"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. října 2021 23:57

dynda šmarja.. Sotva se objeví možné řešení, už je zase problém.. Já se z toho fakt picnu

Určitě to zjistím, budu hlásit hned, že jde o chatu. Takže cca půl roku obydlena a půl roku jen občas, resp jen víkendy. Nepravidelně. Snad to půjde.

Dekuju

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 17. října 2021 09:02

Dadoo tak to nepujde. Cistirna musi mit vicemene konstatni pritok, aby ty bakterie mely co zrat. 

Potom samo i pozor, abys do ni nevypustila nic, co by je zabilo. Cim mensi COV je, tim je citlivejsi.

Potom musis odtok nekam vypoustet nebo zasakovat. 

A na to pozor - zasakovaci plocha musi byt docela velka.

A i o COV je treba se starat.

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 17. října 2021 09:04

Dadoo ale ja uz jsem dyl pryc z oboru. Mozna uz existuji nejaka vylepseni a pujde to.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 17. října 2021 09:38

Dadoo O tomhle vim taky prd, dum jsme s COV uz koupili a ja jsem technicky marna....ale nam ty bakterie pochcipaly i po 2tydenni dovolene. Potrebuji konstatni zasoby ehm potravy a docela setrne prostredky. Jednou zacas vytreni savem asi nevadi, ale jinak se snazim o ekologicky setrne pripravky. Pul roku na chate a pul pryc by asi slo, ale treba jen vikendy asi neni uplne realne no. Ale jak posu, moc o tom nevim. Jsem jen pasivni uzivatel. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. října 2021 09:41

Candance nejdřív jsi mě vyděsila, tak jsem hned začala hledat, a nabízejí se i řešení pro rekreační chaty a chalupy. Tak jsem poslala poptávky a uvidíme..

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 17. října 2021 09:49

Dadoo 

To mě taky napadlo, že doba pokročila a možná už se nabízejí i jiná řešení, ale určitě je potřeba na to upozornit, až budeš pátrat.

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 17. října 2021 10:15

Dadoo v tom pripade to budou nejaka kapsulova reseni _ ty bakterie budou v nejakych nosicich asi. To se nejak zkoumalo. Nezda se mi moc, ze by to ale fungovalo bez problemu. Spousta lidi neda ani tu beznou COV

Nebo se bude muset COV vzdy  po tom  pul roce nabihat 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. října 2021 12:09

Mně prostě nemůže nic jít jednoduše.. 

Nakonec ještě budu hledat Ukrajince, aby mi vykopali žumpu a natáhl odpadní potrubi. Na cizím pozemku, dole u cesty.

A nebo koupím ten chemický. Drahý. 

To jsem zvědavá, jak tohle dopadne..

Každopádně jsem poptávky na ČOV poslala. 

Offline 999
Avatar
17591 příspěvků moje polička 17. října 2021 12:44

Tady se leccos vymyslí, tak vznáším dotaz :-). Léta platíme určitou službu a jsme s ní moc spokojeni. Teď se nám poprvé stalo, že chování nebylo tak proklientské, jak jsme zvyklí. Zjistili jsme, že je tam pro styk s veřejností nová velmi ambiciózní posila (25 let). Protože jsme byli naštvaný, napsali jsme e-mail, že s nimi skončíme a ona odepsala ve smyslu: tak jo. My teda doufali, že se chytí za nos a my budeme nadále klienty :-). Teď nás to dost štve, ale asi nemůžeme couvnout. Jinak chování z jejich strany bylo právně v pořádku. Po celé roky podepisuju faktury, jsem zvyklá na vždy stejné řešení situace, takže jsem přehlédla, že tentokrát je něco jinak. Pokud by byl na místě předchozí člověk, zavolal by mi dopředu, upozornil na změnu a nabídl by několik řešení. Co s tím? :-) Jen upozorňuju, že odejít ke konkurenci nejde, neexistuje. 

Offline continuity
Avatar
33762 příspěvků moje polička 17. října 2021 12:51

999 pěkný deadlock, moje pravidlo je, že nikdy nevyhrožuji tím, co v krajním případě nehodlám splnit.

Couvnout asi můžete, jen jak z toho ven bez ztráty tváře? Nemáte tam kontakt na někoho jiného, co by to jakože vyřešil za vás?

Offline 999
Avatar
17591 příspěvků moje polička 17. října 2021 12:58

continuity Já v tu chvíli byla tak naštvaná, že jsem to splnit chtěla. Ale mrzí mě to a včera se přiznal manžel (který mě v tom napsání e-mailu notně podporoval), že ho to štve taky. Krok s tím řešením za nás už proběhl, bohužel ten člověk z firmy odešel, právě kvůli té slečně. Znám se i s majiteli, ale ti teď aktivně ve firmě nejsou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30644 příspěvků moje polička 17. října 2021 13:03
Reakce na Dadoo:

barbucha no já už přemýšlím o té domácí čistírně. Já s tím chci mít co nejmíň starosti a těch by s chemickým wc bylo asi dost.

​Chemickej nebrat, to by fakt nebyl žádnej život... Zkus radši ty Ukrajince, to by bylo řešení jednou provždy. Taky si vem, že kdybys to chtěla někdy prodat (nebo dcera), tak bez žumpy t.j. bez normálního záchoda by to šlo jen těžko, do toho by nikdo příčetnej nešel. V 21. století

Offline continuity
Avatar
33762 příspěvků moje polička 17. října 2021 13:04

999 zkusila bych to přes majitele, ve všech československých firmách, co znám ( i těch opravdu velkých), ma majitel telefon na někoho, i když už aktivně nepůsobí. A jeho slovo má velkou váhu. 

Závisí, jak dobře je znáš. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30644 příspěvků moje polička 17. října 2021 13:07

999 

A s majiteli, když je znáš, se spojit nemůžeš? Třeba by nebyli rádi, že jim kvůli nový posile ubývaj klienti?

Offline 999
Avatar
17591 příspěvků moje polička 17. října 2021 13:14

continuity Znám je dobře, tykáme si. Oni měli v té firemní kultuře klienta fakt vysoko, zakládali si na tom, že od nich nikdo neodchází. Je tam ještě jeden člověk, kterému by to mohli dát k řešení, ale toho jsem dala do kopie toho e-mailu, takže o tom ví.
No nas..la jsem si do bot. 

Offline 999
Avatar
17591 příspěvků moje polička 17. října 2021 13:18

barbucha Popsala jsem to teď continuity, známe se dobře, můžu napsat i zavolat. Jen teda ta slečna, i když se zachovala, jak se zachovala, vlastně nic neporušila. Jestli tedy nemají nějaký kodex, z něhož vyplývá, že klient je na prvním místě :-).

Offline continuity
Avatar
33762 příspěvků moje polička 17. října 2021 13:42

999 to bych neřešila, co (ne)porušila. Takto se s klientem prostě nejedná a jestli z toho nechtějí mít za chvíli kulničku na dříví, bude lepší, když se to slečna naučí hned zkraje.

Je značný rozdíl jestli ty dáš někoho do kopie a když mu přátelsky zavolá majitel. Tomu věř.

Offline 999
Avatar
17591 příspěvků moje polička 17. října 2021 13:49

continuity Díky :-). Tak mi drž palce, ať z toho vyjdu se ctí :-).

Offline Kan
Avatar
7028 příspěvků moje polička 17. října 2021 13:51

Dadoo Na Ukrajince se vyprdni, budou kopat měsíc. Sežeň si někoho s malým uncem/ bagrem, bude to hned a za třetinu úkáček.

999 Asi bych kontaktovala majitele.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. října 2021 13:57

Kan jenže mně se sem bagr nedostane. Ani ten mrnavy. Není kudy vyjet. Jsme ve stráni a přístupy jsou tu po schodech. Bagr bych i měla.. Ale není jak.