Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline brrr
Avatar
9999 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 10:46

711990 Pardon. I když tady jde vidět krása jazyka, ony nejspíš i ty stíny hrají roli ve vykreslení atmosféry Stínadel - čtvrt ve stínu šibenice.

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 10:46

Karoleena No, nebo že to je právě ta "stinná", temná minulost...

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 10:55

Trochu si dovolím narušit probíhající diskuzi Čtenářského kroužku a přijít se stížností (i když tematicky blízkou). Někdy na podzim minulého roku jsem zaznamenala v médiích zmínku o tom, že je nedostatek knižního papíru, a opravdu! Některé tituly,  které jsem dle původních vydavatelských plánů očekávala pod stomečkem, se různě posouvají  a přesouvají. Třeba takový Slídil od Tany French. Původní termín někdy konec prosince (to by se dalo s Ježíškem nějak vyšašit), potom skok, a květen. O něco později změna ternímu na březen, teď to vypadá nadějně - už nějakou dobu Databáze hlásá, že 27. ledna bych se mohla konečně dočkat! Uvidíme ....

Jinak Stínadla jasně že od stínů, všeobecné temnoty koutů, životů i myslí .... Citát Sweet Potato jsem jako dítě zcela vytěsnila, a teď už si na bábovičky sáhnout nenechám!

A tedy fakt, pokud bych bez předchozí informovanosti dostala v dětsví knihu s názvem Prašina, určitě by to ve mně vyvolalo negaticní asociace - i teď tam prostě tu prašivinu mám.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 11:03

Jos Audioteka klub znám, díky, ale mě vlastně ten "profesionální přednes" a případné zvukové efekty dost při čtení zdržují . Za ta leta jsem si na trochu kovově znějící hlasy zvykla. Spalovače mrtvol jsem nikdy nedala, Neviditelný a celý Havlíček skvělý - mám dojem, že už ve čtenářském vláknu proběhl.

Offline rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 11:04

Co se týče mluveného slovo.... Četla jsem povídku Ptaci a zdaleka mě četba tak nevyděsila jako mluvené slovo, mám pocit že to četl Hartl. Ta atmosféra vykreslena tím hlasem byla neskutečná. Měla jsem potřebu schovat se pod postel. Fakt nedoporučuji poslouchat večer

Offline andulka01
Avatar
10646 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 11:08

Do statistiky, jsem čtecí kombajn, od cca deseti jsem četla co mi přišlo pod ruku, k maturitě jsem odevzdávala čtenářský deník zvící 3A4 ve třech sloupcích. Četla jsem v MHD, v posteli, pod lavicí, u vody. Naši měli super knihovnu, kvalitní detektivky, romány, komplet Steinbeck, pak jsem přešla na Hrabala, Škvoreckého... Ruská literatura mě teda trochu minula (což považuji za osobní nedostatek).

Teď čtu míň, většinou střídám nějakou zásadnější knihu, pak něco lehkého. Když mě kniha chytí, jsem schopná číst přes noc . A sním o dovolené, kde bych mohla číst třeba týden v kuse. Okolo knihkupectví Academia se snažím chodit bez peněženky :-), jen z výlohy bych nutně potřebovala tak 30 %!

Ad Stínadla - vnímám to tak i tak. V knize Praha temná a tajemná je výborná kapitola o pražských katech a popravištích, kdo rád pražské příběhy, tuto můžu doporučit.

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 11:11

Karoleena Asi jo. Já byla divné dítě s divnou slovní zásobou z divných knih.

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 11:13

rysamona To u mne platí všeobecně. Při čtení lze děsivé nebo hnusné pasáže aspoň částečně přeskočit a vytěsnit, při poslechu není úniku.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 11:22

Sweet Potato no já jsem teda překvapená, já jsem Stínadla měla jasně spojený se stínáním hlav už v těch asi devíti, desíti, kdy jsem to četla. Tím to bylo přece strašidelnější. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 11:26

Jennyfor Ježiš to jsem ráda, už jsem si připadala jak nějaký levoboček rodiny Addamsovy.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 11:28
Reakce na Sweet Potato:

mirajo Znáte knížky Veroniky Válkové? Série Kouzelný atlas. Ty by se tvým holčičkám mohly líbit.

​Myslis tyhle https://www.dumknihy.cz/kouzelny-atlas-putovani-casem? To jsou prave ty, ktere privedly starsi ke cteni. Ma prectene vsechny, nektere i vickrat, Marie Terezie je asi uplne topTed se zacetla do Vondrusky a te jeho serie Fiorella a...Pro mladsi malo obrazku, malo inspirace ke kresleni. Nastesti ted vychazi i dost peknych komiksu, graficky zpracovany naucny knizky, tak necte jenom Poseroutku, Dogmana a SimpsonyNic proti nim, je to vtipny.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 12. ledna 2022 12:25

K té Prašině - prašivinu v tom taky vidím, ale neodradilo. Znám jenom audioknihu, je to opravdu pěkně načtené (a bylo to dostupné na youtube). 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. ledna 2022 12:54

Sweet Potato ano, těch má ségra asi dvacet

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 13:25

rysamona Ptáci me uz nevydesi, videla jsem film a presto, ze jsem to brala jako filmovy pribeh, nedelalo mi nasledujici mesic dobre videt vic nez 2 ptaky pohromade. A zrovna byla zima a na neobdelanem pozemku za panelakem se sletali havrani. Knihu jsem cetla az pozdeji. Mimochodem, Maurierova je taky autorka, kterou muzu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 13:25

bublifuk To jméno Prašina k té fiktivní části Prahy přesně sedí.

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 13:40

Já teda nic nečetla, ale vy nemaáte Stínadla ve svém městě? Já myslela, že je to název ulice nebo části co musí každý město mít  Prostě něco jako ulice Boženy Němcové nebo tak:-D

Offline Lenka22
Avatar
1626 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 14:41
Reakce na barbucha:

Básníky jsem si neoblíbila, ani vlastně jiný Kleinovy filmy... ale přesto jsem k němu měla sentimentální vztah, anžto to byl vůbec první režisér resp. film, na kterej jsem kdysi dávno na Barrandov nastoupila (jako "klapka" ). A byl to docela milej člověk

​Heh, to jsou věci. Já jsem nastoupila jako klapka taky v roce 1979 k Elišce Nejedlý na můj první film Kauza králík . A s Kleinem jsem dělala na filmu Radikální řez. To jsou teda náhody. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 15:00

Lenka22 

Ježišmarja u rudý carevny se ten můj Klein točil taky!!!

(ale už v ´78, samozřejmě - 1979 je rok dokončení/uvedení)

Offline Kan
Avatar
6937 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 15:33

Lenka22 barbucha Ticho prosím.  Ááá akce!

Offline Lenka22
Avatar
1626 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 15:34

barbucha no právě, náhoda na náhodu - Barrandov, Klein, Nejedlá - musely jsme se tam potkávat.