Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 09:09

Mulen ne jídlo nějaký. Píšu dost/hodně!

Nejlíp takový, co jim běžné nedopřeješ. Nabízí se třeba řízky. Hodně řízků. 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 09:12

brrr nevím jak dlouho, ale já před COVIDem občas s holkami vlakom cestovala 6-7 hodin a byly celé šťastné. 

Vlak za auto vymění v cukuletu. Nejvíc je asi letadlo. 

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 09:30

DruI určitě to bude super. Kam se chystate? O nefunkcnich zachodkach (předpokládám ze jen v jednom vagone teda) jsem četla ve dvou recenzich. Ale doufám ze to byla vyjimka.

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 09:32

continuity rizky neee, ted jsme je meli v aquaparku a ja jsem prerizkovana. I kdyz muz něco takového navrhoval

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 09:34
Reakce na continuity:

Mulen vlak závidím, jako dítě jsem takto jela do Rumunska dvě noci a doteď na to vzpomínám. 

Chtěla bych něco podobného dopřát dětem a nějak to furt můžu vymyslet.

Vem dost her a dost jídla. 

​Takhle jsme jezdili na Mamáju, když jsem byla malá.  Milovala jsem to strašně moc, skoro tolik, jako samotný pobyt u moře. 
Jídlo v hliníkové krabici, pití v oranžové termosce.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 09:37

Mulen DruI Já jela v lůžkáči jenom jednou v životě, v Togu. Nedopadlo to teda úplně ideálně (v polovině se sesypaly koleje a vlak zůstal viset), ale vzpomínám na to ráda! 

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 09:47

Garfie ty jsi teda dobrodruh, uz asi chapu, ze te nejake stehovani do Japonska s nejistym terminem odjezdu celkem nerozhazi

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 09:49

continuity Hele, u nás je vlak asi nejhorší dopravní prostředek. Maximum je tři hodiny do Prahy. V autě vydrží dlouho, posloucháme audioknihy. Horší je to samozřejmě po dojetí, to jsou ještě v tomhle věku vždycky jak utržení z řetězu.

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 13:32

Mulen Přes noc do Varšavy a odtamtud normálním vlakem k moři.

U nás je vlak nejlepší způsob přepravy, protože se v něm dá relativně pohodlně hýbat, narozdíl od auta. Když byly dceři dva roky a jeli jsme s ní do Brém, tak do vedlejšího vagónu odpochodovala tolikrát, že už se zdravila s lidma, co tam seděli :)

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 20:23

Mulen my jeli kdysi z Bělehradu do Podgorice. Vlak měl asi 6h zpoždění, celou noc se rozjížděl a zastavoval. A pak asi před 7 lety z Minsku do Vilniusu, taky v noci. Už jsme nesehnali lístek do kupé pro dva, takže to byl celý otevřený lůžkový vagon. Vlak jel z Moskvy, když jsme přistoupili, tak už všichni spali, byl tam děsnej smrad. Z nějakýho důvodu byla povlečená jen jedna postel, tak jsme si tu druhou povlíkli sami. Ruská průvodčí po nás chtěla peníze, že prý jsme koupili dvě postele ale jen jedno povlečení. My ale koupili dva stejný lístky (už ve Vilniusu). Dělali jsme, že rusky nerozumíme, nakonec to chudák celá zničená vzdala. Já byla ve čtvrtým nebo pátým měsíci těhotná, pamatuju si, jak jsem tam ležela na spodním lehatku a nemohla se přestat smát, jak mi to celý přišlo absurdní a zábavný.

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 22:40

Tabea to zní jako opravdu silný zážitek

My jsme se nalodili, v našem vagonu WC opravdu nefunguje a klima moc nechladí (doufám zatím). Ale jedem celkem načas a děcka jsem nadšený

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 04:02

Tabea  To je dobrá historka!

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 07:42

Mulen Garfie Já si vždycky vzpomenu na knížku Naši v cizině. Tam ruský manželský pár jede do Paříže a zpět do Ruska. Všemu se diví, že je to jinde jinak než v Rusku, domluvit se moc neumí. Úplně mám chuť si to znovu přečíst. Jen nevím, jestli knížku při vyklízení babicciny knihovny bratr nevyhodil.

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 07:43

Mulen jaká byla noc? Kdy mate dorazit?

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 08:30

Tabea to zni dobre, asi si to prectu

Noc probehla v pohode, krasne to uspavalo. Akorat ve ctyri rano nas vzbudili celnici. Dorazime do Splitu asi ve čtyři odpoledne

Za chvíli pojedeme kolem natacecich mist Vinetoua. A ted jedeme v podstatě krokem! Uz mame hodinu a pul...

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 08:38

Mulen ta rychlost zní jak můj Balkánskej trip.

Ať jste tam dřív, než to děti přestane bavit.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 08:59

Tabea To vypadá dobře! 

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 10:02

Tabea Dik :), no vyhlídková jizda proste. Ale zase je na co se koukat.

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 10:13

Treba na signalistu v budce, co vypada jako kadibudka bez dveri, s otrhanym cervenym praporkem v ruce. Mozna pred nami jeden takovy běží, jako kdyz byla zeleznice v plenkach. Rychlost by tomu odpovidala

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 12:54

Porarni poplach! Uhasili nam brzdu a jedem dal