Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 18:57

Moje sestra a neteř jezdí do Kolumbie pravidelně. Neteř má kamaráda odtamtud, který studuje v Paříži a často pobývá u nich. Takže jim po Kolumbii dělal už párkrát průvodce. Projeli ji opravdu hodně a to včetně výprav do džungle apod.

Neteř byla i asi 4 měsíce v Equadoru, a stejně dlouho v Mexiku. Všude všechno naprosto v pohodě. Kolumbie je její láska, nejradši by se tam přestěhovala rovnou.

Takže jako místo pro život prý úplně doporučuje. Medellin prý už není co býval, je tam bezpečno.

Já bych z toho brala stejně ale nejspíš tu Evropu.

Jo, měla jsem známého, který žije v Panamě. Má tam krásný byt a nemohl si život tam vynachválit. Nádherná země, pro život super místo. Jen je to daleko, no..

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 20:35

Kammila ty hlídky v Bogotě jsou běžné, počet se zvyšuje např. před volbami nebo při nějakých významných událostech. Běžně se kontrolujou nástupní ostrůvky autobusů "Transmilenio", které nahrazují v Bogotě metro. Jsou to uzavřená stanoviště, kde při vstupu musíte ukázat tašku. Stejně tak při vstupu do větších obchodů, při vjezdu do garáží v obchoďácích kontrolujou kufr auta. Občas jsou i na silnicích vojenské nebo policejní hlídky, namátkou zastavují auta. Ze začátku jsme tím byli trochu znervóznělí, ale když si člověk uvědomí, že to je vlastně pro jeho bezpečí, získá jiný pohled. 

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 20:41

Kokoska ano, mi to nijak nevadilo a Kolumbie se mi fakt líbila moc...jen tedy "ráj pro život na zemi" si představuji jinak a zažila jsem jinde...  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 20:46

Kokoska jedna věc je, že díky vojsku se na takových místech můžeš cítit bezpečně, druhá, jestli bys takhle chtěla žít napořád. 

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 20:54

viktorka_od splavu nechtěla, i když se mi tam líbilo a lidi byli milí. Jenže jedna věc je být tam (a kdekoli) jako turista a druhá žít tam trvale, mít běžný život s běžnýma starostma. Důležité taky je, do které společenské vrstvy by se člověk zařadil, jsou tam fakt markantní rozdíly a chudoba místy obrovská.

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 20:54
Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 21:02
Reakce na Kokoska:

Důležité taky je, do které společenské vrstvy by se člověk zařadil, jsou tam fakt markantní rozdíly a chudoba místy obrovská.

​jojo..dolní uličky v Comuna 13 s eskalátory pro pohodlí turistů - nu proč ne, že...ale do těch horních "neturistických" jsem nelezla ani za bílého dne stačil pohled zapůjčeným dalekohledem a chutě přešly. To by bylo panečku prima místo na život

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 21:13

Nevím, jestli jsem to už někde tady nedávala, ale např. Cartagena, dvě protilehlé okrajové části, bohatá Boca Grande a chudá Boquilla:

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 08:19

Kokoska to potom pojem chudinska ctvrt ziskava uplne jiny rozmer, ze?

Offline Mrakoplas
Avatar
8846 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 10:49

Garfie my sme zase stretli v Thajsku anglickeho dochodcu, ktory tam travi kazdu zimu lebo podla jeho slov je to lacnejsie (a prijemnejsie) ako platit energie a stravu v Britanii.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 11:03

Mrakoplas Maj v tom tradici, rodina Agathy Christie trávila kvůli tomu zimu v jižní Francii a chudinka musela být uvedena do společnosti v Káhiře, protože Londýn byl moc drahej

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 17:45

rasaNori ono i v te Bogote jsou obrovske rozdily, vsude to tak je. A nejhur jsou na tom cernosi, potomci tech, ktere si tam Spanele privezli jako otroky na praci, protoze domorodi indiani byli lini a tezkou praci nezvladali ani fyzicky. Privezla jsem si domu asi 2 kg koralku, ktere prodavaji na plazich, aby vylozene nezebrali. Vzdycky jsme jim nechali vic penez. Vubec nebyli vlezli jako nekteri somraci tady, pres tu hroznou bidu maji urcitou hrdost a slusnost.

Offline stes
Avatar
7384 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 18:10

Kokoska jedna věc je, že díky vojsku se na takových místech můžeš cítit bezpečně, druhá, jestli bys takhle chtěla žít napořád. 

​No nevim. V Brazilii ve mestech se to jen hemzi vojaky se samopaly, napr. Salvadoru stoji v centru fakt na kazdym rohu a nijak bezpecne jsem se necitila, naopak. 

Offline continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 20:34

stes me ty vojáci, po zuby ozbrojení, vadili i pod Vítězným obloukem v Paříži, když tam byl výjimečný stav. 

Já jsem teda typ, co se cítí bezpečně za tmy v lese, ve vyzbrojeném ještě je to o neco horsi a na nějaký problematický fotbalový zápas bych nešla ani náhodou. 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 21:09

continuity za tmy v lese? brrr...veď by tam mohol byť vlk, alebo sova!!!

Offline stes
Avatar
7384 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 21:18

continuity no dyť, ja z toho byla na nervy 

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 21:54

slniecko hmmhmmhmmm...my si jednou rozložili spacáky kdesi v lese a nevěděli jsme, že pár kilometrů od nás je obrovské vojenské cvičiště, a co čert nechtěl, zrovna tu noc tam měli cvičení na ty kulometné dávky asi nikdy nezapomenu. Pak nám došlo, proč je v mapě bílé místo s nápisem Sperrgebiet

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 23:05

Mohučanka ja uz tu myslim popisovala nocovani v bulharskem podhuri, kdy pes zacal v noci potichoucku vrcet, a kolem furt nekdo chodil. A rano jsme zjistili ze kluci co spali ve stanu kousek od nas tak jeden mel v noci behavkuod te doby jsem neprecetla ani nevidela jedinej horor:) 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 23:57
Reakce na Mohučanka:

slniecko hmmhmmhmmm...my si jednou rozložili spacáky kdesi v lese a nevěděli jsme, že pár kilometrů od nás je obrovské vojenské cvičiště, a co čert nechtěl, zrovna tu noc tam měli cvičení na ty kulometné dávky asi nikdy nezapomenu. Pak nám došlo, proč je v mapě bílé místo s nápisem Sperrgebiet

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 13:11

Potrefenáhusa já budu ve vedlejším městě, jen těch koček nebudu mít tolik :)