Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. května 2019 20:53

Ja si tu odložím. Ako som včera písala, že syn spí lepšie, tak zas prišla tá jedna noc, kedy bol hore X krát, teraz je nahovno aj to, že ho neviem ukľudniť tak ako predtým ani na rukách, ani kojením. Ja mám ako bonus z toho jeho nespatia rozhasený môj spánkový režim, čiže zaspávam najskôr okolo 1:30/2:30, kedy sa už syn budí niekoľko ráz za hodinu až do cca 5:45, kedy je väčšinou už nadobro hore. Navyše uspať ho večer/cez deň viem len ja, muž to skúšal a nedokáže to, syn mu na rukách jačí, ako keby ho dral z kože. Spávam s prižmúrenými oboma očami v noci možno necelé 2,5 hodiny, muž sa ma snaží nechať aspoň ráno pospať od 06:00 do 08:30, potom treba uspávať syna na doobedný spánok. Som nonstop podráždená, štekám na muža, som nepríjemná na rodinu aj na psa, nevládzem chodiť ani cvičiť, čo moje nespatie ešte zhoršuje. Cez deň už potom spať nechcem, aby som som v noci zaspala aspoň do tej 2:30. A vlastne poslednú dobu ani cez deň spať nestíham, lebo muž má teraz viac roboty a ja mávam syna viac menej sama a v čase kedy spí potrebujem doma porobiť aspoň základné veci ako dať oprať alebo umyť riad, prípadne nám aspoň navariť, čo sa popri tom ako sa syn začal stavať a pokúša sa chodiť, prípadne mi asistovať stáva úlohami pomaly na pol dňa. Moja robota musela ísť bokom, čo v budúcnosti bude zas finančný problém. Ako bonus mi ešte tak vypadali vlasy, že už ani krátky strih to nespraví, vidno mi normálne lysiny po celej hlave.

Ja proste už neviem...fakt neviem čo mám viac urobiť pre to, aby syn spal. Riešenia spánkovej poradkyne sú na mňa dosť radikálne, vyžadujú si, aby som aspoň 7 dní v noci zvládla fakt hysterické dieťa, ktoré mi bude revať od cca 1:30 s prestávkami na rukách, posúvanie kojenia aby sa prestal v noci budiť vôbec nezvládam, lebo v noci tým pádom skončím s uvrešťaným, hladným deckom, ktoré sa mi na rukách mrská ako ryba, nenechá sa položiť, v postieľke sa zadúša od plaču a ukľudní ho len a len to kojenie a ja teraz nemám vôľu a ani energiu to kojenie posúvať, lebo sa bojím že to nezvládnem a na syna budem hnusná. Muž mi kvôli tomu, že ho syn pri ukľudňovaní odmieta, pomôcť nemôže a fakt ho nechcem budiť keď viem, že na druhý deň má robotu a musí k tomu aj odšoférovať 300-500km denne... A vôbec mi nepomáha to, že syn ťažko prežíva akékoľvek zmeny v režime, aj tá včerajšia noc je podľa mňa výsledok toho, že sme boli von doobeda miesto poobede. Zajtra majú prísť svokrovci, v sobotu moji rodičia a ja mám normálne záchvaty paniky a úzkosti z toho, že si musím vybrať medzi tým, či budem ticho a nechám ich so synom sa vyblbnúť ale ja si to potom odseriem v noci, alebo či ich mám prosiť tak ako 1000x predtým, aby syna skôr len pozorovali a nesnažili sa s ním hrať. Fakt netuším, či je syn tak náročné bábätko, alebo som ja taká neschopná matka, ale teda...myslím, že asi skôr ja som neschopná matka, keď nie som schopná zvládnuť ani to, aby syn nejak normálne spal a neviem zistiť, čo mu ten dobrý spánok zabezpečí...

Ospravedlňujem sa všetkým za siahodlhý príspevok...

Ešte teda ako bonus syn posledné dni zas nechce cez deň jesť ani sa cez deň kojiť (dnes odmietal kojenie od rána až do cca 14:00...), snažím sa do neho cez deň dostať čo najviac jedla, ak by náhodou bol v noci hladný, ale fakt už neviem ako...

Online Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:08

Gatita Jo, tak dneska jsem vytahla bonbony jako manipulacni prostredek. Tehotna, blijici a uplnou nahodou jsem vyfasla pet deti na cele odpoledne (udelala jsem to tak, ze jsem se trema pred zbylejma dvema zamkla, docela to fungovalo, to dobejvani je fakt zabavilo na dlouho). Pak mel ovsem nastat presun, tak jsem vytahla z tasky zizaly a rikam, kdo me bude poslouchat a pekne pujde,dostane doma zizalu, kdo nebude, nedostane. Nacez jeden odpovedel :,,tak to me vubec nezajima,,. Samozrejme zlobili jak draci, vecer jeden ochazi a rika ,,joo a ted si jdu pro tu zizalu, kde je? ,, Karjooo, dej sem tu zizalu, sem byl hodnej,,. Tak nic no, priste zkusim mozna penize?

Online Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:13

DrowRanger Co zacit tim, ze odmitnes.ty navstevy? Snaz se udelat pro sebe co mozna nejvic ve vecech, ktety muzes ovlivnit, kdyz ti to  nevyhovuje a myslis, ze to bude lepsi, tak to odsun. To je tak jediny, co ti muzu poradit. To spani je desivh, skoda, ze nemuzes spat pred pulnoci. Myslis, ze je to treba tim, ze vis, co te v noci ceka, tak nemuzes spat?

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:22

DrowRangerčo sa týka jedla, moja tiež vôbec nechcela jesť a vypľúvala jedlo, ale zistila som, že to bude asi preto, že nechce kašičky. Tak jej už nič nemixujem, včera mala zemiaky s tekvicou a rybu na pare na malé kúsky a dnes cestoviny s cuketou posypané syrom a jedla ako divá. Ale teda kojenie vôbec neodmieta, takže fakt neviem,  či tvoj malý má problém s konzistenciou jedla.

K ostatnému sa vyjadriť neviem, len môžem potľapkať a držím palce, nech sa upraví spánok aj synovi aj tebe. Bude lepšie, vydrž

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:26

DrowRanger Prosim te, v prve rade zapomen na to, ze jsi nechopna matka. Je to mazec, co zazivac, naopak te obdivuju, ze to porad davas, ja uz bych dite byla schopna zastlat do perinace.

Pokud vis, ze ho rozhodi navstevy, tak to proste odvolej. Ja docela nechapu, ze i kdyz jim dokola vysvetlujes, co maji a nemaji delat, ze to nerespektujou. Ty ses ve stresu uz ted, to je proste cele spatne.

Kdyz ho v noci uklidni jen to kojeni, tak prosimte nic nevymyslej, sama vidis, ze je to docela k nicemu. Jak to mas s tim spanim ve spolecne posteli? Usnes u kojeni? Syn usne u kojeni?

Online Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:27

betsey Jaky davas syr? Moje mala (ale ona je vetsi) uz ma zajem o bezna jidla, ale problem je, ze ja neumim uvarit skoro nic, aby to chutnalo oboum:-D. Navic se mi z hodne veci pri vareni navaluje. Jinak s kasemi souhlasim, taky je odmita a neji kupovane sklenicky.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:29

Karja ja už neviem, ja som od prírody sova, vždy mi vyhovovalo viac robiť večer než ráno a na skorší režim som sa preprogramovávala veľmi ťažko, teraz to nejde vôbec kvôli tomu, že ja jednoducho nemám pevný harmonogram dňa, všetko podriaďujem synovi, ktorý sa budí ako mu príde. Občas sa večer pristihnem pri tom, že si ľahnem okolo 22:30/23:00 do postele a poviem si, že načo, veď aj tak o hodinu až dve zas vstávam a ťahám nočnú... Návštevy odkladať nechcem, lebo vidím, že synovi to prospieva, je menej bojazlivý, minule keď tu boli svokrovci, tak sa 2,5 hodiny tak strašne tešil a divel, že si ani nevšimol, že ja a muž pri ňom nie sme, len tie noci potom sú úplne horovové (čo mi ako bonus nikto okrem muža neverí). A popravde, pre syna sú starí rodičia nový stimul, my s mužom sme už obkukaní, oni sa s ním zas bavia a rozprávajú inak. A fakt už má 9 mesiacov, proste nemôžem ho držať stranou večne, musia si s ním aj oni budovať dáku väzbu, lebo to nadobro poškodí rodinné vzťahy. 

Aktuálne zbieram odvahu začať spať v inej izbe ako syn, lebo mám pociť, že niektoré zobudenia sú spôsobené tým, že ho v ľahšej fáze spánku preberie moje obracanie sa na posteli/zvuky alebo svetlo čítačky, len čakám kým prídu nové matrace, aby som si v prípade potreby mohla ľahnúť aj u syna v izbičke.

Ja viem, že raz spávať začne a že aj život sa postupne vráti do normálu, ale toto mi už príde ako forma mučenia (v minulom živote som musela byť minimálne Hiler...), neviem si predstaviť v tomto režime fungovať ešte ďalšie trebárs 2 roky...

Online Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:34

DrowRanger Ja te fakt lituju, ja uz bych asi nebyla mezi zivymi, jsi dobra., jen bych si sla lehnout o tech 11, kdyz ti to vyjde na dve hodiny spani, tak to bude dobry, treba ti to pomuze. I kdyz vim, ze probirat se po jedne hodine spani je to nejhorsi mozne. Ale ty vis nejlip co a proc delas, tak jen vydrz!

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:35

DrowRanger Napadá mne, co zkusit na malého nějakou alternativní metodu? Homeopatii, kraniosakralni terapii, Bachovy esence? Bachovky alespoň pro Vás? A hlavně využít každé chvíle pro odpočinek. Čert vem špinavé nádobí a nepořádek.

Držím palce 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:37

betsey konzistenciu jedla som už zmenila, kaše chce už len obilné a jogurt s ovocím, inak už tiež dávam kúsky, lenže on sa lakomí len na to, čo mám na tanieri ja a nechce jesť zeleninu, týchto pár dní teda kríva všetko jedlo, vrátane kaší (dúfam, že to budú zuby, lebo inak ma porazí).

S tým kojením je problém, že čím častejšie ja v noci kojím, tým viac on odmieta cez deň jesť a tým viac je v noci hore. Navyše ja už asi ani nemám toľko mlieka, aby som pokryla 5-6 nočných kojení. On sa teda väčšinou ukľudní pri kojení, prestane plakať, ale trebás je potom 2 hodiny hore a chce sa hrať, už je príliš pohyblivý na to, aby som ho nechala sa okolo mňa motať v posteli, v postieľke nebude a hrať sa s ním v obývačke uprostred noci odmietam kvôli tomu, že on by si bol schopný prevrátiť deň s nocou a to by som si už asi fakt hodila. A ako bonus, poslednú dobu už nie vždy to kojenie ho ukľudní, včera napríklad sa v noci kojiť odmietal, dnes od rána od 4:00 tiež až do 14:00, ale to odmietal aj ostatnú stravu. Ja aktuálne fakt neviem nájsť východisko, do postele ho prekladať veľmi nechcem, lebo konečne máme pokrok v tom, že zaspáv v postieľke, nadránom, kedy sa budí je hore nezávisle od toho, či je v postieľke alebo pri mne (je síce pravda, že pri mne spí trošku kľudnejšie, ale nie o moc).

Proste ja fakt neviem, ako mám pristupovať k obsluhe môjho syna. Neverila by som, že to poviem, ale bolo to ľahšie toho prvého pol roka ako teraz. a vôbec mi na nálade nepridáva to, že s ním nie som schpná nikam ísť, lebo v kočíku mi nechce vydržať dlhšie ako hodinu, chodiť nevie a mne už z nosenia (teraz alena rukách) odchádza chrbát.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:37

Karja no veď aj moja má záujem o bežné jedlá, preto mi napadlo, že skúsim to mixovanie odpískať. Vždy keď jem, mám ju pri stoličke ako psíka a dožaduje sa jedla. A mozarellu som jej dala. Dnes to bolo fajn, lebo prvýkrát som robila jeden obed jej aj mne, len som pre ňu odobrala neosolené a ja si potom dosolila. Dokonca aj polievku sme mali jednu. Na jemnom strúhadle som postrúhala mrkvu a kaleráb, udusila, posypala drvenou rascou, zaliala vodou a pridala pšeno. Chutilo to aj jej aj mne. Len neviem, ako by som do nej dostala mäso, to jej budem musieť len pomlieť asi. 

A viem si predstaviť, že teraz je pre teba varenie strašné. Pamätám si obdobie, keď mi všetko strašne smrdelo a živila som sa len surovou mrkvou a bielymi rožkami s maslom a horčicou :-)

Offline 4n4
Avatar
245 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:38

DrowRanger Hele, to je strašný i to jen číst.

Možná to pro tebe je moc velká "duchařina", ale mě kdysi (měla jsem nespavé mimino, nemohla vůbec usnout a byla na rodinu hnusná) pomohla kineziologie. To, že jsem se pak uklidnila tak, že jsem do měsíce otěhotněla, je věc jiná.

Online continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:39

DrowRanger presla som si tym tiez, fakt ta lutujem. dva roky to trvat urcite nebude. Ale pokial uz fakt nevladzes, natvrdo by som ho v noci odstavila. Vsetky kojenia a zo dna na den, ziadne postupne posuvanie nepomoze. Od hladu za tych par noci neumrie a zacne ti lepsie jest cez den. 

Zrovna som sa bavila s pribuznou, pediatrom, ze uz devatmesacne dieta dokaze pekne zamavat celou rodinou. Povedala by som, ze ste vzorovy pripad. ( o to nic, aj my sme boli). Ked sa vzpiera u muza, ale cez den je s nim v pohode,  je to ono. Normalne sa na tri noci vystahuj a nechaj ho nech to vyriesi. Ale fakt je nutna absolutna doslednost. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:45

DrowRangerno môžu to byť aj zuby, myslím že u mojej to vyzeralo dosť podobne. Teraz máme dobré spánkové obdobie, budí sa každé 2,5 alebo aj 3 hodiny, ale k ránu sa tiež budí častejšie. Budí sa o piatej a potom aj o šiestej, a vydrží spať tak do 6:30-6:45

Vieš čo, ja byť tebou, fakt teraz zarazím návštevy a basta. Ono sa to zasa ukľudní, a starí rodičia to snáď týždeň bez vnuka vydržia, teraz je to najlepšie pre teba aj pre neho, a predpokladám, že im záleží na tom, aby ste sa vy dvaja mali dobre. Ešte mi napadlo, nechceš skúsiť viburcol dať malému?

Online continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:45

DrowRanger pokial ho zaujima, co mas na tanieri ty, tak navar nieco vhodne a jedzte z jedneho taniera. Na perfektne stolovanie je este dost casu.

Do kocika ho normalne nastrkaj a neber si ziadne nositko. Vezmi si deku, ide jar, vypustit ho mozes aj na trave, ked bude chciet. A potom sa normalne v kociku vrat. Ja by som povedala, ze s vami fakt strasne cvici, uz fakt nie je taky malicky,  nemusite mu robit vo vsetkom po voli. 

Offline Mohučanka
Avatar
6409 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:46

continuity mně ještě napadla flaška. Teda nutrilon nebo tak, ne rum pro DrowRanger . Aby se o miminko dokázal postarat i někdo jiný. Já už bych byla dávno v blázinci, fakt že jo.

Online continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:50

Mohučanka uz je dost velky, v noci jist nepotrebuje, dala bych maximalne vodu. 

Ja si to vsechno prozila, vcetne te silene nespavosti. Fakt jsem.cekala, kdy se nekde slozim. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:50

Karja ja si ľahnem ale zaspím okolo 1:30, odskúšané, chodím tak spať posledné hádam 2 týždne a nič (predtým som chodila o 23:30, posunula som to na skôr, že či náhodou).

betsey neviem, či si nespomínala, že si vegetarián? ale syn úplne miluje boloňské špagety a naje sa aj hovädzieho mäsa popri cestovinách a mrkve. Robbím teda zrýchlenú verziu, ale má to u neho úspech.

4n4 katkas ja bohužiaľ na tieto alternatívne veci neverím, to je asi základný kameň úrazu, kedy to nemá veľmi zmysel skúšať. 

continuity ešte odskúšam do piatku postupný odstav podľa rád poradkyne, ak to nebudem zvládať, v piatok pošlem muža spať k synovi a ja beriem štuple a pôjdem na gauč. Ale ja som v tomto strašne mäkká, viem, že je to asi v tomto prípade chyba, ale som na ten synov plač úplne precitlivená. A inak dnes som si všimla, že na mužovi si úplne vynucuje veci plačom a vymýšľa pri ňom, pri mne si to až nedovolí (aj keď dnes teda skúšal mrnčaním, či mu nedám na jedenie niečo, čo ešte nemôže). Len v noci ten plač je úplne iný, vrátane prehýbania sa do luku, hádzania sa a ja to už v rámci únavy a vyčerpania nezvládam...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:54

DrowRanger 

Hrůza děs. Hele, to dítě je už ale dost velký na takový vyvádění... ta spánková poradkyně asi ví, o čem mluví - to jest snažila bych se její pokyny spíš dodržet (jakkoliv obtížný). Když mu pořád vyhovuješ, jsi sama proti sobě... nevyspíš se nikdy a jednou prostě padneš, a kdo se pak o kluka postará?

Tohle není samo sebou, přece dítě - zvlášť po nějakým akčním dni/odpoledni normálně spí jako zabitý (a ne že ho vzbudí když se pohneš nebo zavrže postel ). Já už bych obíhala doktory... Jako jestli se mu nechce spát, pro mě za mě ať nespí (může to za normální situace dospat jindy), ale ať neřve -  provřískat celou noc v tomhle věku není dobrý ani pro tebe, ani pro něj. Nebude třeba hypersenzitivní nebo tak podobně?

Online continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:56

DrowRanger u nas bol ten postupny odstav uplne na dve veci, nie ze to nefungovalo, este to celu situaciu dostbrutalne zhorsilo. A potom mi prave laktacna poradkyna poradila ten razantny odstav a to bolo normalne ako zazrak, uz druha noc bola lepsia a tretiu alebo stvrtu spala celu. Ale tiez mi povedala, aby som tam nechala pauzu od toho postupneho posuvania, aby sme sa vsetci ukludnili. 

Takze by som do piatku robila, co synovi vyhovuje, nabrala sily a cez vikend sa do toho oprela.