Filmy, které stojí za zhlédnutí...

09. srpna 2014 15:08
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 08:36

dzizisketa velice přesně řečeno :-)

Online 711990
Avatar
17136 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 08:42

dzizisketa presne to sem si rikala:D ale hledala jsem tu kralovnu (Charlotte?) a ta je vzdalene inspirovana - objevujou se o ni nejaky informace ze byla castecne africkyho puvodu nebo co

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:01

Sleduji belgický seriál Dvanáct a je to velmi dobré. Je to tedy hodně jiné, než teď frčí, asi tím, že je to evropské, jsou tam "normální" lidi.... Přestože se v ději lze někdy trochu ztratit, je to inteligentní a v podstatě to lehké ztrácení se v ději má být asi i schválně. Stručně - žena je obviněná ze dvou vražd, kamarádky (ta se stala před cca 18 lety) a z vraždy vlastní malé dcery (ta je více méně aktuální). Sledujeme proces od vybrání poroty, těch dvanácti lidí, a kromě procesu i v případě několika porotců i jejich životy (problémy a frustrace, které řeší). Porotci sledují výpovědi a divák je v pozici, že toho ví o případu o něco více než oni. Případ je zmatený, policie odvedla hroznou práci, výpovědi rozporuplné, hraje tam hledisko času, první vražda se stala dávno... no a pak sleduje ty porotce, jejich charaktery a tihleti lidé mají o vině té ženy rozhodnout, v jistém ohledu je to strašné!

https://www.csfd.cz/film/767419-dvanact/komentare/

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:07

Nevím, zda to už tady neproběhlo, je to podle skutečného případu znásilnění https://www.csfd.cz/film/688666-delhi-crime/komentare/

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:14

Victoria Dvanáct vypadá dobře. Kde se na to koukáš?

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:25

nellielovett V televizi přece:-) Mám Apple TV+  a v rámci toho mám předplacený i Netfilx :-)

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:01

Victoria Netflix, díky.-)

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:12

Victoria Delhi Crime taky můžu doporučit, nedávno jsme dokoukali, ale je to fakt děsná depka teda... 

U nás teď doma dost jedeme na true crime vlně, takže máme za sebou i čtyřdílnou minisérii The Ripper o Yorkshirském rozparovači a teď jsme rozkoukali The Night Stalker o sériovým vrahovi z L.A., oboje Netflix, oboje v rámci žánru určitě dobrý.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 14:05

711990 ak je to Žofia Šarlota Mecklenbursko-Strelická, tak áno, bola....a apropó, má ju v rodokmeni aj Alžbeta II. .

Online 711990
Avatar
17136 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 14:19

slniecko jj podle vseho ano, docela zajimavy cteni to bylo! Serial teda znacne podprumernej, soulozeni vyplnovalo vetsinu casu

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 14:37

711990 No a mně navíc ta ústřední dvojice byla značně nesympatická, takže erotický scény tím i vyloženě votravný! Do posledních cca tří dílů už jsem se musela docela nutit... Ale jako sem tam to bylo zábavný a i ta fancy výprava to celkem zachraňovala, do kategorie tzv. k žehlení asi ok!

Online 711990
Avatar
17136 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 14:40

Karoleena no presne! Ta holka byla hodne nesympaticka, spis mam rada tu tlustou, co hrala v Derry girls(mimochodem bozi serial). A pak to rozuzleni bylo takovy wtf no. 

Online dzizisketa
Avatar
7452 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 14:44

Karoleena

TTa výprava mi rve oči, moc barevné, moc třpytivé. Ale teda hlavní hrdina a nejstarší bratr Anthony pro mě kouzlo mají. A nejvíc se mi líbí samozřejmě feministicka sestra Eloise, ale viděla jsem zatím díl a půl. Konečně jsme totiž zvládli všechny Zaklínače, Jiné životy a Ztracené ve vesmíru, tak si na Netflixu můžu vybrat i já! Nemáte tady někdo tip na něco dalšího? Prý byl nějaký dobrý severský seriál kromě Vánoc u našich, ale název jsem neudržela. 

Online Pinot Noir
Avatar
24475 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 14:54

Zrovna dnes jsme zrušili Netflix a vrátili se k HBO. Nějak to nesplnilo očekávání, chrlí kvanta průměrných seriálů a ty filmy, to jsou většinou úplné sračky. Animáky pro nejmenší s českými titulky tomu nasazují korunu.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 15:00

dzizisketa Eloise s Penelope jsou na celým seriálu to nejlepší. A nakonec i královnu jsem si docela oblíbila!

Dobrej novej seriál z té odpočinkové feel-good kategorie je ještě Dash & Lily třeba, tam jsou protagonisti teda taky takový zvláštní typy, ale já už herce co hraje Dashe znala z jinýho seriálu, takže mi to tolik nepřišlo. A já teda dlouhodobě žeru RuPaul's Drag Race, zrovna běží nová sezóna, ale jestli ti Bridgerton přišel moc barevnej a třpytivej, tak z tohohle by tě asi trefil šlak. :D Nebo Sex Education vidělas? Já teda zatím jen první sérii, ale to mě bavilo fakt hodně.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 15:09

711990 Derry Girls říkáš, omrknu! Vůbec jsem si nevšimla, že tam hraje ta stejná herečka, a přitom je hned na úvodním obrázku...

Online 711990
Avatar
17136 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 15:27

Karoleena to se ti bude zarucene libit!!!

Offline continuity
Avatar
33687 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 17:23

Pinot Noir máme Netflix asi rok a taky přemýšlím, jestli by ty peníze nešlo využít účelneji - třeba spláchnout do kanálu. 

Kupovala jsem to kvůli Zaklínači a viděla ještě asi tři seriály a dva filmy. 

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 08:37

Karoleena Díky za tipy, neznám, tak na to juknu:-) 

Online Gatita
Avatar
7151 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 20:45

Pinot Noir my mame oboji, nekoukame ted ani na jedno. Ty pecky uz jsem videla a pokud nechci rozjizdet nekonecne serialy, moc toho nezbyva. Ale nasi koukaj, tak jsme to jeste nezrusili. 

Doporuceni moc nemam - trochu se dalo Wanted (prvni rada, celkem zabavne).

A nebyla nezajimava Neuveritelna.