Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 15:50

Dnes jsem se ve školce dozvěděla, že Ríša málo jí, spíš skoro vůbec nejí, a tento týden ještě ani jednou na zahradě neutekl

Offline continuity
Avatar
33580 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 15:56

pilgrim froolish me ten paralen radila naše rodinná lékařka. Má atestace i z urgentní medicína a obecně se hodně vzdělává. 

Právě dcera mela dost bouřlivou reakci na druhou dávku ( ale nevědomky jsme očkovali do začínající střevní virózy). Za dva dny bylo vše ok. Prý je na to Bexero obecne větší reakce, ale nemoc je to tak strašná, že není důvod kvůli tomu neockovat. 

Online žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 15:58

Pinot Noir já dnes vyzvedávala chlapečka s ubrečeným obličejem, měli fazolky na smetaně. Nedivím se, to bych brečela taky (školkové jídelní trauma, paní učitelka je do mě narvala a nedopadlo to hezky) 

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 16:00

žluťásek Oni ho to nutili snist?

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 16:07

Sairon dočítám za dlouho.. Na potící nožky je super vlněná vložka do zimních bot (akorát ty pak musejí být dost velké, tak asi o číslo větší). Ale vložku vyndáš, vysušíš, nesmrdí. A když je mokrá, tak tolik nestudí. Kupovala jsem klidně ty dospělé a stříhala na potřebnou velikost, ale musí to být ta, která nemá ze spodu alobal, ale je to prostě jen vrstva zplstěné vlny...

Online žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 16:11

ziginka hele nevím, trochu ty děti nutěj ochutnat aspoň jednu lžičku. Já doma nabízím, zkouším, ale nenutím nic, co vidím že fakt nechce. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 17:47

Pinot Noir žluťásek 

To je smutný. Já měla možnost vidět a ochutnat ze dvou školek a byl to hrozný rozdíl. Úplně se bojím přechodu do školy, kde děti najedou na závodní jídelnu

Online Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 17:52

dynda no on by nejedl ani z nejlepší kuchyně na světě, mě to vůbec nepřekvapuje. Spíš ta učitelčina radost, že tento týden ještě neutekl, mě trochu znejistila

Online žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 18:19

dynda v naší školce prej vařej skvěle. Jedl tam i jídla, kterých se doma ani nedotkne. Nevím jak to bylo, třeba mu jen nabídli a on se rozbrecel že to nechce. Ale vyzvedávala jsem dítě s flekatýma tvářičkama a holčičky u dveří mi hned hlásily, že plakal

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 19:06

Šmarjá, dočítavam dozadu a vyvstal mi v pamäti obrázok, ako som malého len na sekundu pustila v hlbokom kočíku stojacom na vyvýšenom schode pri východe z domu, presne na tú jednu sekundu, aby som chytila do rúk popruhy a pripútala ho a jemu sa za tú jedinú sekundu podarilo náhle vstať a prepadnúť predkom dolu hlavou na zámkovú dlažbu.

Ešte dnes mi behajú zimomriavky, keď si na to spomeniem.

A vďaka Bohu za tú milú neurologičku, keď som ho okamžite letela dať vyšetriť, ktorá ma ubezpečovala, že takých parašutistov tam majú pravidelne.

Takže, ak si niekto robí čiarky, za mňa certifikované "kšíry" (certifikované podľa mňa musia byť otestované aj na to, aby sa v tom dieťa nejako v spánku nezamotalo) rozhodne áno!

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 21:45

Pavlena 711990 díky za tip na tu vlnu, dá se to využít i teď, kdy je ještě relativně teplo,nebo ji ty nohy spíš přehřeju?

Pinot Noir máš z toho Kukalda vyzkoušené i nějaké softshelky, jestli jsou taky tak super úzké? 

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 22:03

Sairon prave ze se da uzit i v lete! 

Online Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 23:07

Sairon pravidelně kupuju tyhle, právě mám na cestě už snad čtvrtou velikost:

https://www.kukadloo.cz/softshellove-kalhoty-6#detail-anchor-description

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 07:15
Reakce na Potrefenáhusa:

Jos Však to stačí 

(já se teda pořád podivuju těm nabaleným miminum, jako vim, ze novorozenec nemá termoregulaci, ale když je venku 30, tak mi přijde přehnaný mít mimino v kočárku v čepici, mikině, pod tlustou dekou a ještě prikrytej kočár latkovym deklem - viděno teď v létě mnohokrát)

ty jo, ja som mávala novorodeňa cez leto len v body s krátkym rukávom, ponožkách a prikrytú látkovou plienkou. Ale je pravda, že moja sa narodila do šialenej vlny horúčav trvajúcej snáď štyri týždne.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 07:23

Sairon jako já to používala spíš na zimu, protože moje dcera má široký chodidla, takže do jarních a podzimních bot by se vlněná vložka nevlezla.. ale ponožky má tenký vlněný skoro celoročně.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 07:37

betsey presne toto som videla aj ja. s tymi zenskymi sme na seba kukali komu sibe viac. oni decko uplne zabalene a to moje na lahko ako popisujes ty. dokonca som ho ani neprikryvala a latkovou plienkou len tienila zo striesky na madlo

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 08:08

Prosím nevíte, jaká dětská velikost odpovídá dámské XS? Resp. dcera má dětskou velikost cca 164 a nevím, zda jí můžu koupit XS, zda to je srovnatelné? Uvedené míry u zboží mi toho moc neřekly.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 08:23

nonemy záleží na značce, ale občas kupuju dětské velikosti 164 nebo 170 na sebe a místy je to dostatečně dlouhé, ale široké (HM) a občas totálně malé (Zara) a občas to sedí (Benetton). Dcera má 158 a myslím, že minimálně vršky už jí začnu kupovat dospělé, pokud se snesou trochu "oversize". 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 08:29

Pavlena tak jestli to kupuješ na sebe, tak by to mohlo tak nějak odpovídat. je to vršek (bunda), takže trochu oversize by asi nevadilo. Děkuji.

Offline tina
Avatar
5859 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 08:29

Pinot Noir pořád si říkám, sakra, neklikej na ty odkazy, když nic nepotřebuješ Ti pěkně děkuju