Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Malenge
Avatar
4266 příspěvků moje polička 23. února 2020 09:18

Pinot Noir tak Punisher s miminem, to bych teda taky nedala  jako zjišťuji, že my dvě ty kluky máme fakt naklonované. Malej má teď období, kdy ho uspím a za 30-40 minut řev. Někdy se mi ho podaří v rozumném čase uspat znova, ovšem velmi často to dopadá jako u vás. Tj. já večeřím a muž chystá netflix, do čehož naprosto nadšené mimino piští radostí a rozhazuje po obýváku už uklizené lego, a nemůže uvěřit svému štěstí, že má volné pole působnosti! Do toho se starší po pár měsících rozhodl nastěhovat zpátky do ložnice s to mě teda dere neskutečně  Moje životní mantra je: je to jen období, přejde to.

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 23. února 2020 11:37

Malenge

Starší se přesunuje do ložnice každou noc, po půlnoci, moc si s tím nevím rady. V pět se totiž budí na jídlo mimino a ještě bych ho pak u sebe v posteli uspala, ale staršího to vždycky probudí a začne otravovat, takže už nespíme nikdo. Takže nejmíň do jedenácti, spíš do půl dvanácté tu řádí mladší, takže mně na spánek zbývá pět hodin, jednou přerušené krmením a jednou tím přesunem staršího, protože ten u toho řve.

Offline Malenge
Avatar
4266 příspěvků moje polička 23. února 2020 12:39

Pinot Noir

nejhorší je, že jsem mu ty přesuny v září rozmluvila a to bylo TAK super, tudíž teď vím přesně, o co přicházím, a štve mě to pekelně, nevím, proč zase najednou začal. Chjo, fakt! Samozřejmě se navzájem budí a ještě navíc vedou bitku o maminku, aneb vyhrává ten, kdo mi na hlavu dokáže umístit větší část svého těla

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 23. února 2020 13:53

Mě jednou vyklopila ze saní tehdy desetiletá teta ;-) Zapásala mě do saní vsedě (jak měly takovou tu ohrádku), provaz od sáněk si zavěsila kolem pasu a utíkala... bohužel si asi 50 metrů nevšimla, že se sáňky i se mnou otočily nabok a já dřu obličejem o zem ;-)

Pak mě řvoucí s trochu odřenou tváří vracela našim a bála se to přiznat, tak zarytě tvrdila, že "to už tak měla, když jste mi ji dávali" :D :D

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 23. února 2020 13:59
Reakce na Malenge:

vedou bitku o maminku, aneb vyhrává ten, kdo mi na hlavu dokáže umístit větší část svého těla

​Tak to je přesný

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 23. února 2020 19:18

Jdu si sem opet pro nejake tipy: tentokrat na detskou knizku, ovsem pozadavek je "aby byla srandovni" .

Takze vtipna knizka pro kluka, 4,5 roku? Mel by to byt asi dost jednoduchy humor, treba takove Lichozrouty jeste moc nepobira. 

Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 23. února 2020 20:00

Gatita kosprd a telecí znáš? Je o dost ulítlý, ale požadavek splní :) 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 23. února 2020 20:00
Reakce na continuity:

Hm, tak my už jsme ve stavu, že některé věci se nedají koukat, když jsou děti večer doma. Oni večer dlouho couraji, dveře na obýváku jsou presklene a je to dost nevyspytatelné. 

​do tohoto stavu jsme se dostali taky a skoro mi prislo lepsi obdobi uspavani batolat, kdy jsme pak meli klid. Minuly tyden jsme se koukali na film v desetiminutovkach.  

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 23. února 2020 20:03
Reakce na OliveOyl:

Já jednou ztratila dítě ze saní, všimla jsem si asi za půl kilometru

​Docitam zpetne, ale u nas se traduje historka, jak me coby batole nasi vezli na sanich prikurtovanou ve fusaku v takovem operatku, co se na ty sane nasazovalo. A sane tahli za sebou a nevsimli si, ze se prevratily a ja jedu cenichem v zaveji. Ale snad jen par metru, nez jsem se mohla nadechnout a zacit rvat.

A druha, kdyz si me pousteli z kopecka na stridacku, jeden stal nahore a posilal a druhej dole chytal. Nevim, ktery byl ten odesilatel na jizdu, ktera skoncila v topolu u cesty, a ktery zklamal jako chytac

A s kocarem jsem se prevrhla na betonovy schodek, kdyz me matka nechala pred obchodem a ja se prevazila.

Takze je videt, ze deti peci rodicu vetsinou prezijou

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 23. února 2020 20:06

Jak jsem tu psala o planovanem vikendovem hlidani mrnete, tak to probehlo v pohode. Jen se chlapecek zacina docela vztekat, zatim se mi teda povedlo mu to nejak rozmluvit, ale asi bude hur.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 23. února 2020 20:14

Kokoska mamka taky tento víkend poprvé hlídala 18m dceru a dobrý.  Když jsme odcházeli my,tak jsem si pusu na rozloučenou musela vyškemrat,jinak by si toho asi ani nevšimla zato odchod babičky pak byl s řevem  

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 23. února 2020 20:15
Reakce na žluťásek:

Gatita kosprd a telecí znáš? Je o dost ulítlý, ale požadavek splní :) 

​mozna tu o tom nekdo uz psal, ale jeste jsme to necetli. Diky! 

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 23. února 2020 23:01

Sairon u nás to se řevem nebylo, jen koukal, kam jako jdu, že by šel taky :) Hlídala jsem od pátku poledne,  v pátek ani v sobotu po rodičích ani nevzdechl. Dneska už při nějakém hluku z chodby říkal máma, máma! Ale nebrečel, z toho jsem měla trochu strach.

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 24. února 2020 10:01

Kokoska No vida, jak se to osvědčilo. Teď můžeš hlídat každý víkend...

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 24. února 2020 10:03

Mohučanka Díky za tip na ponožky z Lindexu! Jsou boží

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 24. února 2020 10:04

Pinot Noir Tak ty jsou!!

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 24. února 2020 14:07

Pinot Noir uz planujem neco dalsiho, neboj :)  A hele, co jsem dostala za hlidani

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 24. února 2020 14:33

Kokoska Hmmm, pěkné! Pinot z Kounic

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 24. února 2020 15:40

Nemuzu si vzpomenout ale nedoporucoval jste nekdo knihu Montessori batole? Nemate to v originale? Ja to koupila v cestine, ale je to tak zprasenej preklad ze pochybuju jestli se tam vubec doctu totez...

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:38

Gatita Pohádky Miloše Macourka jsou vtipný :)

všechny ty historky o vypadnutí ze saní jsou super

nám jednou syn na sjezdovce po skončení lyžování nabral na bobech dost velkou rychlost, projel spodem několik plůtků a od te doby ho bobování vůbec neláká ;)