Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online žluťásek
Avatar
7642 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:29

Evaeva sinupret nám doporučila doktorka taky. Zlepšení trochu vidím, i když vyhráno ještě není. A napsala nám i nějaký antihistaminika na noc, že oplasknou sliznice. Na hodně ucpaný nos dávám taky dětský nasivin na noc. 

Offline 711990
Avatar
17164 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 22:20

Evaeva se zlutou rymou bych asi sla k doktorce pro ty bily mentolovy kapky na predpis. Jinak sinupretem neublizis, je to jen bylinkovy.

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 22:28

Evaeva na tu bakteriální rýmu ještě lze pamycon - antibiotika v kapkách. Ségra na to nedá dopustit, já je měla asi jednou.

Sinupred je výborný na uvolnení tech dutín, takýto hodně pomůže - právě to všechno vyteče. Klidně bych ho dávala. 

Ty nasiviny a olynthy já dávám dětem nerada a jen když nemůžou dýchat, coz při té zelené rýmě zas tolik nebývá. A teď mám výbornou zkušenost s těmi bylinkovými spreji Sinustrong - jsou tam nějaké éterické oleje a fakt mi přijde, že to rýmu zkracuje. Ale můžou to děti až od tří let. 

Offline letfenixa
Avatar
8022 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 22:34

continuity a to ja sa zas bojím striekať do nosa bylinky a éterické oleje, asi pretože som alergická na mnoho peľov. Na žltú nádchu vždy dávam Pamycon, či už sebe alebo synovi. 

Offline letfenixa
Avatar
8022 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 22:37

Dnes mi dve kolegyne povedali, že určite by nedávali syna ku nám do školy, kvôli tomu čím si ich deti prešli na našej škole. Totálne má vykoľajili, roky sme sedeli spolu v kancelárii a prvýkrát som počula o problémoch. Synovi 5 rokov rozprávam, že bude chodiť ku mne na školu. On už teda prejavil záujem chodiť na školu, ktorú máme pod oknom, takého teraz budem masírovať, aby bol motivovaný ísť do nej

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. zaří 2021 23:53

711990 už žlutá není:) Je tam zlepšení, ale jde to pomalu. Od zítra zkusím přidat ještě ten sinupret, kdyby to bylo blbé ještě v pondělí, tak tam zajdu.

continuity já stříkám jen na noc, oni ten nos mají ucpaný dost, chrápou tam, jak po pěti pivech:)

Díky za tipy

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 06:17

Zvazovala jsem, ze se dneska zajdem podivat do místní miniherny v rámci socializace (je tu 1x tydne taková akce pro minideti, dneska poprvy), ale při čtení o těch žlutých a zelených rýmách to asi ještě odlozime

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 06:27

Rhaenys včera jsem si ještě vzpomnela, ze na to bolavy novorozenecky bříško se mi ještě hodně osvědčilo při kojení zapirat to horní kolinko pod svoji rukou a tlačit ho tak mírně proti brisku, hlavně po ránu (vycetla jsem to na ig jedny porodní asistentky)

Offline MPLee
Avatar
2348 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 09:44

Prosím vás - odrážedlo. Chceme ho pořídit k narozeninám. Chci se podívat, jestli ho neseženu teď v Mariannne dnech, případně teda asi počkám na povánoční výprodeje... Ale nemáte tip na nějaké se 2 koly vepředu, jedním vzadu a nízkým sedátkem, ale výškově nastavitelným? Ideálně od 23cm výš. Našla jsem Zopa zooter ale to má sedlo pevně 

Online žluťásek
Avatar
7642 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 09:48

MPLee kinderKraft mini? Tady

Offline MPLee
Avatar
2348 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:01

žluťásek to má sedlo nejníž 26cm

Online žluťásek
Avatar
7642 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:13

MPLee a má nějakej duvod to jedno kolo vzadu a dvě vpředu? Aby nenarazela nohama při odstrkování? 

Offline Karja
Avatar
35931 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:14

Potrefenáhusa No je to risk! Dej tomu týden, u nás ve školce se už ty první nemocné děti vrací a ty zdravé začínají stonat. Podle mě se promoří a říjen snad bude čistej:-D 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:17

Karja moje máma říká, že do Vánoc budou pořád nemocní:) No jo, ale když v listopadu zavřou a půjdou třeba v březnu, tak si na jaře střihneme druhé kolo:( 

Offline Karja
Avatar
35931 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:23

Evaeva No jako jestli to bude ve víru nemoc,rekonvalescence,nemoc rekonvalescence....Ale dcera moc háklivá není, kolikrát jsem byla na ségru trošku naštvaná, že nám tady ty její děti lítají s nudlemi u nosu. Ale oni od nich chytly poprvý až teď na konci srpna a tohle skolkovy ted, to je nějakej pořádnej bacil, jak říkám ty zdravý už jdou do školky a zase stonaj jiný. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:40

Karja já s tím docela počítám, doufám, že se aspoň promoří i mladší a jeho nástup do zařízení bude lepší. A to pořád nejsou třeba neštovice, že jo. Syn většinou s nějakou rýmou skončí po každé větší návštěvě kolektivu, ale obvykle je to tak na tři dny, tohle je nějaký kvalitní bacil.

Offline notna
Avatar
6556 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:40

continuityOlejové kapky s éterickými oleji taky používáme. Ty tvoje neznám, ale uložím si je a vyzkouším. Já mám dobrou zkušenost s pinio-nasal. Rýma je většinou do dvou dnů pryč. U malých dětí se dá potírat okolo nosní dírky nebo jen mírně v nosní dírce. Ale je tam eukalyptus, tak je dobře to vyzkoušet nejdřív v miniaturní dávce. Někomu to může dělat zle.

Offline Pinot Noir
Avatar
24543 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:44

Evaeva Karja nezoufejte a nemyslete na nejhorší, Ríša byl po nástupu do školky minulé září taky nemocný takhle hned první dny pak už vůbec. Tak třeba to budete mít stejně.

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:44

notna to byly první, co mě napadly, já často koupím ty, které mají v lékárně. Ve všech je přibližně to stejné a nějaké virucidni účinky mají ty éterické oleje všechny - proto se to dává pri rýmě do aromalamp. 

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:46

notna jinak teď mi ještě ukazovala kapky s koloidním stříbrem. Já si to kupovala do uší ( a nepoužila), mozna to taky stojí za vyzkoušení, ale jsou už trochu dražší.