"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 21. října 2019 18:42

Zu Ty čtverečky nejsou na rány, slouží k dezinfekci neporušené kůže, např. před vpichem, jak už někdo psal. Při použití na poranění by mohly prodlužovat dobu hojení. 

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 21. října 2019 19:04

INCOM1 ono to dává smysl, jsem si zkratkovitě myslela, že bych tím nahradila klasickou desinfekci, děkuju za info!

Potrefenáhusa mám, dokonce mi jí paní doporučila na psa po vyndání klíšťáka, ale já z toho pera zaboha nemohla dostat kapku! (První klíště, my 150 km od domova, hic ja prase a štěně první klíště vedle čumáku, hodily by se spíš nějaký Vzchop se pilule pro mě). Na postřik se mi zatím nejvíc líbí Dettol, má to pořádnej ofuk, že to zvládlo i kožich, zase ale nevhodný k čumáku. Člověk nemůže bejt minimalista ani co týká desinfekce

Offline Mrs.Robinson
Avatar
438 příspěvků moje polička 21. října 2019 19:08

Zu Na smůlu používáme stolní olej. Teda mám zkušenost Pouze s autem, jde to dolu dobře. Myslím, že na psa by to bylo lepší než benzín, ale asi by se pak musel vykoupat, protože zaolejované chlupy by předpokládám taky nesnesl

Online Potrefenáhusa
Avatar
33720 příspěvků moje polička 21. října 2019 19:19

Zu Nebo betadinu, ale na ty mi přijde, ze je ta kapka velká až moc 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. října 2019 19:58

mno, já vím, že ty moje dotazy...ale mám zase takový divný:

potřebovala bych pro školní projekt obrázky. takové ty, jak ve středověku nebo později líčili objevitelé (nebo báchorkáři) lidi a zvířata v "nových světech" (lidi bez hlavy s okem na hrudi, divná zvířata, protože neuměli popsat nosorožce a podobně). živě to vidím před sebou, ale mám dnes po náročném dnu v hlavě nějak vygumováno a nevím, pod čím to hledat :/

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 21. října 2019 20:04

Jiná Realita Zkusilabych googlit terra incognita

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 21. října 2019 20:05

Jiná Realita něco  takového? Jinak můžeš zkusit třeba hledání "medieval exotic animal pictures"

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. října 2019 20:08

Sweet Potato SunEclipse děkuji děkuji!

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 21. října 2019 20:28
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. října 2019 21:06

Auto s pohonem 4x4 vím co je. Co je ale pohon 4x2?

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 21. října 2019 21:28

Dadoo čtyři kola celkem a z toho dvě hnaná

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. října 2019 21:33

brrr taky díky :)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. října 2019 21:34

SunEclipse No ale to je snad nejobvyklejší,ne? Náhon přední nebo zadní.  Já myslela, jestli v tom není ještě něco jiného. Protože někde nebylo uvedeno ani jedno z toho, tak jsem si myslela, že to je to "běžné" a 4x2 je něco spešl :-) Tak díky

(jsem antitechnický typ)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. října 2019 21:37

a ještě mám jeden úplně divný dotaz, na který netuším, jestli by někdo znal odpověď.

když se podíváte na tituly osob podílejících se na vzniku zahraničního filmu, je tam milion profesí.

kdo z toho by mohl mít na starost něco jako bojové scény? nemyslím skupinu šermířů, myslím toho, kdo vymýšlí a realizuje, ať už cgi nebo reálné, třeba scény, kdy někoho propíchnou mečem. případě ho zastřelí. kdo řeší, jak takový člověk padá, jak vypadá rána...

(ano, vím, že je to morbiní...)

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 21. října 2019 21:41

Jiná Realita Tam bude nějaký poradce bojových scén. Či celé hejno poradců.

Offline Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 21. října 2019 21:44

Jiná Realita me cim dal vic zacina zajimat, cemu se to ted venujes;) 

Odpovedet neumim, ale tipuju, ze ty bojove sceny zastituje nejaky poradce - historik. Jako u serialu z lekarskeho prostredi maj konzultanta, ktery jim poradi, jak nastelovat hrdinovi v komatu hadicky do nosu, aby to vypadalo verohodne

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. října 2019 21:47

Sweet Potato Gatitato jako jo, poradce tam bude, ale jak se jmenuje to oddělení, které se tím zabývá? jako třeba je já nevím...music department, cast department...resp. jak se jmenuje ten, který onoho poradce shání a na základě jeho konzultací dává svou část práce dohromady?

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 21. října 2019 21:59

Jiná Realita  Neni v tech titulcich neco jako fight scene consultant nebo combat choreographer?

Offline Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 21. října 2019 21:59

Jiná Realitato netusim, to je opravdu dotaz na nekoho od fochu.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. října 2019 22:01

ziginka není.

ale já ani nehledám choreografa, ale člověka, který dělá spíš triky. třeba jak to udělat, aby člověk propíchnutý mečem vypadal jako propíchnutý, ne nějak směšně. jak využít kamerových úhlů, aby krev vypadala reálně a nevypadalo to, jak když spolu popíjejí čaj o páté :)