Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 20:50

žluťásek pořádek musí bejt! A taky u toho K. tak vyvádí, křičí a tvrdí ti, že to určitě děláš jinak než říkáš? A tak jsem si to malovala, loni to byl moc fajn strávený čas.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 20:51

Evaeva Ja se priznam, ze to ani sama neumim. Doma se Velikonoce nikdy neresily. Maximalnw se obarvila vejce a nalepily se samolepky. A s triletym to nebudu pokouset. Asi upecu beranka, to bude muj vrchol a pak ho dal do vystavkx nejosklivejsich beranku

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 20:57

Jos my ten vosk dělaly hodně, je to jednodušší než to vypadá. Nejhorší bylo nastavit tu misku tak akorát vysoko, aby to netuhlo a zároveň se nepálilo Mám na to hezké vzpomínky a baví mně to. Tak snad budu mít nějaké zapálenější vnučky nebo neteře.

Ale zkuste ty vajíčka v ubrousku, jestli neznáš. To by malého mohlo bavit. Začmáráš ubrousek fixama, opravdu hodně, střídat barvy, vajíčko do toho zabalíš. Postříkáš hodně vodou a necháš uschnout do druhého dne. A výsledek: 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 21:06

Evaeva Dik za tip. Neznam, mne ukazuje IG same blbosti. To by syna bavit mohlo...

Offline dzizisketa
Avatar
7439 příspěvků moje polička 28. března 2024 21:24

Evaeva 

Ubrousky na instáči jsem taky viděla, ale ještě víc se mi líbilo smíchání potravinářských barev se sodou a vodou do pasty, kterou taky nějak vajíčka pomaluješ a pak je zaliješ octem, soda vyšumí a vybarví skořápku. Nakonec je omyješ vodou.

Akorát já jsem koupila od známé lornu domácích vajec s tak dokonale probarvenými skořápkami, úplně bílé, jemně zelené, béžové a hnědé, že je škoda je barvit. Tak na ně dáme akorát nálepky.

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 28. března 2024 21:26

Evaeva a používali jste to na kraslice nebo i vařený vejce? Fixa je asi ok? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 21:34

dzizisketa jojo, to jsem taky viděla, ale nebyl čas ani barvy. Ale mohli bysme to zkusit o víkendu, z toho by byli kluci odvaření. Jaká byla ta soda, nevíš?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 21:35

žluťásek na vyfouklá. Fixy jsme měli obyčejné na papír, lepší jsou tmavší barvy.

Offline dzizisketa
Avatar
7439 příspěvků moje polička 28. března 2024 22:08

Evaeva 

Obyčejná bikarbona.

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 28. března 2024 22:34

dzizisketa A tahle technika se dělá na uvarena? Musím něco vymyslet pro holky, co bude vypadat jakžtakž i z dětského tvoření. Pro nás mi nevadí ledasco, ale k nám chodí koledníci a ano, spousta si jich bere vajíčko na místo sladkosti. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 22:49

Karja já to mám v plánu na vařené, tak snad to jde.

Offline Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 28. března 2024 23:51

Mrakoplas ježíšmarjá, soucítím, ale zároveň se mi ulevilo, že nejsme sami! Já jsem první, já vyhrál - furt, každých deset minut, už několik měsíců. Už z toho šílím, a normálně někdy řvu "vyserte se už na to soutěžení, já už nemůžu!". Cesta ze školy je s nimi strašlivá, X přechodů a křižovatek a oni furt běží a závodí, vzápětí řve Viktor, protože je pochopitelně pomalejší, odchytávám je za bundy, aby nevlítli pod auta, narážejí do lidí... . Já to úplně nenávidím!

Plus ještě se rvou o věci, co máme v jediném vydání, a schválně jeden druhého provokují. Takže se třeba tradičně rvou o svítící polštář a když Ríša kouká na tablet, na polštář by ani nevzdechnul, tak Viktor pobíhá s polštářem v ruce kolem a huláká "Moje polštář, Líšo, moje polštář," dokud to R. nezaregistruje a nezačne zase rvačka. Naopak totéž, i ten starší vysírá s něčím naschvál, aby malej začal vřískat a porvali se. 

A přitom bez sebe nemůžou být, když Viktor spí, Ríša ho chce budit, aby si mohli hrát, když je Ríša ve škole, Viktor se ptá každých pět minut, kdy už pro něj půjdeme... 

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 29. března 2024 00:08

Pinot Noir Nejste rozhodně sami. My to máme hned po tom, co vylezeme z bytu, kdo první zmáčkne tlačítko na přivolání výtahu, pak se srazej ve dveřích jak se oba snaží být první a ten, který to nestihne, tak začne brečet, asi aby všichni sousedi věděli, že opouštíme dům :o) Taky to upřímně nesnáším. Ale alespoň těch tlačítek na přechodech nemáme tolik.

A taky se navzájem provokujou a taky se hrozně milujou a nemůžou bez sebe být. Tak jestli ono to takhle s těma sourozencema nakonec nebude celkem normální ;o)

Offline Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 29. března 2024 00:15

DruI to víš, že je to normální! Ale kdo to má vydržet a předčasně nezešedivět!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2024 00:22

DruI je to normální! Ale odchod do školky už mají nějak rozdělený, vždycky ráno volají odvolávám, přivolávám, otvírám,...

Offline Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 29. března 2024 00:53

Mrakoplas Vyloženě venkovní jsou klášter Rosa Coeli v Dolních Kounicích a rozhledna Vladimíra Menšíka u Hlíny, oboje by mělo být na Velikonoce otevřené. A potom kdyžtak ve vesnici Bratčice je velké hřiště, část pro mrňata, část pro starší a část s vodními prvky, i když to nevím, jestli už bude po zimě zprovozněné, ale i ten zbytek je moc pěkný. Pak ještě procházka k mokřadům u Ořechova, je tam nově postavená pozorovatelna ptáků. 

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 29. března 2024 06:36

Pinot Noir No, když o tom mluvíš, tak už mám nad čelem první šedivý vlas! ;o)

Evaeva My to máme teoreticky taky rozdělený, ale ten malej to ještě nechce akceptovat a předbíhá :o)

Online letfenixa
Avatar
7944 příspěvků moje polička 29. března 2024 07:35

Evaeva vieš čo,  Lukáško tam bol už jeden z najstarších a bol tam taký chlapec, bolo vidno, že ho to veľmi nebaví. Normálne sa tam mohli nechať deti bez rodičov. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 29. března 2024 08:25

Myrtila dakujem moc za tipy! 

Pinot Noirje to vsade rovnake ako vidim

Offline Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 29. března 2024 08:42

Mrakoplas V těch Dolních Kounicích se ještě dá vylézt křížovou cestou ke kapli sv. Antonína, je odsud pěkný výhled.