Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 24. května 2020 18:38

Edge mas moc krasnou zahradu. Ten drin..

jen poznamka - vlci mak je myslim jednolety, takze ho musis nechat vysemenit, aby se ti v zahrade udrzel. 

Offline Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 24. května 2020 19:04

moc děkuju všem, a zlatý déšt není tak velký, to jen na fotce tak vypadá. Máme ho horu let.

Offline Janulik03
Avatar
16657 příspěvků moje polička 24. května 2020 19:13

Garfie ja som striekala s karate mala som ho na vijacku buxusovu a vosky an msice su fuc. Mydlovy roztok by mal tiez fungovat.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 24. května 2020 19:39

Jdu pro radu ohledne msic. Nikdy jsem s nima nemela problemy, ale v unoru jsem se prestehovala a balkon v novem bydlisti je blizko shluku borovic, odkud (nejspis) se mi na kytky nastehovaly msice. Daly se mi to million bells. Hystericky jsem to postrikala tezce chemickym postrikem, kterej mam na svilusky na citrusech... tak se ptam: prezijou to? (Ty kytky, ne msice). Pripadne poradite cim si drzite msice od svych letnicek? (Ilustracni foto prikladam, million bells jsou tam vzadu, fuchsie zatim prospiva, jen je spinava od pylu)

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 24. května 2020 19:48

Tak Betty - nádhera,  akorát by mě nenapadlo že to je zlatý déšť,  tipovala jsem vistárii

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 24. května 2020 19:59

razorblade na mšice je pirimor nebo mospilan, pokud myslíš postřik. Jinak zrovna million bells jsou na ty mšice jako vábnička. Nikdy jsem na balkoně mšice neměla až na nich - už je nekupuju. Kytky ten postřik samozřejmě přežijou v pohodě.

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 24. května 2020 19:59

razorblade Kytky to přežijí celkem určitě. Ovšem obávám se, že to dost možná přežijí i ty mšice. Ony ty postřiky jsou někdy poměrně specifické - ale třeba to bylo něco univerzálnějšího.

Radu teda bohužel nemám, zatím jsem zkoušela jenom mýdlový roztok a teda bez úspěchu.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 24. května 2020 20:37

crazydaisy Ja mam balkonovy kytky poprve a skocila jsem po tom, co se mi libilo. Tak budu doufat, ze se mi z nich neprestehujou na citrusy ten mospilan zkusim...

Estara ja teda doufam, ze budou umirat v mukach pekelnych, protoze ten sviluskovej postrik smrdi jako napalm

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 24. května 2020 21:07

Add mšice, padli, plísně apod. se mi hodně osvědčili přípravky od Karla Hádka. Bohužel se to nedá použít na velké plochy, je to dost drahé. Ale když jsem chtěla zachránit starou velkou růží nebo rajčata či okurky během sklizne, tak jsem to obětovala a byla úspěšná.   Kupuji si tam kosmetiku pro sebe, tak jsem na ně přišla a používám už pár let.

https://eshop.karelhadek.eu/insect-stop-olej-na-rostliny

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 24. května 2020 21:58

Potrefenáhusa držím lupině palce:-) letos jak trochu normálně prší, tak se krom všech ostatních zahrádkářskejch morů k nám nastěhovali i ti slimáci, doposud se našemu suchýmu úhoru vyhýbali. z deště mám samozřejmě radost, z těch hajzlíků už míň:-(

Offline berush
Avatar
320 příspěvků moje polička 24. května 2020 23:13
Reakce na Estara:

berush Mšice na bezu bych vůbec neřešila, to je standard, že jsou ty stonky obsypané mšicemi. Na duranciích, pokud to nejsou nějaké mladé stromky, bych si s tím taky hlavu nedělala.

​stonky bych taky neřešila, to je standrd, ale obsypané jsou listy a to tak, že jsou zkroucené a jako hustě posypané mákemm hlavněě ty dolní větve.Ty trnky dtto. 

Offline Janulik03
Avatar
16657 příspěvků moje polička 25. května 2020 06:57

berush modpilan nam zabral na broskyni aj na marhuli na toto

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 25. května 2020 09:13

Potvrzuju mospilan, na tresni i svestce na msice zabral. Tresen byla mala a tak napadena, ze by asi jinak chcipla.

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 25. května 2020 09:52

Ginger ale jo, i plicnik lekarsky ma tecky, jen asi ne tak vyrazne.

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 25. května 2020 10:11

Ginger děkuju a mák nechám vysemenit, jestli teda přežije transport

Tak Betty ten zlatý déšť je nádherný... já jsem si nedávno venku uřízla větvičku a zasadila ji do země, tak jsem zvědavá, jestli se chytne

Offline Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 25. května 2020 10:27

Edge děkuju

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 25. května 2020 18:09

Plicník lékařský se mi sám nějak dostal na zahradu na místo, kam by mi ani nešel zasadit, kdybych ho tam chtěla.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 25. května 2020 19:09

vypadá to docela pozitivně s mou avokádo peckou, pukla a dole se něco klube...jupii

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33666 příspěvků moje polička 25. května 2020 19:58

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 25. května 2020 20:41