"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline monr
Avatar
74 příspěvků moje polička 26. června 2022 12:29

Evaeva ja som ich brala hlavne kvôli savosti, v tom sú super

Černá kočka zo svetlých mám Beli, ale teraz pozerám, že majú Bathory aj svetlé (broskyňové), tak keď bude nejaká akcia, iste dokúpim.

Offline monr
Avatar
74 příspěvků moje polička 26. června 2022 12:40

Lav ja zvyknem ráno preprať, záležitosť jednej minúty, a keď idem prať v práčke, tak prihodím a operiem

brrr idem teraz po viac mesiacoch späť do práce, tak vyskúšam kombinovať, lebo celú pracovnú dobu mi iste nevydržia,( ale prípadne keby som mala samostatnú kabínku priamo s umývadlom, tak by som kľudne preprala, a dala to sáčku, ako sa nosia trebárs mokré plavky. )

a ako tu niektorá kočka spomínala, páči sa mi, že sú už rôzne možnosti, ako si to uľahčiť, a ako to komu vyhovuje

ešte k tomu snuggs, tak som čítala kopec negatívnych recenzií, preto som šla do Perties, ale viem že snuggs mali nejaký materiálový upgrade, tak netuším, ako sú teraz po novom.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. června 2022 12:55

monr já savost nepotřebuju, používám kalíšek. Popravdě je nepotřebuju na ms, ale na cvičení, moje pánevní dno zatím moc nezvládá poskakování. Ale zlepšuje se to právě cvičením no.

Offline 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 26. června 2022 12:58

monr snuggs stary byly straslivy, popraskaly jim gumicky a hrozne se vytahaly. Ten novej material je uplne super! Ja mam jeste Sayu s tou vnitrni vrstvou z merina a stejne mam radsi ty novy Snuggs.

Jinak ja je peru az normalne s pradlem, ale jeste jsem je nemela s opravdovou menstruaci, jen tou antikoncepcni, tak nemuzu uplne rict. Ale vlozky nesnasim, tohle mi nevadi.

Offline monr
Avatar
74 příspěvků moje polička 26. června 2022 13:18

Evaeva tak to potom plne chápem, tam by som tiež hľadala hlavne bavlnu a iné parametre by ma tak netrápili. 

711990 presne toho som sa bála, tak preto som skúsila inú značku. Možno sa nechám časom presvedčiť aj na iný typ, teraz je už viacero výrobcov.

Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 26. června 2022 14:02
Reakce na 711990:

Jinak ja je peru az normalne s pradlem, ale jeste jsem je nemela s opravdovou menstruaci, jen tou antikoncepcni, tak nemuzu uplne rict. 

​No tak takto to samozrejme chápu, ale s normální menstruací v prvních dnech teda ne.

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 26. června 2022 15:00

Jos Až najdu řešení, ráda se podělím. Zatím bez úspěchu. Stále mám resty a dokument, který by mi standardně zabral den, stále nemám hotový, protože prostě nějak nejsem schopná se soustředit na konkrétní informace .

Offline 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 26. června 2022 15:40

Lav to bych asi pouzila kalisek. Ale na takovy ty dny, kdy nevis co bude, je to uplne bozi

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 26. června 2022 16:07

Poradíte mi, čím natřít dřevěnou terasu u bazénu? Tu u domu máme natřenou tungovým olejem s dřevním térem a postupně tmavne a dřevo je drsnější a nepříjemnější na dotek, tak bych raději použila něco jiného.

Offline Kan
Avatar
6983 příspěvků moje polička 26. června 2022 17:34

Emi Lodní lak? 

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 26. června 2022 21:23

Ráno jsem se vzbudila, bolely mě záda, ale není to asi od zad, bojím se spíš že to je ledvina...kam s tím ráno? Normálně k dr, nebo na pohotovost nebo kam?

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 26. června 2022 21:26

rasaNori Šla bych k praktické, s sebou ranní moč - ta by na první rozbor v ordinaci měla stačit.

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 26. června 2022 21:31

Hanka H doufám že tam bude. No to je zase radost...

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 26. června 2022 21:34

rasaNori tak orientačně, který bok? ledviny jsou mnohem výš než si běžní lidi představují, jsou schované až pod spodnimi žebry a tam může bolet mnohem víc věcí.  

Vzala bych k praktické moč, akutní zánět ledvin ale bolí dost a myslím, že by se to neobešlo bez horečky. Mě bylo tak, že jsem se nedovlekla záchod, ale léčila mě normálně praktická. Strašně bolí ledvinova nabo žlučníkova kolika, ale to by ses tady neptala a volala spíš rychlou. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 26. června 2022 21:36

rasaNori Taky už se mi něco podobného párkrát stalo - naposled loni koncem léta, asi z mokrých plavek, jestli je to tedy možné. Měla jsem nějakou bílkovinu v moči, vyfásla jsem třídenní ATB. Jestli nemáš horečku nebo dokonce problémy s močením, pohotovost není nutná. Ale v pondělí ráno k doktoru - to není příjemné.

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 26. června 2022 21:48

continuity hele je to přesně v místě kde bolí ledviny, po ibalginu to na chvíli povolilo ale zvednout se z lehu nezvednu, musím přes všechny 4. Já teplotu nemivam skoro nikdy. Ale nic jiného krom té bolesti mě není, tak se mi nechce plasit u dr teď, zkusím počkat do rána co bude.

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 26. června 2022 22:08

rasaNori no Ibalgin, nemáš někde zbytek algifenu?

Jinak já teplotu taky téměř nemivam, u COVID max 37.5, u všech viróz podobně, ale kdyby to byl akutní bakteriální zánět je ti blbě i jinak. 

Ráno moudřejší večera, budu držet palce. 

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 26. června 2022 22:24

Kan Myslela jsem spíš olej, aby nebyl problém tu terasu v dalších letech znovu natírat. Ty máš s lodním lakem zkušenost? 

Online Pinot Noir
Avatar
24469 příspěvků moje polička 26. června 2022 22:54

Emi používáme na dřevěnou terasu nějaký olej, značku nevím, ale to je asi jedno? Prostě olej určený na dřevo. O tungovém slyším poprvé, ale co jsem jen krátce zagooglila, tak je dost diskutabilní. Ve vyhledávačích vyjedou hlavně oleje Osmo, tady je dost lidí doporučovalo taky, tak třeba ten.

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 26. června 2022 23:01

Pinot Noir Kouknu na to Osmo, děkuju. Značka asi není jedno, aspoň když jsem před lety vybírala olej na terasy, bylo jich hodně. Nějaké jsem i koupila, ale měly špatné složení.  Dělaly fleky, dřevo moc nechránily a nátěr se měl opakovat 2x do roka...