Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline andulka01
Avatar
10749 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 21:13

Mulen u té se důvod zatím neví. Lodě na moři bouře přežívají líp než ty vázané v marínách, tam byla teď spoušť.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 21:18

andulka01 My jsme sem jeli v sobotu. A ta cesta byla dost děsná. Několik bouřek po cestě a každá taková, že nebylo vidět, jelo se krokem a za minutu slunce a sucho a po pár kilometrech znovu. Taky bylo neskutečné množství havárek. To jsem niidy nezažila.

viktorka_od splavu Já jsem byla v Chorvatsku před 20 lety. Byl to strašný zážitek. Strašný hotel, pláž daleko, jídlo nepoživatelné, moře ošklivé. Bylo to někde na Istrii a nechápala jsem tu oblibu. Potom mě přemluvila kamarádka a začali jsme jezdit se školkou do Živogošče. Ta příroda a moře pod Makarskou, mě nadchlo. Jenže před sezónou, nikde nikdo, počasí takové všelijaké, ale parta výborná. V sezóně jsem byla poprvé nedávno, když syn odmítl létat. U kamaráda ve vile, přímo u moře a ještě s bazénem a lodí. No nejeď. Potom teda zase září v covidu, takže zase bez lidí. Teď poprvé 2x za sezónu, cesta přes Maďarsko a žádné čekání na hranicích, manžel nadšený a v hotelu minimum čechů, což mu vyhovuje úplně. Takže já žádný každoroční návštěvník apartmánů nebo kempů nejsem, ale líbí se mi tu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 21:25

Renusatko jj mně by se určitě taky líbilo, užijte si to!

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 21:36

brrr krasny, vid? Mne se ty bazinaty jezirka hrozne libily.

Offline continuity
Avatar
33785 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 21:36

Renusatko my jsme se teď několik let po sobě vraceli z Chorvatska zhruba v této době a tyto bouřky jsou tam skoro pravidlo. Vlastně si nepamatuji, že bychom balili kemp v klidu. Buď jsme jeli večer o den dřív, nebo jsme v sedm ráno chvatem pakovali. 

A cesta přesně jak píšeš, nebylo videt na krok, kroupy a slejvaky.

Pak se to ještě nějak přežene a je zas hezky i na koupání. To je pro Karja 

Offline andulka01
Avatar
10749 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 21:42

viktorka_od splavu Chorvatsko si dej na pohodu tak v půlce září, ukáže ti to nejlepší. Istrie je blízko a má co představit: víno, ryby, lanýže, olivový olej, fíky, granátová jablka. A top za mě je Hvar. Na podzim tam je klid, působí trochu posh koloniálním dojmem, ale jsou tam kromě jiného skvělé (krátké) treky přes hřbet ostrova.

Edit: a v půlce září uz bouřky většinou nejsou, do půlky října stále a klidné pocasi

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 21:53

andulka01 díky za tipy:-)

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 21:57

continuity Díky, my jsme jednou nějak přelom srpen září byli a byl hic jako blázen od půlky týdne lepe, bouřky žádné, ale těžko dle jednoho pobytu usuzovat trend počasí. No asi to stejně nestihneme, sambo toho má nějak příliš na jednoho člověka:-D. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 10:47

Mulen 

Tak uvidíme, třeba budu mít kliku a dojedeme v cajku... Kde vlastně jste? My jedem ještě kousek  pod Makarskou dolů...

Už po několikátý přesně touhle dobou, a žádný bouřky jsme tam nezažili (naopak stabilní pěkný počasí), to spíš kdy jsme jezdili v červenci.

Offline Mulen
Avatar
4276 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 15:52

barbucha bouřky jsem taky nečekala, ale mě nevadí, já mám bouřky ráda. My jsme na Brači, takže ze Splitu lodí kousek. 

andulka01 v přístavu to s těma loděma muselo zamávat pěkně. 

Na Hvar máme výhled, pěkný kopce. Manžel se synem si tady vyšlápli na Vidovu goru. Vyráželi v pět ráno, aby se vyhli tomu největšímu horku. 

Offline andulka01
Avatar
10749 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 17:35

Mulen Minule jsem si do Chorvatska brala kolo, ale v horku jsem to vůbec nedávala (a ehm... v pět je pro mě hluboká noc). Nakonec jsem ho měla jen jako přibližovadlo do města a na odlehlejší pláže.

Jinak Chorvatsko mnohokrát, ale vždycky buď s potápěním nebo jachtingem, ale u toho to vedro není tak markantní. Chtělo by to jet mimo hlavní sezónu, ale sambo je učitel, takže smolík.

Offline brrr
Avatar
10048 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 19:50

Estonské hrady, dneska jsme zvládli TŘI

Offline brrr
Avatar
10048 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 19:51

Jo a tahle cedule nemůže chybět

Offline Mulen
Avatar
4276 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 20:12

andulka01 my zas nechcem moc dávat decka ze skoly, takze taky smolik. Dovolenou na jachtě bych chtela zkusit, i potápění, ale z toho mam respekt. Tak aspoň podel pobřeží, i to je hezký

A jednou bych si chtela projit chorvatska mesta, treba na podzim.

Offline Mulen
Avatar
4276 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 20:14

Jinak tady jako približovadla hodně pouzivaji elektrické koloběžky a někteří jezdci jsou teda

Offline Garfie
Avatar
24016 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 07:43

brrr To je super!!! 

Sweet Potato Aspoň ty fotky mají atmosféru...když jsem je viděla na IG, první co mě napadlo, bylo-podzim je tady. 

Renusatko To jsou skvělý záběry!

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 09:21

barbucha Pod Makarskou tenhle týden byla jedna bouřka. Bylo to ale chvilkové. Zatáhlo se, hodinu bouřilo, pršelo ( asi 5 km od nás) a hned zase slunce a 30. Předpověď na ten týden teda vypadala, že slunce ani neuvidíme.

andulka01 manžel měl minule taky kolo, jenže to tady přes den bylo 37 a v noci 30. Jedno ráno teda vstal a i tak dojel akorát naštvanej. Teď je tu 30 a v noci kolem 20. Jenže tentokrát je s námi mladší syn a táhneme teleskop. Kolo už se nevešlo.

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 09:29

brrr Jak poznat Čechy v Pobaltí? Stavěj u téhle cedule.

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 09:31

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 10:39

brrr 

Hrady krásný a cedule zajímavá (neznala jsem)

Renusatko 

Ono se tam to počasí docela rychle mění. Ještě jsem nezažila, že by někdy pršelo celej den, nedejbože víc dnů v řadě. Někdy je ta rychlá sprška naopak docela vítaná...