"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 15. října 2021 11:40

Dadoo Na facebooku občas sleduji skupinu alternativní bydlení, kde se tohle téma občas objeví, zkusila bych položit dotaz tam (jsou tam hodně lidé, kteří si budují nějakou chatičku/zařizují mobilhaim na trvalé bydlení).

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. října 2021 13:07

katkas dekuju! Zkusím.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. října 2021 13:07

katkas dekuju! Zkusím.

Offline quebrada
Avatar
363 příspěvků moje polička 15. října 2021 15:14

Dadoo No páni! Právě jsem objevila existenci spalovacích WC

Offline Isca
Avatar
4469 příspěvků moje polička 15. října 2021 15:25

quebrada A ještě ten obchodní název

Offline quebrada
Avatar
363 příspěvků moje polička 15. října 2021 15:26

Isca Není popel jako popel

Offline andulka01
Avatar
10741 příspěvků moje polička 15. října 2021 16:42

quebrada tyjo! To je dost dobrý

Offline zlatahouba
Avatar
481 příspěvků moje polička 15. října 2021 17:51

Dadoo co čistička odpadních vod? máme, vyčištěná voda teče na louku na pozemku pod námi

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. října 2021 18:30

zlatahouba vůbec nic o tom nevím, nemůžeš mi dát nějaký Link? Kam se na to podívat apod.

Me tyhle ty starosti doslova týrají. Nenávidím řešit věci, kterým nerozumím.

Offline rysamona
Avatar
843 příspěvků moje polička 15. října 2021 19:19

Dadoo Domaci čistička je nádrž s technologii která jde do země. Pokud nemáš kam vrazit žumpuk tak cisticku asi taky nevrazíš. Ale upřímně, nedokážu si představit že by to technicky nešlo. Z čističky pak musíš někam odvádět predčistene vody. Vodoteč nebo na terén. 

Offline rysamona
Avatar
843 příspěvků moje polička 15. října 2021 19:20

Dadoo a mohu ještě dotaz? Pokud nemáš vyřešen odvod splaškových vod, co voda z kuchyně a koupelny?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. října 2021 19:52

rysamona na to nádrž mám. Ta tam byla udělaná. Ale nemůžu to spojit s WC. V té chatě bylo chemické wc, takže tenhle odpad není. 

Offline rysamona
Avatar
843 příspěvků moje polička 15. října 2021 22:08

Dadoo ale to je přece jedno, z hlediska zákona jsou to všechno splaškové vody....ale pokud máš místo na nádrž tak to vyměnit za domácí čistírnu odpadních vod a je vyřízeno. Jenom upozorňují domácí čistička je vodní dílo takže příslušný vodoprávní úřad a povolení

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. října 2021 22:26

rysamona když já tomu absolutně nerozumím. 

Asi by to bylo ideální řešení. 

Našla jsem něco na těch internetech, různé firmy, a popsala jsem požadavek. Tak uvidím, co se bude dít.

Moc dekuju.

Ja prostě nemůžu mít nic jednoduché.. To zas bude ranec..

Offline zlatahouba
Avatar
481 příspěvků moje polička 16. října 2021 10:35

Dadoo čtu až teď, otázka je v podstatě zodpovězena, pokud máš nádrž, vestavět čističku nejspíš není problém, odborníci poradí

Offline barbucha blogger
Avatar
30648 příspěvků moje polička 16. října 2021 11:05
Reakce na Dadoo:

Candance nikdo tam nechodil, protože tu chatu buduju.

Bydlet tam budu já. Plus někdy návštěvy. Dcery na pár dní.

continuity právě proto zjišťuju, jaké jsou možnosti,. Ne všechny wc se vylévají.

moora No, toho se právě bojím.

Ale pokud udělám žumpu, nemám ji kam dát. a stejně by nebyla přístupná, nedosáhne sem nahoru žádná hadice na vyčerpání. Takže bych ji musela dát až dolů, pod chatu, kde parkuju, což není můj pozemek a navíc je to daleko a musela bych jít přes cizí pozemek, navíc ne přímo, ale zatáčky.. Tedy neproveditelné.

Se z toho picnu..

​No neblbni. Jestli tam máš bydlet a ještě s občasnejma návštěvama, tak to s chemickým záchodem fakt nedáš. To budeš vylejvat každej den?! A kam?! I kdyby se nemusela vylejvat, tak nějakej odpad z toho bude, kam ho dáš?

Mně stačily ty nervy co jsem měla na chatě se žumpou. Furt kontrolovat jestli není plná... a jak zajistit příjezd hovnocucu (taky přes jinej pozemek!)... Ale pořád je lepší zkusit se nějak domluvit s tím okolím - když tam můžeš parkovat tak asi tak nevstřícný nejsou, ne? Za zeptání nic nedáš...

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 16. října 2021 18:54

Vůbec nevím, kam s tím. Kamarádka koupila lístky na https://www.comiccon.cz/ a nepustili jí syna z ozdravovny a chtěla by je prodat s výraznou slevou. Pro fanoušky sci-fi, fantasy a hororu. Nechce někdo z Prahy (nebo i momo Prahu) zítra jít. Má 3 lístky.

Offline rysamona
Avatar
843 příspěvků moje polička 16. října 2021 18:59

Dadoo jsou firmy které to vyřídí komplet včetně realizace. Ale ranec to jo. Tak držím palce ať je to co nejmíň komplikované.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. října 2021 22:24

barbucha no já už přemýšlím o té domácí čistírně. Já s tím chci mít co nejmíň starosti a těch by s chemickým wc bylo asi dost.

Ale tolik peněz jsem prostě investovat neplanovala, pořád musím dělat ještě rekonstrukci bytu.ale Si mi nic jiného nezbyde.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 16. října 2021 23:23

Dadoo 

Nejsem si jistá, jestli bude dom. čistírna fungovat pro příležitostné využití, zeptej se na to hned zkraje, až budeš zjišťovat.