Jaký účes.?...

22. zaří 2014 19:41
Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 24. května 2021 19:41

Mha pukačka je sponka čo má na hlave pecka 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 24. května 2021 19:44

Mrakoplas Tak to nevím jak se jmenuje česky, asi sponka, ale ne pinetka, ta není prohnuta. 

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 24. května 2021 19:50

Ad sponky: Nejaka finta, aby neklouzaly po vlasech? Ja mam tak strasne zdrave a strasne hladke vlasy, ze i kdyz jich je dost, tak prokluzujou. A to mam tech sponek asi 15 na hlave, pac spodni ani vrchni vlasy do culiku nedosahnou. 

Offline pecka
Avatar
5974 příspěvků moje polička 24. května 2021 19:52

Mha pukačka puká, preto ten názov

(teraz som si všimla svoje čelo, výsledok snaženia zachytiť neterkine "dielo" a vidieť v mobile, čo fotím

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 24. května 2021 19:56

pecka Já nic nevidím?

Luna Nic na to nepomůže, taky mi sponky jezdily po vlasech a ztrácela jsem je.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 24. května 2021 19:59

Luna jestli minis pukacky, tak tam zalezi na typu. Dcera mela jedny jediny, ktery ji drzely dokonale, koupila jsem jich nekolik balicku. Dnes uz je davno nenosi, ale kdyz potrebuju na doma sepnout vlasy, beru jen tyhle.. nektery jiny normalne spadnou, jen je pri-puknu..

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 24. května 2021 20:01

Pavlena myslim ty obyc perka...nebo rika se to tak?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 24. května 2021 20:02

Luna mně sjede úplně všecko i gumička klasický perka vůbec nosit nemůžu, ale jednou mi vytvořila kamarádka účes za pomoci vlásenek, tím jak jsou lehký, tak držely dobře. ale bylo jich určitě víc, než patnáct - vybírala jsem to pak asi tři dny:-P

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 24. května 2021 20:03

Luna tak perka nevim...

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 24. května 2021 20:03

viktorka_od splavu Hmm, tak gumicka neklouze, mam takovy ten telefonni drat. Ale ty mas vlny, tak ty jsem myslela, ze neklouzou...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 24. května 2021 20:07

Luna jo, když jsem se z nich snažila cíleně vytvořit ten chemlon, aby drhly a vytvořily objem, tak to tolik neklouzalo, jenže je mám jemný a tenký tak to stejně uplně nepomohlo. teď je uhlazuju a padá mi i speciálně vyšpizovanej skřipec z KIKu, co je malej, lehkej a na povrchu jakoby pogumovanej, protiskluz:-P koupila jsem jich asi 10 když jsem zjistila jak jsou geniální

u mě je teda zásadní aby ta věc - sponka, gumka.. byla lehounká aby to nesjíždělo vlastní vahou a pak ten neklouzavý povrch, třeba perka stříbrný jsou hladký tak to vůbec, ale černý bývaly různý takový jakoby hrubší, přišlo mi to jak smalt, držely dobře. a pak jsem jednou koupila takový co byly hlaďounký jako ty stříbrný, uplně k ničemu, takový bez těch vlnek. jako ty široký možnosti výběru jsou hrozný zlo, když bývaly ty dva druhy tak člověk věděl co vzít

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 24. května 2021 20:18

Mha to jsi uplatnila 4. cimrmanovu pedagogickou zásadu "názorné a úlekové fixace"

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 24. května 2021 20:29

moora

Já si pamatuju jen trestání učitele učitelem, bylo to tak, ne? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. května 2021 20:29

Luna sponky nevím, ale mohl by ti pomoct suchý šampon, jestli ti nevadí. Ty vlasy po něm jakoby zhrubnou s získají jinou strukturu. Mě po něm účes líp drží. 

Offline Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 24. května 2021 20:44

Luna Hele, někde jsem jednou viděla, že ty perka se mají dát vroubkovanou stranou dolů, že to bylo držet víc. Třeba to ale znáš. 

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 24. května 2021 20:51

Karja No to teda neznam. Suchy sampon nemam rada, tohle zni lip.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. května 2021 21:29

Karja tuhle radu znám. Ale ty perka bývají trochu do oblouku a když to dáš opačně, tak to nesedí na hlavě, spíš naopak. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 24. května 2021 22:09

Evaeva perka jsou dvou velikostí tak ta delší určitě ne, ale kratší to by možná šlo

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. května 2021 22:11

viktorka_od splavu já to kdysi zkoušela s těmi, co mám doma. Nevypadalo to nic moc a drželo to stejně (blbě) jako normálně. Ale třeba se dají koupit i nějaké rovné, já žádné speciálně pro tyto účely nescháněla. Ale někomu to může fungovat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 24. května 2021 22:18

Evaeva umím si představit že u hodně hustých vlasů (jako má Luna) je ten směr jedno- prostě ta vrstva je tak silná že to zapíchneš oběma směry:-)