Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 17:26

Karja Gratuluji k přírustku do rodiny a přeji hodně zdraví.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 17:30

Karja no kamaradi, co ted maji cerstve dite, to udelali tak, ze si spocitali, aby jim oboum zbyla stejna castka na osobni utratu, zbytek posilaji na spolecnej ucet.

To mi prijde nejspravedlivejsi...

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 17:43

Lilly_Ku mne taky

Online 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 17:49

Karja jezis no uplna ja! Mela jsem i aplikaci, ze si to budu psat....sem to vydrzela tejden.

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 17:54

Lilly_Ku Mne taky, jenze moje a sambova osobni utrata se lisi tak o jednu nulu:-D. Ale budeme to muset nejak vyresit, zvlast se dvema jsou ty naklady jeste vyssi. On je jako partner v pohode a tak,  jen mne se proste tyhle veci tak spatne resi, jak teoreticky tj doma u stolu zavest rozhovor, tak pak prakticky no;-). Vzdycky se nejak zabejcim a jsem z toho ve stresu, ze si pripadam jak v podradne roli, proste blazen 

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 17:54

711990 Ja sesit! Pak se mi ze sebe udelalo blbe a zrusila jsem to:-D

Offline Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:12

Karja Tak finanční uspořádání máme úplně stejné

Akorát jsme manželé, takže předpokládám, že ačkoliv nad úsporami vládne muž, jsou i moje ;)

Offline dynda
Avatar
7250 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:13

betsey 

TVL, tohle je hodně zvláštní model "soužití". A ty všechno platíš z rodičáku? Vlastně ani nevím, jak je to s RP na Slovensku.

Offline dynda
Avatar
7250 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:19
Reakce na Candance:

betsey

Trvala bych na prerozdeleni - jsi jeho zena a jsi doma s jeho deckem. Tat at se stara i o nej nebo at ti plati za peci o nej. (Nadsazka) pro tebe by se rozvodem fakt skoro nic nezmenilo.Mne dava manzel penez kolik chci, jen je vetsina pece  na mne.

Kolegyne to mela jako ty - meli v lednicce 2 masla, 2 mleka....vse na pul. Kdyz jeli na dovolenou, on ji pujcil a ona mu to z rodicaku rok vracela a dalsi rok ji nepujcil a jel sam s dcerou. No uz spolu nejsou.

 

​Mně se ani nechce věřit, že se taková chorobná krkavost nepozna dřív, než si s někým pořídím dítě. Do toho bych fakt nešla. Jednou jsem chodila s držgrešlí, ale nemělo to dlouhého trvání, mi přišlo, že to nemám zapotřebí, chlap, kterej si nechá do koruny vysázet půlku za večeři apod.

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:20

betsey Tak to je mi lito, hlavne at se to brzy vyresi, at uz to znamena cokoli.

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:21

dynda nevim, musim na se zeptat ale tam toho bylo vic

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:22
Reakce na betsey:

Candance veľmi ti rozumiem, aj tomu, prečo o rozvode uvažuješ. U nás to momentálne vyzerá nasledovne: ja platím polovicu všetkých výdavkov za byt a manželovi nenakupujem, nevarím a neperiem. Takže sa starám o seba a o malú a on sa stará o seba. Tak to chcel on. A samozrejme, že je spokojný, pretože teraz sa chodí stravovať k rodičom, nabalia mu aj na doma a nemusí vôbec nič. Inak všetky ostatné domáce práce mám stále robiť ja. 

​Nepřemýšlela bych ani minutu a ukončila bych to, strašný!!!

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:23

betsey a jak jsi s manzelovymi rodici vychazela pred svatbou a pred dcerou?

Nemohla bys na nejaky cas nekam odjet i s dcerou? Treba jen k rodicum. A nechat mu dceru a odejit na vikend k nekomu asi nevyresi nic, ze? Predpokladam, ze by mu pomohli rodice

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:29
Reakce na Candance:

Potrefenáhusa jenze i tady se objevilo par nazoru, ze ma jit vse na pul, ze uz neni povinen nic zene platit a pomahat. Ona na tu dovolenou nemela, tak ji pujcil. Ja osobne bych to nesnesla.

​Takhle to tady podle mě nepadlo, na straně druhé si teda nemyslím, že modelově žena na mateřský má právo disponovat a rozhodovat o polovině úspor z manželova výdělku, byť de iure tedy má.

Offline letfenixa
Avatar
7965 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:35

betseyveľmi ma mrzí tvoje trápenie, ale toto nie je manželstvo, len vztah bez výhod

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:36

Mutziputzi jasne doslovne to tak asi nebylo 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:42

Candance To asi tak vyznělo z reakcí na zdejší tradiční proklamace jak manželé a otcové všechno MUSÍ a MUSÍ a MUSÍ, já jsem na slovo muset alergická, tak se mi asi ježily chlupy

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:54

Mutziputzi ja myslim, ze od tebe to nebylo ale ja uz nevim

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 18:58

My jedem na procenta podle prijmu, tedy momentalne asi 35% vseho platim ja, zbytek muz. Az budu mit vetsi prijem, upravi se to. Pocita to ale muz, verim mu. 

Online Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 19:17

Fu to sú strasne pribehy. Jeden z mnohých dovodov preco som sa po dlhých rokoch rozisla s byvalym bolo aj toto pocitanie co kolko a kto kolko. A pritom som 99 percent veci platila ja ale na materskej by sa to otocilo. My sme v rodine neboli zvyknuti vracat kazde euro, raz platil ten, raz onen, vzdy sa to nejako vyrovnalo (ale je mi jasné, ze podmienka tohoto je nemusiet pocitat kazdu korunu). Som rada, ze mam terajsieho samba a aj ked nie sme zobrati, davame to bez nejakeho prepocitavania. Zatial byvame v mojom byte, pocas rodicaku sme sa dohodli kolko mi bude posielat aby som vsetko vyplatila plus mala aj na nakupy, ktore vacsinou robim ja a aby mi ostalo aj nieco pre seba. A ked mi niekedy nestacilo, tak mi sam ponukol, ze mi posle alebo da. A ked idem s kamoskami na vino alebo na nejaky nakup, tak sa vzdy opyta, ci nepotrebujem peniaze ( nepotrebujem, ale je to od neho mile). Aj jednu zo svojich kariet mi dal, ale používam ju len v nudzi a vyhradne na veci pre domacnost a deti. Ale obcas tak rozmyslam, ze ako lahko by sa nechal vyuzit keby som bola  nejaka vypocitava mamonarka