Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Magráta
Avatar
7766 příspěvků moje polička 10. července 2020 07:38

Hwi co zkusit jinou cestovku? kamarádka má cestovku a do Řecka jezdí normálně

Offline Hwi
Avatar
611 příspěvků moje polička 10. července 2020 08:01

Garfie Magráta Teď jsou problém peníze, ještě nevíme, jestli nám je vůbec vrátí - zatím pořád mluví o nějakém voucheru v hodnotě zájezdu a trochu se bojím, jak budeme úspěšní. Tak snad. Ale i v případě vratky bychom je dostali kdoví kdy a zájezd ve stejné hodnotě si teď dovolit nemůžeme. To byl teda nápad, jsem na sebe akorát naštvaná, měla jsem tušit, že to nevyjde... 

Offline Hwi
Avatar
611 příspěvků moje polička 10. července 2020 08:07

Vtipné je, že jsem nedávno narazila na tenhle článek. To už jsme ale měli dovolenou zaplacenou a samozřejmě jsem doufala, že se nám nic podobného nestane. Achjo. 

Offline Garfie
Avatar
23887 příspěvků moje polička 10. července 2020 08:24

Hwi Tak to je blbý, to je mi moc líto :-( Problém je, že vláda teď umožnila dávat ty vouchery, takže peníze fakt nemusíte vidět. Já měla letět do Arménie na takový minizájezd pro asi deset lidí, zájezd přesunuli na jiný (stále neznámý) termín! Peníze jsem (jako jediná) dostala jen proto, že jsem majiteli napsala, že určitě nepojedu, protože se stěhuju do zahraničí. A peníze za letenky do Ameriky od AirFrance jsme taky ještě nedostali, přestože byly pojištěné!! 

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 10. července 2020 08:27

Hwi třeba vám nabídnou jiný termin. On to teď někde vysvětloval Papež, Řecko je bezpečné, ale cestovce třeba vypadlo dopravni spojení. Jiné v podobné ceně a kvalite nesežene, tak to stornuje celé. 

Offline Hwi
Avatar
611 příspěvků moje polička 10. července 2020 08:28

Garfie Je to hrůza... Chápu, že ty cestovky a aerolinky se snaží nějak přežít, ale člověku to tedy úplně sebere chuť někam jezdit. 

Offline Hwi
Avatar
611 příspěvků moje polička 10. července 2020 08:31

continuity Já to chápu, no, jen mám samozřejmě na léto i jiné plány a skloubit to časově (nemůžu si navíc kvůli práci vzít dovolenou kdykoli se mi zlíbí) bude vážně problém. Jestli využijeme nějaký ten jejich voucher, bude to nejspíš až přístí rok.

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 10. července 2020 09:14

Hwi a teď si představ, že moje osmdesátiletá tchýně projevila přání se ještě naposled podívat k moři. Já chápu, že už nemá moc času, ale teď fakt není vhodná doba.

Do Řecka nelétá téměř nic, Smart Wings jenom pro cestovky a ty letadla jsou úplně narvané. Zájezd kupovat z těchto důvodu nechci vubec. No celé zle.

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 10. července 2020 09:19

Hwi to je teda smula! My jsme meli nejspis velke stesti, ze ten zruseny zajezd do Vietnamu byl hned v breznu a vratili nam vsechny penize jeste driv,  nez se zacalo s vouchery. Dalsi zrusena dovolena, Norsko, se presunula na pristi rok. V zari jsme meli jet do Kaliningradu, to asi taky padne, ale napsali nam o moznosti nahradit to cestou do Litvy, teda pokud tam do te doby nezavrou hranice A jeste mel byt nejaky okruh Bulharskem na hranicich s Tureckem, s odskokem prave do Turecka. Pry se snad pojede, jen to Turecko se vypusti. Tak uvidime.

Offline Hwi
Avatar
611 příspěvků moje polička 10. července 2020 09:38

continuity Kokoska Doufám, že příští rok bude zalitý sluncem a všechno si to vynahradíme. Už aby tohle skončilo, vážně.  

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:14

No, skončilo .

Čína hlási bubonický mor, ktorý teda majú pod kontrolou (ok, ten je každý rok pár prípadov a dá sa liečiť ATB) a nejakú novú pneumóniu, ktorá je vraj iná ako Covid a že sa im začína šíriť do čínskej komunity v Kazachstane. Kazachstan samozrejme tvrdí, že nič sa nedeje .

(zdroj CNN)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:17

Hwi držím palce, ak som pochopila, toto začína riešiť Európska komisia, že cestovk by mali vrcať peniaze a nie vouchery (ok, skôr než začne flejm, že čo má EK do cestoviek, tak upresním, EK protestuje proti novovzniknutým opatreniam štátov ako aj ČR a SR, ktoré umožnili tieto vouchery).

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:41

slniecko Lenze to by museli vziať jedným metrom a rovno zrušiť tie vouchery aj aerolinkám. Už sa musia rozhodnúť čo vlastne chcú. 

Offline Garfie
Avatar
23887 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:49

continuity Ale u aerolinek nejsi myslím povinná ho přijmou, zatímco u cestovek ano. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 10. července 2020 15:13

Hwi Teď mi volala kolegyně, že jim zrušili zájezd na Krétu v srpnu. Prý se nenaplnilo letadlo. Nechápu. 

Nám sice zájezd nezrušili, ale nejedeme. Měli jsme jet zítra ráno, jenže mladej nám onemocněl. Rýma a kašel bez teplot. Normálně by to člověk neřešil, ale teď nechci někde zůstat trčet v karanténě. Samo, že onemocněl první den, kdy už to nešlo stornovat.Poplatek je jen za rezervaci přes Booking, ale i tak. 

Offline moora
Avatar
7509 příspěvků moje polička 10. července 2020 15:29

stěžuju si na vítr, ten zvuk mi jde děsně na nervy (a zdravím Kokoska , co hlasitě vyklápěli cukroví :) )

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 10. července 2020 15:36

moora moje babička byla celoživotní zarytej odpůrce větru, furt si na něj stěžovala

Já ten zvuk naopak mám ráda, jak to listí šumí. 

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 10. července 2020 15:40

Renusatko tak možná preventívne? Na Kypr se momentálně z ČR vůbec neleta, předpoklad obnovení spojení je 1.8. ale vidime vsichni jak to teď je, ze dne na den. 

Upřímně si myslím, že tento chaos poškodí cestovky ještě víc než koróna, ale nějak nevím, co by se s tím dalo rozumneho dělat. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 10. července 2020 17:42

Renusatko Mně to přijde nějaký prapodivný s těma nenaplněnejma letama, že by jako fakt všichni letos jeli vlakem do Chorvatska a do letadla se nikomu nechtělo? Kdoví co to je zas za kulišárnu, já poslední dobou jak slyším Smartwings tak su nějaká ostražitější... :)

My měli letět začátkem června do Říma, tak jsem využila voucher od aerolinek a přebookovala letenky na konec srpna do Francie a ty lety jsou úplně standardně naplněný, původně jsem dokonce měla v merku Kypr, ale tam byl zřejmě takovej zájem, že než jsem se k tomu přebookování rozhoupala, byly termíny dost přebraný a zbytek zdražili skoro čtyřnásobně, nejlevnější tarif tam stál stejně jak do té Francie business. Ale my teda lítáme z Vídně, tak mám přehled jen tam.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 10. července 2020 20:09

continuity Právě proto, že je to ze dne na den, tak zrušit zájezd měsíc dopředu mi přijde divné.