"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 15:37

Nevíte náhodou někdo, ke komu bych v Brně mohla zajít s možná_značkovýma hodinkama nechat si ověřit jejich pravost?  Značková prodejna/autorizovaný prodejce té značky v Brně není. 

(Nebo teda i kdekoli jinde, ale jen pokud by dotyčnému odborníkovi stačily fotky poslaný mailem... :) )

Offline Zina
Avatar
5856 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 16:06
Reakce na whiskas:

Mrkněte na odkaz, je to fakt pecka. Už jsme pár únikovek pár prošli, a tahle je jedna z nejlepších, a podle mě vhodná i pro nováčky.

mysmat
Avatar
07. prosince 2017 16:09

Když mi někdo z mých blízkých řekne, že nechce NIC , tak mně fakt vytočí.

Protože já strašně ráda dávám, sháním a balím dárky. A taky ráda dostávám, ale jelikož jsem aktuálně "nejbohatší" v rodině, tak si ty dárky kupuji sama (ale nebalím si je, zas takovej úchyl nejsem)

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 16:12
Reakce na Lamicka:

Haha, no to je jako u nas, my si ted s manzelem davame pod stromecek darky jenom proto, ze jednou se me dite otazalo, jestli jsme s tatinkem jako tak hrozne zlobili, ze se na nas Jezisek vyprd  Jeden pro kazdyho a oba kupuju ja. Muj manzel je hodne velkorysej, ale na to nakupovani darku moc neni, spis me jednou vydesilo, kdyz prikvacil va Valentyna s kytkou a cokoladou, ale prej meli v praci fundraiser, tak se to vysvetlilo. 

Ale ja to mam stejne, takze v ramci nasi domacnosti to funguje. I nase deti dostavaji ve srovnani s vrstevnikama minimum darku, krkavci rodice proste. 

Se zbytkem rodiny jsme se dohodli, ze darky budeme davat jenom detem, to je uleva. 

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 16:17
Reakce na Zina:

Už jsem na odkaz koukala a snažím se pochopit o co tam jde. Člověk tam opravdu aktivně řeší situace XY? Nikdy jsem se ničeho podobného nezúčastnila, jsem asi sto let za opicema. 

Každopádně to vypadá skvěle a myslím, že mám jeden dárek vyřešen a dokonce i pro sebe .

Offline kkristýna
Avatar
139 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 16:21
Reakce na Zina:

Jen pozor, jestli osoba není kaustrofobik. Já na to chtěla vytáhnout kámošku, která se celá vykrucovala, a nakonec z ní vypadlo, že jí fakt neskutečně vadí představa, že je někde hodinu zamčená a nemůže ven. Přitom je první, u koho bych čekala, že do toho půjde. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24543 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 16:25
Reakce na whiskas:

Exit/escape games jsou super, byla jsem na několika, je to parádní zábava, doporučuji!

Offline Zina
Avatar
5856 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 16:34
Reakce na whiskas:

Nejste, ono to dost lidí nezná. Escape room nebo únikovou hru si můžete představit jako takové řešení záhady zamčeného pokoje na vlastní kůži. Většinou jeste někde "uzamčeni" a snažíte se dostat ven, kulisy se můžou měnit, takže třeba můžete utíkat z vězení v 50. letech, ze středověké krypty, nebo ze sanatoria, ven se dostanete tak, že hledát indicie, luštíte hádanky a záhady. Taky motiv úniku není povinný, někde si prostě hrajete na detektivy a řešíte mord, hledáte kámen mudrců, nebo rozplétáte nějaké tajemství (zrovna případ domu duchů).

Obsluha vás sleduje přes kameru, když se někde zaseknete a nevíte, jak dál, tak vám jemně napoví, ale většinou tak, aby vám nezkazila zážitek ze hry. A nemusíte se bát, že budete potřebovat nějaké zvláštní znalosti světa, jazyků, morseovky, nebo nevím čeho, když už to náhodou hra vyžaduje, tak to tam vždycky je.

Doufám, že se vám to bude líbit! :-)

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 16:38
Reakce na Pinot Noir:

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 16:43
Reakce na Zina:

Mockrát děkuji. Já nejdříve myslela, že jde o nějakou PC hru, ale tohle zní naprosto úžasně a myslím, že obdarovaný to určitě ocení. Koukala jsem na termíny a dárek mi pro dotyčného krásně sedne jako narozeninový. Jsem strašně zvědavá a to nejen na hru, ale na reakci příjemce. Budu pak informovat. 

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 16:46
Reakce na Setare:

No presne. Manzel je taky velkorysy, ale darky mu nejdou. Ja se teda priznam, ze jsem cekala aspon zadost o ruku, tehdy jsme se uz dlouho bavili o detech, svatbe, ktera pro me byla dulezita, a porad nic . Tak jsem mu rekla datum a bylo

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 16:56
Reakce na Lamicka:

Jo, zadost o ruku se u nas taky nekonala  My jsme se nejak fluidne dohodli, ze by bylo asi dobry se vzit, tak nejak mezi reci. V soukromi bych to jeste dala, urcite by me to i dojalo, ale takovy ty verejny zadosti v televizi, v restauraci nebo na fotbalovym zapase, to je moje nocni mura. 

Vlastne nedavno jsme byli na plazi (verejny), tam zrovna nekdo zadal, meli tam postavenej stolek a nosili jim tam jidlo, nalejvali vino a on potom poklek....bylo to hrozne divny, kolem dost lidi, co se prisli podivat na zapad slunce, ty je bud nataceli nebo na ne neco porvavali, behali kolem nich ty cisnici a fotograf, pak prisli mariachi zahrat, az mi z toho bylo trapne a pritom se me to vubec netykalo. 

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 17:04
Reakce na Setare:

To kamarad vypravel, jak chtel pritelkyni pozadat o ruku na dovolene, zrovna byli na krasnem miste u more, nikde nikdo, ale najednou si vsimnul, ze tam je mestska kamera. Pry mu projelo hlavou, jak to nekdo hodi na youtube, vsichni se mu budou smat, tak ho to vydesilo, ze prsen vozil celou dobu schovany v batohu a pozadal az po dovolene doma v obyvaku .

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 17:37

Já žádost nečekala, ale pak jsme odjeli na takovou tu exotickou dovolenou a několik lidí v okolí se tak jako začalo pochechtávat, že se určitě vrátim zasnoubená. Trochu mi to vlezlo na mozek, půl dovolené jsem pak byla nastartovaná kdykoli si přítel sáhnul do kapsy nebo do batohu  Byla to sranda, fakt jak z blbýho filmu:

- on sáhne do kapsy-

- já úplně zkoprním, hlavou se mi honí "ne, ještě ne, prosím a ne tady ... nebo vlastně jo? já nevím, tak dělej, ať už to máme za sebou!!" -

- on vytáhne zapalovač aby mi připálil, popř. napůl posmrkanej kapesník nebo něco podobného - 

Offline 711990
Avatar
17164 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 18:56

no jako o zadostech bych mohla vypravet hodiny...cekala sem to presne na kazde dovolene, pak jsem uz otevrene hejtovala ze se vsichni zasnubuji/vdavaji (po 7 let vztahu) a pak jsem prohlasila ze uz nechci:D a ten chudak pritom jen cekal, aby to nevypadalo ze reaguje prave na nejakou takovou zalezitost v okoli nebo aby to nevypadalo ze jsem ho donutila...a poklekl v parku plnem lidi na 1.maje...a ja jecela "jezisi vstan" ...a ted vlastne ani svatbu planovat nechci. No nafackovala bych si za ty sceny kolem toho a to nuceni, ne ze ne

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 20:21
Reakce na Jiná Realita:

to casty omyl, bitcoin je jenom pseudoanonymni, bitcoinovy blockchain se da celkem dobre rozebrat a cestu kazdeho jednoho coinu vysledovat. takze najemne vrahy bych pomoci BTC neplatila. 

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 20:28
Reakce na Mutziputzi:

pokud to potrebujes pro vetsi nez male mnozstvi penez, tak doporucuji Mytrezor. webove sluzby jsou super, levne, pohodlne a rychle... presne do doby, kdyz to nekdo vybere. stalo se to uz vic krat a stane je to znova. naposledy tento NiceHash :( 

jeste je druha moznost provozovat kompletni penezenku, zabezpecit si poradne comp a neuploadovat nikam seed a klice, ale je to strasnej vopruz pro laika.

Offline evuch
Avatar
94 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 21:43
Reakce na Karja:

Poradila mi to 711990 a je to silver maska z drogerie Rossman - myslim, že se to jmenuje přímo swiss silver, stojí do 100, má stříbrný obal. A fakt to funguje. Takže taky děkuji!

Díky! Zkusím. ;)

Offline Karja
Avatar
35931 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 23:41
Reakce na 711990:

Tak na nechteni planovani svatby je dobry otehotnet, doporucuju, docela to funguje! Ale ten manzel se u doktoru asi rika lip, no! My jsme meli zadost ale suprovou, na mym oblibenym miste, v uplne obycejnej den, po uplne obycejnym programu ale pri uplne neobycejnym zapadu slunce a me to ten den neobycejne sluselo (hodnotim jako nejdulezitejsi bod programu, cert vem vyhled, cert vem nakou lasku!) Bylo to bez svedku a bylo to hrozne vtipny. Ale priteli to dalo hodne zabrat, aby to tak vyslo, celej den jsem mu hazela klacky pod nohy. No ale prej to byl stres, prej nikdy sam takhle dlouho nic neplanoval (cele tri dny vcetne vyberu prstenu), to ma nekdo hodobozovej zivot!

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 08. prosince 2017 07:44
Reakce na Karja:

mňa žiadal priateľ o ruku dvakrát. Na prvýkrát som ho sprdla, že sa mi to nepáčilo a musí ešte raz

Ale teda ten vyberal prsteň tri mesiace (perfekcionista jeden), takže keď si dal takú prácu s výberom prsteňa, tak som chcela, nech sa aj posnaží pekne ma požiadať :-)