Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Len
Avatar
2245 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 13:52

Aranel

Neznáme, jde o jiného. Mimochodem krásnější dítě, aby pohledal. Takže jméno jde zrovna u něj úplně stranou.:-)

Offline Len
Avatar
2245 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 13:56

Karja

Já mám zas mezi blízkýma kamarádkama 3 Terezy, a každé říkám jinak. Maminka jedné z nich mi vyprávěla, jak jí to ve svý době přišlo jako krásný a neobvyklý jméno.:-) A najednou jich byly mraky (v každé třídě a jiné skupině vždycky aspoň 2-3). 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 13:57

K Eliskam- asi pred 5 lety u nas v porodnici to bylo spolu s Adelou top jmeno, snad kazda pata holcicka mela jedno z techto jmen... 

a prekvapilo me ze Eliska zacina byt hodne oblibena na Slovensku, ze sveho detstvi si nepamatuji zadnou a v poslednich letech uz vim o minimalne ctyrech malych Eliskach :) 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 13:58

Ve tride na gymplu bylo u nas ze 16 holek 5 Marii a 3 Veroniky :)

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 14:02

Karja hele, můj táta vidí děti jednou za rok na dva dny, ale nás styl výchovy taky komentuje. Děti jsou takový a makový, protože my jako rodiče selháváme. Nejmíň času máme na nejmladší, tak tu jsme ještě nepoškodili tolik. Taky to mám problém rozdýchat. A jeste se diví, že mu tam děti nechci poslat přes léto. Jeden z důvodů je to, že mám pocit, že je tam chce na preučenou 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. zaří 2020 14:50

Karja Ja to asi nepochopila, co je roztazena? Nebo to byl preklep?

Ja mam uplne normalni, ale relativne mene caste jmeno (modni vlna ho nezasahla asi nikdy), zadnou jmenovkyni jsem osobne nikdy nepotkala, ani ve skole ci praci myslim jmenovkyni nemam. Ale stalo se mi, ze nekde venku nekdo volal me jmeno a dycky ve me az neprijemne hrklo. Akorat ted mam kamaradku s velmi podobnym jmenem a pamatovat si ktera je ktera, je pro nektere zname peklo.

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 14:53

Jos Roztazena je neco jako rozmazlena, ale vic, uz takovej spratecek bych rekla:-D

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. zaří 2020 14:56

Karja Dik, to mi nejak uniklo. Kazdopadne dost mimo od stryce tohle hodnoceni...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 15:00

Potrefenáhusa syn sa volá Artur, do jasli chodí s o rok starším Arturom. Naivne som si myslela, že v živote nestretneme jeho menovca :D 

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 15:20

DrowRanger to je krasne meno, ja som ho strasne chcela, ale nepreslo mi u muza..ale tu v blave ich je celkom dost, uz som sa parkrat rozplyvala na ihrisku cudzej mamine, ze ake krasne meno :D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 16:47

olivieraa u nás to bolo jediné, na ktorom sme sa s mužom zhodli, ak by sme mali dievča, predpokladám, asi by meno nemala :D A ak by som niekedy náhodou prišla o rozum a mala ešte jedno dieťa, chlapca, dala by som asi meno Albert :) Inak celej rodine sa to meno nepáčilo a keď sa malý narodil, všetci sme sa zhodli, že mu pasuje :)

Offline Malenge
Avatar
4287 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 16:58

žluťásek Taky souhlasím, rozvrství se to a při výběru "vysněného" jména bych se ovlivnit nenechala, i když s mužem už používáme hlášku Emma do každé rodiny (to když se nějaká další narodí, máme jich okolo sebe fakt hromadu). Syn žádného jmenovce poblíž nemá, zato ve školce jsou dva Petrové a dva Jiří a těch mi jinak přijde teď málo.

edit: čímž jsem chtěla říct, že je to jedno, může mít dítě módní jméno a jmenovce nepotkat celé dětství nebo jméno neobvyklé a pak si se stejným najít kamaráda.

Offline Malenge
Avatar
4287 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 17:08

Jo a na základce jsme měli ve třídě 3 Veroniky, jedna byla příjmením Dlouhá, druhá Široká. Jakpak se asi říkalo té třetí?

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 17:14
Reakce na Aranel:

Mě by zajímalo, jak se nakonec jmenuje tadyta místní "Eliška" mám pocit, že se uvažovalo o Karolíně, ale nejsem si moc jistá.

Len nolita Známe toho stejnýho Ragnara? Jeho maminka je právnička.

​Myslím, že měla být Dita.

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 17:31

DrowRanger Kolega má Karla a Artura.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 18:36

Kamarádka má v rodině Rudolfa a Adolfa, oba do pěti let. No, zvykala si chvíli, zvlášť na Adolfa. Ale už si na Adu zvykla.

Offline letfenixa
Avatar
8091 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 18:58

Počas dnešného termixoveho záchvatu som sparovala všetky ponožky, umyla si vlasy a vyvesala ďalšie prádlo z práčky. Ty vole, ja tie termixy asi prestanem kupovať!

Offline 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 19:04

Torrah mne se Adolf libi hrozne moc, rikala bych mu Dolfi!!!

letfenixa a cos provedla dneska? spatna barva nebo jsi ho otevrela? nebo snad zamichala?

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 19:05
Reakce na Malenge:

Jo a na základce jsme měli ve třídě 3 Veroniky, jedna byla příjmením Dlouhá, druhá Široká. Jakpak se asi říkalo té třetí?

​tak ale to je vtipné (pro nás nezúčastněné) Doufám, že neměla šest dioptrií...to by byla mizérie v té škole

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 19:06

DrowRanger krásne meno, nikoho s takým menom veru nepoznám. Ja už som to tu písala, že u nás na sídlisku, keď nejakého chlapca oslovím Šimon, je asi 90 % šanca, že sa trafím :-)

A inak teraz som bola celkom prekvapená, že niekto na ihrisku kričal na Alicu, a nebolo to na tú moju (nebolo to teda v našom meste). A keby som mala niekedy druhé dieťa, dievča by som chcela Annu a syna Gabriela, to je moje vysnívané meno dlhé roky, ale teraz rozmýšľam aj nad tým Arturom, hodil by sa k Alici :-)