VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline Marbuša
Avatar
947 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 07:30

continuity Anema Garfie Hele já mám taky strach z chybějících zásob. Když jsme třeba jeli na dovolenou nebo jedeme jen na výlet, musím s sebou mít svačinu, kdybychom se třeba zdrželi nebo někde zabloudili... Moje teorie je, že to mám od té doby, co jsem na mateřské (to je 30 let) četla Sever proti jihu a jak tam hladověli a Scarlett se o všechny starala a myslím, že v té knize tak uvažovala, že to už nikdy nesmí dopustit, ten hlad Ale možná je to blbost a jsem jen věčně nenažraná a vymlouvám to na to!

Offline stes
Avatar
7342 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 08:02

Leny já přemýšlím,jestli je fakt spokojená...vždyť to je stále horší a horší,díky upravam

Offline Tabea
Avatar
4671 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 09:49

Marbuša nejsi nenažraná, jsi prepper.

Offline Marbuša
Avatar
947 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 12:53
Reakce na Tabea:

Marbuša nejsi nenažraná, jsi prepper.

No jako prepper bych měla kromě sušenek koupit i nějaký balený vody a lančmít

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 12:58

Marbušasušenky jako dlouhodobé zásoby fakticky nemůžou fungovat. vodu mám ve skříňce na balkoně kvůli několika výpadkům za poslední rok, ale díky za připomenutí, bylo by fajn to zas obměnit. 

Offline Marbuša
Avatar
947 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:05

Hele ale jednoho preppera znám (bývalý kolega). Měl ve sklepě všechny tyhle důležitý věci (ještě před covidem) a průběžně prý spotřebovával, když se blížila doba spotřeby a doplňoval. Druhý známý si nedělal zásoby, ale zase si koupil automatické hodinky (nevím, proč by v době nějakýho průseru potřeboval vědět, kolik je hodin!) a hledal pozemek se zdrojem vody a že si pořídí kuš. 

Online Garfie
Avatar
23922 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:20

No my podědili preperský zásoby od jedné rodiny, co opouštěla Japonsko. Máme balení vody, nějaká sušená jídla, základní lékárničku, píšťalku a drobáky do automatu. Ale tady je to běžná výbava, balený vody jsou běžně i venku, třeba u veřejnýho osvětlení...:-)

Offline DruI
Avatar
3248 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:30

Garfie Ale tak v Japonsku to asi dává smysl kvůli zemětřesení, že jo? Když se přeruší dodávky, tak aby člověk chvíli vydržel.

Já jsem se pokusila držet doma pro jistotu balík vody, až nám tu zase někde praskne potrubí, ale zjistila jsem, že ani u jednoho balíku nejsem schopná hlídat datum spotřeby a obměňovat

Online Garfie
Avatar
23922 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:34

DruI Jasně, je to kvůli těm živelným katastrofám. Mě v té základní výbavě třeba dostaly ty mince, to by mě asi samotnou nenapadlo, přitom je to super nápad, automaty na kde co jsou na každém rohu! 

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:41

DruI no jak bych to... U nás jsou ty výpadky vody v poslední době tak časté, že to hlídat ani příliš není potřeba. V létě to pak odvezu na víkend a koupím novou (doma pijeme kohoutkovou). 

Offline DruI
Avatar
3248 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:52

Garfie Jsi v mládí nečetla Foglara? Drobáky patří do každé KáPéZetky :o)

continuity Tak u nás máme havárie jenom tak jednou do roka (a kdyby bylo nejhůř, tak beru děti a jedem k rodičům :o)

Online Garfie
Avatar
23922 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:53

DruI No jo vlastně!

Offline stes
Avatar
7342 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 15:25

Leny já přemýšlím,jestli je fakt spokojená...vždyť to je stále horší a horší,díky upravam

Offline Myrtila
Avatar
2968 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 15:51

DruI Zrovna vodu taky nezvládám hlídat, protože tu v pet jinak prakticky nepijem, ale zase si říkám, když ji mám v tmavé a chladné komoře, co se jí asi může stát, když trochu projde? 
Jinak tak nějak celkově máme doma od všeho trvanlivého docela velké zásoby, ale je to hlavně kvůli kombinaci bydlení na vsi a vaření prakticky všech jídel pro celou rodinu, takže to zvládáme spotřebovávat a obměňovat. Nejsou to teda hotová jídla, hlavně základní suroviny. 

Offline Leny
Avatar
262 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 09:11

stes To nevím.

Pro mě je nepochopitelné, že někdo podstupuje tato "zkrášlení"

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 12:24

To se snad nedá ani říct, že "na 90 ještě dobrý". 

A má fajn kámoše, to zas jo.

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 13:25

barbucha nesmrtelná teta

Offline belmonte
Avatar
31 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 13:42

barbucha a chudák kardinál Beran se na to musí koukat

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 14:01

belmonte 

Ten rotuje jak na grilu

Offline Raduza
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 19:01

barbucha Zeman s Bohdalkou pohromadě to je na mě moc