Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline žluťásek
Avatar
7649 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 19:03

DruI syn naštěstí nijak moc netrpí, on tam vůbec nechce. Stačí mu občas nějaké v dítě venku. Spis teď nejsem moc čas dopoledne se mu věnovat, tam by se víc rozvíjel. Ale nehrotim to, já šla do školky až v 5 letech. 

Offline Karja
Avatar
35977 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 19:10

Já si právě tenhle týden říkám, že velkoumalou od září do školky nedám. Že to ani nemá cenu. Ona nebude chtít od ségry, malamala mě tu stejně bude prudit, sic ji odpoledne uspim a dám si kafe, ale pravděpodobně usne i velkamala ve školce a budeme tu mít rodeo do 10 do večera. Do toho covid, neustálý karantény, pochybuju, že to na podzim bude jiný. Bude to stejný. Jen mě dneska trochu zviklala zubařka, že velkamala potřebuje školku, že by se tam trochu zkonformovala;-). 

Offline žluťásek
Avatar
7649 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 19:15

Karja na tvém místě bych to neudělala jinak. Zbytečnej stres a případný karantény pro vás. Taky nevěřím, že podzim už bude lepší. 

Ale holky už budou větší, já myslím, že si ten rok spolu navíc ještě hezky užijete. 

Offline Karja
Avatar
35977 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 19:20

žluťásek Já si taky myslím no, jen jsem si slibovala, že mi velkoumalou tam trošku vychovaj:-D. Jakože žádný ofuky u oběda, ona si teď klidně odejde, polévky z 80 procent nejí. Někdy obědva tři banány a tak. No a tak podobně:-D

Offline DruI
Avatar
3296 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 19:26

KarjaNedělej si iluze, i kdybys ji tam dala, tak nevychovaj :o) V tvojí situaci bych se školkou taky ještě rok počkala. A ono to pak vyjde, že holky budou moct jít za rok spolu, ne? Tak alespoň si nebudou vzájemně závidět ;o)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 19:28

Karja no a nechceš jí přihlásit a v září to případně odříct? Já podávám přihlášky začátkem května, akorát ještě nevím přesně kam:) Mladšího bych ráda dala na dvě dopoledne do miniškolky, ale nevím. Bojím se, jestli to dá, je na mě mnohem víc fixovaný než starší. Ale je to až za půl roku, navíc nejspíš bude zase zavřeno, tak třeba na jaře a to už bude o dost starší.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 19:31

Syn se mě na školku poslední dobou ptá každý den:( Doufám, že jim ještě otevřou aspoň cvičení, je jich tam deset a můžou cvičit venku. Aspoň budeme trávit víc času venku, až začne být hezky, tak bude mít jiné podněty.

Offline Karja
Avatar
35977 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 19:46

DruI No ta naše školka bere spíš jen tříleté a ty mladší fakt jen podzimní. Ale snad protekčně by mi ji vzali už ve 2 a třičtvrtě.

Evaeva No právě tak jsem to měla v plánu, přihlásit a pak odříct, ale právě z toho důvodu, že tam pak tu druhou chci dat dřív, tak si to tam nechci moc rozházet. 

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 19:48

Evaeva za zadným vchodom nášho paneláku je už pomaly vatra z odložených patykov

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 19:56

letfenixa patyk jsem si teda musela vygooglit:) My je dáváme pod schody.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 19:57

Karja jo, to chápu. Taky to můžeš udělat opačně, a zeptat se v průběhu roku, když bude dobrá situace.

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 19:59

Evaeva a ani to zrejme nie je spisovne

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 20:02

Karja DruI my sme dnes doobeda stretli vonku škôlka rov a išli sme s nimi až k škôlke a Alica bola totálne smutná, že nemoze ísť s nimi. Strašne chcela, o škôlke hovorí každý deň a stále sa ma vypytuje kedy tam konečne pôjde. Ja asi nemám inú možnosť len ju tam prihlásiť 

Offline Karja
Avatar
35977 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 20:16

betsey Já mít mimino, tak nevaham, možná jen z hlediska nemocnosti, ale to je individuální, jak kdo tahá nemoce. Ale velkýmalý budou na podzim tři a kousek, a malymaly rok a třičtvrtě, takže já budu mít dvě rovnocenné děti, kterejm jakoby můžu zajistit dobrej program, novorozenec a triletak je úplně jiná konstelace.

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 20:19

continuity kup libovolnou parku a udělej z ní parku NASA

Offline dorota
Avatar
852 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 20:26

letfenixa patyk je nárečové slovo, tiež ho bežne používame v našej rodine.

Offline Len
Avatar
2238 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 20:40

4n4 Držím palce, ať mu ještě vydrží. Když pod nimi nejsou stálé zuby, tak je dost zmírněný resorpční potenciál dočasných, které jsou k tomu biologicky naprogramované. Ale zas v téhle lokalitě jsou dost namáhané i stálé zuby, takže dobře za každý rok, kdy vydrží. Kdyby o ně přišel dřív, než se bude moct implantovat, tak je možné udělat např. fasety, takové falešné estetické "šlupky", které se ukotví na vedlejší zuby bez jejich broušení (jako rovnátko). V 18 je myslím ještě dost brzo, zvlášť u kluka, pokud vím, tak se spíš čeká ještě pár let, pokud možno (kvůli zbytkovému růstu). 

Jinak myslím, že tady bude docela určitě implantát jeden, zoubky jsou tu fakt malé a ani místa pro implantaci tu moc není. 

Ad trhání před implantací - obecně je to různá doba, existuje i okamžitá implantace (zub se vyndá a hned se zavádí implantát), někdy se čeká x měsíců, ale tady to docela určitě nebude třeba. Obecně se po extrakci čeká kvůli modelaci kosti, která tady ale bude ok, protože v ní nejsou ty kořeny. Takže myslím, že se pak dá implantovat v podstatě ihned. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 20:42
Reakce na Karja:

 Ale velkýmalý budou na podzim tři a kousek, a malymaly dva a třičtvrtě, 

​Ty máš děti půl roku od sebe?!

Offline Karja
Avatar
35977 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 20:45

barbucha Jsem debil:-D rok a třičtvrtě 

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 20:52

Karja 

Pozor na ty výrazy prosimtebe.

No mně, rozenýmu matematikovi, to ňák nesedělo Jinak teda doufám, že někdy se snad ty školky normálně votevřou, prokristapána. Aspoň do roka, kdy by tam měli nastoupit Oliver s Adélou. Voni teda moc společnost jinejch nevyhledávaj, jak jsou dva... ani venku kdy na ně každou chvíli naskakuje nějakej chudák jedináček osamělej... vystačej si. Máš recht že to u vás časem bude stejný (i když jsou holky tolik od sebe, muhehe).