Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 17:09

crazydaisy asi 3.kvetna tak jeste trocha volna uziju.

rozarka dekuju.:-)

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 17:32

Zarinya Tak si ještě užij volno a ať jsi tam spokojená.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 10:50

Jen si tu odložím.

Jsem poslední dobou psychicky úplně v prdeli a nevím, co s tím. Asi jsem vyhořela v práci, protože doma je naštěstí vše OK.

Dělám v jedné firmě přes 20 let a neuvažovala jsem o odchodu, ale asi nebude jiná možnost. Vadí mi práce samotná, protože poslední 2 roky nedělám nic normálního, jen se hrabu ve sračkách (firma byla obviněna z něčeho, co vím na 100%, že se nestalo). Poté, co jsem přímým účastníkem trestního řízení, přestala jsem absolutně věřit ve spravedlnost a právo. Cítím se hrozně bezmocná, můžu udělat cokoliv, stavět se třeba na hlavu a všechno je úplně zbytečné, nikdo se ničím ani nezabývá.

V noci nemůžu spát, když mám jít do práce, je mi fyzicky špatně. Jsem strašně přecitlivělá, buď na kolegy bezdůvodně štěkám nebo se z ničeho nic rozbrečím. Nesoustředím se na práci a dělám chyby a docela závažné. Tlak mi lítá nahoru a dolů, bolí mě hlava a brní mě ruce.

Byla jsem u praktické lékařky, ta řekla, že to může být postcovidový syndrom, dala mi magnézium a tím to pro ni skončilo. Ale já pozoruji problémy už několik měsíců a pořád se to zhoršuje. Jsem fakt v hájo, aspoň tady jsem se mohla vypovídat, děkuji.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 10:54

Alena_In byla jsem v podobne, i kdyz ne tak hrozne situaci a zmena prace byla pro me vysvobozeni. i kdyz ted mam praci "horsi" a slozitejsi, jsem strasne spokojena. drzim palce, at to zvladnes co nejdriv rozseknout

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 11:42

Alena_In 

Tohle bych na covid nesváděla, myslím, že pořádný stres a porucha spánku ti tohle vykouzlí spolehlivě taky. Zkus psychologa, problémy v práci nevyřeší, ale může ti pomoci se s tím vypořádat. I kdyby to mělo být doporučení jít jinam... Držím ti palce.

Offline andulka01
Avatar
10652 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 11:44

Alena_In Tak to teda postcovidový syndrom rozhodně není a je potřeba to řešit. Prošla jsem něčím podobným (akorát včetně rozkopnutého soukromého života) a dlouho jsem nevěděla co se děje. Bezdůvodný pláč, pocit totální ztracenosti, únava, nespavost nebo naopak ultraspavost, chyby.

Pokud vedení firmy stojí o tvou práci, zkus se domluvit na a/ převedení na jinou agendu b/co nejdelší dovolené. A vím, že v týhle době je to skoro nemožné, ale zkus najít psychologa. Je potřeba o tom mluvit, odborník tě tím může provést. 
Anebo se prostě odstřihni, možná za to ta práce nestojí. Každopádně to chce odpočinek a někoho, s kým můžeš pojmenovat pocity a nálady a získat trochu nadhled. Je zbytečné a destruktivní se v tom utápět.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 11:54

Alena_In Já bych určitě vyhledala odbornou pomoc, tohle se samo nespraví. Magnesium? 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 12:05

teda zeny vy me prekvapujete.. prace naprd a clovek by se mel lecit? si neumim predstavit co by to muselo byt za praci snu, abych ji obetovala svoje zdravi

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 12:19

Děkuji všem.

andulka01Úplně stejné pocity mám taky. A zároveň nevím, jestli chci odcházet, možná i z pohodlnosti - práci i firmu, lidi znám, se šéfem jsem nikdy problémy neměla a připadala bych si jako sketa odejít teď, když na mě spoléhá, ale zároveň vím, že takhle to už dál nejde. Zkusím si s ním promluvit, abych aspoň část práce měla normální a mohla dělat něco, co by mě uspokojovalo.

K psychologům jsou teď hrozně dlouhé čekací doby (měsíce), ale jsem domluvená na přístí týden k psychiatrovi, který pomohl před pár lety mé kamarádce, která byla v podobné situaci, tak snad to bude lepší.

Offline andulka01
Avatar
10652 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 12:25

viktorka_od splavu Pozor, v tomto případě to chce pomoc i když z práce odejde, rozběhlý vyhoření se samo nespraví. Nebo jo, ale těžce. A vrací se, mrcha, pak daleko jednodušeji.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 12:32

viktorka_od splavu já chápu léčení jako případný první krok k případné změně práce. V tomhle případě bych pouze změnu práce nedoporučovala.

Offline andulka01
Avatar
10652 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 12:40

Alena_In Tak to zní docela optimisticky. Šéf by tohle měl pochopit a podpořit tě. Pokud ne, nemá smysl tam zůstávat. A schůzka u psychiatra už za týden je super! 
Vem si dovču, udělej si radost něčím pěkným pouze pro sebe, nekoukej na zprávy. A pár dní zkus dělat jenom to, co sama v tu chvíli chceš.

Já měla psychopatickýho šéfa, ale strašně moc jsem chtěla dělat tu práci. Nástup vyhoření jsem nezachytila a mělo to důsledky, dlouhý a hnusný. 

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 12:42

Alena_In Hele jestli je šéf rozumnej, tak to chce mu to prostě říct a třeba se k tomu postaví k oboustranné spokojenosti (a pokud ne, tak je vážně čas odejít ;o). Ono si sice teď můžeš připadat jako sketa a že ho necháváš na holičkách, ale ono se taky může stát, že to v tobě v jednom okamžiku bouchne a prostě mu praštíš dveřma ze dne na den, čímž ho teda postavíš do mnohem horší situace.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 13:04

viktorka_od splavu Když jde "jen" o nespokojenost v práci, tak je změna na místě. Ale v případě, že nespíš, cvičí ti to se žaludkem apod. to je podle mě málo, najít si jiný flek.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 13:19

rozarka to ale neni nespokojenost. ja taky myslela ze jsem nemocna... a pak v dobe tydenniho volna z prace mi najednou bylo uplne dobre. dokud ve ctvrtek nezazvonil telefon. v ten okamzik se mi dostavila tak silna fyzicka reakce, ze jsem mela jasno. 

Offline Janulik03
Avatar
16659 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 18:59

Mam hnusne nechty na nohach potrebujem pedikuru a nedociahnem si na ne

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 19:20

teda zeny vy me prekvapujete.. prace naprd a clovek by se mel lecit? si neumim predstavit co by to muselo byt za praci snu, abych ji obetovala svoje zdravi

Já teda taky ne... ale vem si, že to jde pozvolna a jak už se to rozjede, jenom výpověď ti nepomůže. A nástup do nový práce je další stres. Ale samozřejmě, než vstávat se sevřeným žaludkem je lepší nevstávat vůbec (a vzít nočního hlídače radši ).

Alena_In 

Odborná pomoc je prospěšná. Ale hele, nebereš si moc k srdci ty problémy firmy, co jsi se o nich  zmínila? Vem si, že ty s tebou - zaměstnancem - přece nemají nic společnýho, tebe neobvinili, ne? Pokud tě tolik nervuje tahle situace, tak je lepší odejít asi, protože soudy se táhnou dlouho... a než se to vyřeší, budeš na prášky furt.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 11:38

barbucha Jo, zabírám si to fakt přehnaně, ale nevím, jak z toho ven. Já teoreticky přesně vím, jak bych se měla chovat, jen můj mozek mi to kazí, protože si dělá, co chce.

Ale včera jsem se objednala u šéfa, zítra si s ním promluvím, abych mohla dělat taky něco jiného, tak věřím, že se snad domluvíme. Zatím byl vůči mě vždycky rozumnej. Taky se mi hned líp spalo.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 11:40

Alena_In emoce se bohuzel nedaji korigovat.Tak drzim palce at se domluvite.

Offline Janulik03
Avatar
16659 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 11:51

Alena_In drzim palce nech sa dohovoris a mihno sa ti ulavi. Je to narocne