Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 18:39

DruI ja ti vůbec nevím, měla jsem třeba na druhém stupni příšerného matrikáře (tak strašného, že tam táta s kolegou, ktery měl ve třídě syna, museli 2x ročne, aby nás neučil úplne kraviny a hlavne nám za správne reseni nedával koule). Ale byla tam učitelka, která se nadaným žákům velice věnovala a připravovala nás na všechny ty soutěže, neměla výslovně krouzek, ale učila nás věci navíc. 

To mi třeba na naší škole hrozně chybí. Jinde je to možná lepší, ale tady funguje jeden dětský soubor, který má výborné výsledky a velkou podporu vedení, jiná aktivity jsou takové upozadene. Kdybych dítěti nevytiskla zadání na olympiádu já, tak by to ve škole dostala dva týdny před terminem. 

Já se s tím poperu, jednak mi nevadí s dětma doma něco do školy dělat a podruhé matice rozumim, mám dost peněz na placené aktivity, ale nadané dítě může mít i paní z kadeřnictví a ta bude dělat co?

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 19:08

#DruI no mě taky, já jsem tam chodila vyloženě ráda. Za lidma i celkově. Ač jsem byla malej tlusťoch, ani jsem netrpěla žádnejma kecama, měla jsem fajn třídu, asi dva učitele kretény, ale i s tím se člověk jaksi musí naučit pracovat, jinak vzpomínám veskrze ráda. Vlastně jediná věc, která se mi na ZŠ i sš dost protivila, byl debilní tělocvik nastavenej na výkon a tabulky, předpokládající, že každý dítě je nadaný...a ke sportu jsem si krkolomně hledala cestu roky potom.  

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 19:27

Renusatko haha, tak at se na říjen netěší.

Nedávno jsme měli také inspekci na všeobecné maturitní předměty - čj, aj, mat. Po každé hodině musí náledovat hned nějaké hodnocení, zkonzultování. Všechno dopadlo dobře! Kolegové chodili spokojeni, protože od inspektorů slyšeli uznání typu: velmi pěkná hodiny, kvalitní výuka, dobrá práce apod. Pouze drobné problémky, nic zásadního.

A když přišla závěrečná zpráva, šel ředitel málem k zemi. Hrozné hodnocení! Nic z toho, co říkali přímo po hodině, nesmysly, které se nestaly apod.

A na dotaz, jak je to možné, byla odpověď že nooo.. my dostali příkaz, že musíme být přísnější a akcentovat i náznaky. Co by kdyby.. prostě úplně jiné závěry, než bezprostřední na místě. Jen proto, že mají nařízeno, že "nesmějí chválit"

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 19:29

dzizisketa dneska nabizi alternativni pristup i plno statnich ZS. Problem je, ze treba u nas je absolutne nemozne se tam dostat, pokud to neni spadova skola. Vlastne vloni se dokonce nedostali do spadove skoly deti, ktere tam patrily. Pak mam kamaradku, ktera ma deti na Scio skole a tam ty platby nejsou tak silene.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 19:36

Lamicka Ono právě každá Scio škola má jiné školné. Pro nás jedno dítě problém není, dvě už by byl. Brácha má syna na Sciu v Praze a platí ještě o dost víc než my v Brně. 

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 19:59

Renusatko ale asi ani v Praze nepresahne skolne treba 10 tis? alespon co jsem tak slysela. Jakoze to neni treba 30 tis. mesicne, to uz clovek musi mit opravdu vysoke prijmy, zvlast kdyz ma k tomu treba hypoteku.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 20:10

Lamicka řekněme si upřímně, že pro rodiče s průměrným platem je i 10tis. darda jako blázen, když se připočtou další výdaje (výlety, pomůcky, obědy).

Mě teda teď štve jiná věc. Jak bydlíme na tý vsi, je tady hrozně špatný spojení. Dcera půjde na SŠ za dva roky. Nabízí se jí nedalekej gympl, nemá úplně valnou pověst. A v tomtéž směru ještě průmyslovka a soukromá jazykovka a pak učiliště. Jiným směrem nic nejezdí. Intru se nebráním. Ale strašně mě to rozčiluje.

PS: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ucou-na-par-hodin-jak-jsem-se-stala-zvedem-ve-svete-ceskeho-skolstvi-83664

Ne kvůli tomu, že nám chce zase přidat ,spíš tam srovnává státní a soukromé školy. 

Offline DruI
Avatar
3252 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 20:37

continuity Tak ono je to nakonec dost o štěstí, jestli člověk narazí na vhodného pedagoga a slušný třídní kolektiv. Člověku nezbývá než doufat, že to dobře dopadne. No netěším se až bude čas přihlásit dceru do školy :o)

Gellnerova Tak já byla taky malá tlustá hromdopolice :o) Tělocvikářky nás výkony naštěstí moc neprudily, ale vztah ke sportu mi školní tělocvik taky nijak nevytvořil.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 20:41

DruI no já jsem celou střední byla šprtka s trojkou z těláku, ten blb telocvikář se ve čtvrťáku děsně smál, že mi celý čtyři roky kazil výzo. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 20:43

Gellnerova No my teda moc učitelek nemáme, spíš učitelů a troufnu si říct, že ani žádné v mém věku. Nejstarší je tam ředitel...můj ročník . Já určitě netvrdím, že všechny učitelky jsou špatné a to povolání obdivuju. Většinou teda opravdu ty mladší, které se snaží alespoň jak můžou ty děti zaujmout. 

Bohužel stačí v životě narazit na jednu kr...., aby tu školu dítěti otrávila na celý život. Se starším jsme narazili na šikanu ze strany učitelky. Víceméně jsem kvůli jeho škole zůstala 7 let doma, celé odpoledne s ním znovu probírala školu, aby prolezl alespoň se 4, když má nadprůměrné IQ. Jenže ve škole zlobil a pozor opravdu nedával. Učitelka ho vyloženě schazovala před třídou větama typu...že si ráno nevyčistil zuby(má jeden přední žlutý po úraze), aby mu maminka doma navýšila léky, ať k nám spolužáci nechodí na návštěvu, že si to nezaslouží a podobné. Naše stížnost u ředitelky vedla jen k tomu, že to paní učitelka tak nemyslí a po návratu do třídy řekla děckám, ať si na něj dávají pozor, že doma všechno vyžaluje. 4.-5. třída. Dokonce na druhém stupni mi řekla nová třídní, že tahle učitelka ho řeší na každé poradě, i když už s ním nemá nic společného.Jako všude je to o lidech, ale vím, že tohle se v naší škole stát nemůže.  

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 20:57

Renusatko mladší má teď výbornou učitelku a je ji určitě přes 50. Zkušená, ale pořád s nima zkouší nové věci.  Skoli pedagogy, takže má určitě přístup i k novým trendum. 

Ale z posledni její třídy se dostalo asi šest dětí na osmileté gymply a to se prý nelíbilo vedení - dva chlapi mezi 40-50. Fakt to není o pohlaví, ani o věku. 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 21:07

DruI Já se hlásím, mě taky škola bavila i ta klasická. Teda kromě tělocviku, tlustá jsem nebyla, ale ani moc šikovná,

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 21:17

Školstvo skostnatene je, reformy sa valia jedna za druhou ( uz znova som učiteľkou 2.stupna a nie nizsieho stredného vzdelávania) a neprinášajú žiadne pozitívne zmeny. Ale na obycajnej ZŠ sú žiaci celého spektra IQ, sociálneho pozadia, atď. A to znamená prácu so žiakom, ktorý je v pásme subnormy mentálnej retardacie a lepšie výsledky by dosahoval na špeciálnej škole, kde su skoleni špeciálni pedagógovia a to ja nie som, asistentov nemáme vôbec, ale tým, ze je v pásme subnormy, ho tam nezoberú. Mám žiakov, ktorým stačí výkon na 25%, tj spodná hranica stvorky. A inšpekcii stačí na výborne hodnotenie ukázať prácu s interaktívnou tabuľou, alebo byť vo vedúcej funkcii.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 21:30

Bohajeho to se fakt tesim, az tohle budu muset resit. Dceri jsou 2 roky, chodi do skoukrome skolky, desne se ji tam libi, a ted je na dva mesice prihlasena i do zdejsi Montessori skolky u nas na vesnici. V te prvni je ty tety fakt rozvijeji, ale staci jen naznak spatneho pocasi a sedej cely den v baraku. Ale zase maji malou farmu,uvnitr hromadu zvirat a tak. Jenze taky za kazdou prkotinu dostavaj bonbony a cokoladicky. V te druhe kam by mohla chodit od zari berou deti do 4 let, nemaj aprobaci na predskolni rocnik. Ale zas jsou cele dny venku, jedou hodne na samostatnost, zdrave stravovani. Skolne je celkem nastejno, tam problem neni. Zaroven pokud budeme chtit, aby sla na anglickou zakladku, tak by mela uz aspon rok pred prvni tridou navstevovat anglickou skolku, aby ji vubec do prvni vzali. Jsou ji jenom 2 a uz o tomhle debatujem jak blbi posledni tyden porada to je jeste otazka jestli v dobe kdy pujde do skoly vubec budeme bydlet tady:D

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 21:46

letfenixa hele já mám v podstatě třídu snů jako třídní. Mám málo dětí, v rámci toho dva úplně pohodový sociálně znevýhodněný (úplný lázně po těch předchozích vejlupcích, kde jsem si imevére dopisovala s OSPODem a marně se snažila vysvětlovat náhodně se vyskytující matce, že p*ča není ideální oslovení ani pro pedagožky, ani spolužačky a ty vyrvaný dveře skříněk by bylo pěkné uhradit). Máme parádní vztah, vedu je trochu jako táborovej oddíl a mám hroznou kliku. Ale celkově ano, hlavně todle připitomělý inkludování doničilo, co mohlo. Aneb když dítě celou vyučovací hodinu věnuje tomu, že nahlas křičí ko*ot ku*va a má v papírech, že to tak prostě má... A asistentka s ním do jiný místnosti nesmí,neboť inspekce říkala, že to je proti inkluzi... 

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 21:54

Renusatko učitelé chlapi jsou většinou super a děcka je úplně jinak berou. Díky za každého odvážného . Já rozumím, učitelka kráva zničí všechno. Blbý je, že v rámci toho, že učit nikdo nechce.. (což je divný, máme milion výhod, volno, hromady peněz) prostě zůstává ve školách každej, kdo je ochotnej zůstat nebo mu nic jinýho nezbývá. To je jedna z tragédií našeho systému. 

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 22:01

Gellnerovavýborný článok!

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 22:18

Gellnerova Já vám tohle povolání určitě nezávidím a od kamarádky vím, že jim například každý rok končí smlouvy a na prázdniny jdou na pracák (nebo bylo to tak). Osobně mi víceméně stačila celá základka s jedním dítětem. Sama si zopakovat všechny předměty a vysvětlit to jednomu problematickému, takže chápu, že tolik času na to ve škole není. A když jsou ve třídě dva nadaní, tři problematičtí a ještě inkluze, tak to musí být nervy. Přesto mi přijde, že jsou učitelé, kteří to řešit umí (naše první a druhá třída a víceméně i druhý stupeň) a učitelé, kteří to řešit neumí, nechcou a nebo si ještě na dětech řeší vlastní problémy. To se dá vztáhnout na spoustu povolání, i moje, ale u těch dětí je to nejhorší. 

Tuhle učitelku vyhodil tenkrát úplně okamžitě nový ředitel, tak předpokládám, že měla problémů víc než mého syna. 

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 22:52

Renusatko vůbec nejsme ve při. Některé mé kolegyně jsou zapšklé škeble, co kroutí očima nad čímkoli, co nesmrdí drilem v lavici. A rozumím, že kombinace komplikovanějšího dítěte a takové pedagožky, která tu práci vlastně nemá moc ráda, je prostě průser.

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 00:50

Lamicka a jak se řeší, kdyz ti nevemou dite do spadovy skoly? To se hledá skola po cely praze, ktera ma volno a ty ji vemes za vdek, i kdyz je na druhy strane města? My bydlíme ve stejný městský casti jako ty, dle popisu asi i kousek od sebe, a docela se děsím zacatku skolni docházky. Letos nas ceka skolka a to bude asi boj, skolu máme spadovou tu na namesti, kde jsou dve vedle sebe.