakázala zalejvat, to neslo. Hlavně se neumí vzdát myšlenky, ze neprosperujici kytka znamená nezalita, čím víc kytka chradne, tím víc by zalejval, nepomohlo ani názorně vytáhnout ty uhnily chudinky 

i teď se furt chodí ptát, jestli zalejvam kytky....

a včera mi posekal malý slunecnice, ale on to bohužel fakt nepozná, musím ke všemu dávat tycky...dostala jsem nedávno odkopnutou cemerici, fakt třikrát jsem mu to šla ukázat, kde je, ať ji vynechá, a stejně ji sejmul. Prej já jsem na to furt myslel, ale pak jsem začal sekat z druhy strany a už jsem na to nemyslel...

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:06

viktorka_od splavu to je gardenie? Ty neumím, zabila jsem už tři :/ prý chce trochu rosit, nebo postavit květináč na kamínky a zalévat do podmisky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:34

MP Meri no. tak to jsem si poridila pekny nesmysl kdyz nejde ani odbornikovi. chudinka kytka

Potrefenáhusa jj taky davam tycky nebo hrobecky z kaminku:-) jedno dite se mnou zahradnici odmala, tak tam to jde ze se zajima. druhy radej seka jen prostredek, takze to hodinu dostrihuju nuzkama

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:36

continuity to uz jsem vymyslela davno ze tam dam pod kvetinac nejdriv sutry.. ale su marna. pulka uschne pulka shnije. umim to jen jak me ucila maminka, do tech podmisek, to je vyborny system jen nenadela moc paradu no:-/

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:46

viktorka_od splavu existuju aj krasne kvetinace s miskou

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:53

Janulik03 mně se líbí i ty obyčejné hliněné, bohužel nezůstanou dlouho pěkné, tak vždycky učiním pokus s těmi obaly.. a pak mě to na pár let zas přejde:-)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:55

Biely kvet Zde :)



Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:58

viktorka_od splavu A většina kytek se přes podmisky zalejvat nemá, zalévat se mají horem..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:06

Ounz no vidíš, a mamince v životě žádná kytka nechcípla.. i když jsem je dlouhý roky zalívala já, do těch misek:-) (a ano já to vim, přesto to vážně funguje - myslím že finta je právě ve velikosti té misky, když zvolíš správně, tak kytka každý týden dostane přesně svou dávku vody a prostě se nemůžeš žádným způsobem splést:P

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:09

Ounz nakoupilas krásně, co je prosím to poslední?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:13

viktorka_od splavu No ale některým kytkam vadí, když stojí ve vodě...

ty kvetniky, aby v nich ty kytky prospivaly, nesmi byt moc natesno.mne ty jety hlineny květináče nevadí. 
co mi vůbec nejde, jsou aloe, nějak to hnije, i když zalejvam minimalne, mám už asi patou během roku a už se na to asi vybodnu